Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wykąpać noworodka? Porady i wskazówki dla rodziców

Jak wykąpać noworodka? Porady i wskazówki dla rodziców

Jak myć tak delikatne ciałko?

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka wymaga delikatności i wprawy / fot. Khoa Pham, Unsplash

Pierwsza kąpiel noworodka jest dla rodziców sporym przeżyciem. Każdemu zależy bowiem na tym, żeby wykonać tę czynność w sposób prawidłowy. Noworodek jest mały i delikatny, dlatego też pojawiają się pewne obawy związane z możliwością zrobienia mu krzywdy. Pomimo tego kąpieli dziecka nie należy odwlekać. Zachowanie odpowiedniej higieny jest bowiem niezwykle istotnym elementem z punktu widzenia zdrowia i prawidłowego rozwoju malucha. W jaki sposób kąpać dziecko? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę?

Pierwsza kąpiel noworodka

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rodzice posiadają wrodzony instynkt, dzięki któremu, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, nie powinni zrobić własnemu dziecku niczego złego. W celu nabrania większej śmiałości, skorzystać można również na początku z pomocy położnej środowiskowej lub też zdobyć umiejętności, uczestnicząc w szkole rodzenia.

Kąpać noworodka należy przy zachowaniu odpowiednich warunków. W pomieszczeniu powinna być temperatura około 25 stopni Celsjusza. To samo tyczy się temperatury wody. Należy użyć ciepłej wody, nie powinna ona jednak parzyć maluszka. Temperatura wody nie może być też za niska. Na dno wanienki warto położyć pieluszki tetrowe. Najważniejsze żeby kąpiel kojarzyła się dziecku z czymś przyjemnym. Dlatego też wszystkie ruchy należy wykonywać w sposób spokojny i delikatny.

Kąpiel noworodka ‒ jakie kosmetyki zastosować?

Ważnym aspektem jest również korzystanie z odpowiednich kosmetyków. Muszą być one dostosowane dla dzieci od 1 dnia życia oraz do ewentualnych problemów z cerą, takich jak atopowe zapalenie skóry. Wówczas zyskujemy gwarancję, iż nie będą one w niekorzystny sposób oddziaływały na skórę dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie preparatów, które dostępne są w dozownikach z pompką. Odgrywa to szczególne znaczenie przede wszystkim ze względu na poprawę wygody i komfortu podczas pierwszej kąpieli dziecka.

Kosmetyki Bambo Nature do kąpieli noworodka

Kąpiel noworodka warto przeprowadzić z zastosowaniem sprawdzonych kosmetyków, takich jak chociażby z serii Bambo Nature. Można je nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego Abena, wchodząc na stronę internetową https://www.abenasklep.pl/produkty/bambo-nature/kosmetyki-bambo-nature,2,3538. Kosmetyki są naturalne oraz w pełni bezpieczne dla skóry maluchów. W swoim składzie nie posiadają perfum ani barwników. W związku z kąpielą noworodka sprawdzi się łagodny i nawilżający olejek, który po zastosowaniu pozwoli na utrzymanie miękkiej, odżywionej oraz zdrowej skóry. Dla wrażliwej skóry głowy dziecka można wykorzystać szampon i płyn do mycia Bambo Nature, który zapewnia łagodne i bezpieczne czyszczenie, bez wywoływania efektu szczypania oczu.

Skóra dziecka wymaga bardzo starannej pielęgnacji. Korzystnym rozwiązaniem będzie więc zastosowanie specjalnych balsamów. Balsam do ciała z serii Bambo Nature wykazuje działanie kojące oraz nawilżające. Dzięki temu skóra malucha staje się miękka i zdrowa. Żeby ochronić ją przed nadmierną wilgocią, można także wykorzystać krem łagodzący z wysoką zawartością lipidów. Dzięki niemu na skórze tworzy się oddychająca bariera ochronna, która sprawia, że staje się ona miękka i gładka.

Wszystkie kosmetyki wykonane zostały przy zastosowaniu naturalnych, wegańskich oraz organicznych składników. Posiadają one również odpowiednie certyfikaty, dlatego są nie tylko w pełni bezpieczne dla dzieci, ale również przyjazne dla środowiska naturalnego. Warto pamiętać o tym, by zapewnić swojemu maluchowi właściwy poziom higieny, przy zastosowaniu wysokiej jakości kosmetyków.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ