Thursday, November 14, 2024
Home / Uroda  / Jak zachować „pełny” uśmiech?

Jak zachować „pełny” uśmiech?

Czy wiesz jak wygląda zabieg zakładania implantów? Pozbądź się obaw, poznaj fakty.

Zabiegi zakładania implantów zębowych, uzupełniających ubytki w naturalnym uzębieniu, stają się coraz bardziej popularne – wszyscy bowiem chcą mieć piękny uśmiech. Jak wygląda taki zabieg? Czy wiąże się z bólem lub odczuwaniem innego dyskomfortu?

Viscardi

Przed wybraniem gabinetu dentystycznego, warto sprawdzić jego renomę. Nowoczesny wystrój, fachowy sprzęt i szeroki wachlarz usług, oferowanych przez takie placówki. / fot. fotolia

Uzasadniona potrzeba

To, jaki rodzaj implantu będzie dla nas odpowiedni, uzależnione jest przede wszystkim od stanu naszego uzębienia. Polacy, delikatnie mówiąc, nie są narodem, który przywiązuje ogromną uwagę do higieny jamy ustnej, czego odzwierciedleniem są przerażające statystyki: zbyt mało czasu poświęcamy na szczotkowanie zębów, zbyt rzadko również decydujemy się na wizyty kontrolne w gabinetach stomatologicznych (źródło: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/prawie-4-mln-polakow-w-ogole-nie-myje-zebow/g6wly). Wśród Polaków można więc zauważyć potrzebę stosowania implantów zębowych najwyższej jakości.

Jak wygląda zabieg?

Przed wybraniem gabinetu dentystycznego, warto sprawdzić jego renomę. Nowoczesny wystrój, fachowy sprzęt i szeroki wachlarz usług, oferowanych przez takie placówki, jak Klinika Stomatologiczna Viscardi w Tychach, jest gwarancją profesjonalizmu i dobrej opinii danego gabinetu.

Kiedy już dokonaliśmy wyboru, warto dowiedzieć się, jak wygląda sam zabieg. W pierwszym jego etapie, lekarz stomatolog dokonuje oceny gęstości i jakości tkanki kostnej, do której ma być przymocowany implant – w niektórych przypadkach konieczna jest wcześniejsza regeneracja kości. Po dokonaniu oceny specjalista przystępuje do wywiercenia otworu w kości i osadzenia w nim implantu – wszystko rzecz jasna w znieczuleniu. Zabieg osadzania podstawy implantu trwa zwykle około godziny. W tym czasie lekarz musi upewnić się, czy wystarczająco wystaje on poza linię dziąseł i jest stabilny.

Kolejnym etapem zabiegu jest odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej, która umożliwi szybszą regenerację błony śluzowej, a także odpowiednio wymodeluje dziąsło pod przyszłą koronę protetyczną. Po założeniu śruby gojącej, niezbędny jest czas na regenerację, która trwa około dwóch tygodni – po tym czasie można przystąpić do ostatniego etapu leczenia, czyli do pobrania wycisków i zamocowania sztucznego uzębienia. Po analizie wycisków i ustaleniu z pacjentem zabarwienia protezy, lekarz przystępuje do zamocowania filaru protetycznego i korony protetycznej. Trwa to zwykle około 1-2 godzin i po tym czasie można cieszyć się już zdrowym i pięknie wyglądającym uśmiechem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ