Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wygląda usuwanie zmarszczek przy pomocy botoksu?

Jak wygląda usuwanie zmarszczek przy pomocy botoksu?

Botoks ‒ tak, ale z rozwagą

Botoks zabieg

Botoks sprawdza się jako metoda wygładzania skóry / fot. Studio Romantic , Shutterstock

Jeżeli już kobieta zdecyduje się na botoks jak metodę usunięcia  zmarszczek, powinna wiedzieć, z czym się to wiąże. Nie ma nic gorszego niż niewiedza ‒ nikt nie chce poddawać się zabiegowi, o którym nic nie wie, ani uzyskać niezadowalających rezultatów. Dlatego tak istotne jest, aby nie zapisywać się na zabieg bez przemyślenia tej decyzji. Przecież mamy na to czas. Skoro do tej pory byłyśmy w stanie żyć z naszymi zmarszczkami, to na pewno damy radę jeszcze trochę wytrzymać 

 

Na początek koniecznie sobie  poczytajmy na temat botoksu‒ wejdźmy na różne fora, poczytajmy opinie i popytajmy nasze koleżanki, czy kiedyś już z tego korzystały. Może się okazać, że mają one własne doświadczenia i mogą rozwiać nasze wątpliwości. Być może będą nawet w stanie polecić nam jakiś gabinet, w którym takie zabiegi są wykonywane bezpiecznie i w dobrej cenie. Pamiętajmy jednak o tym, że cena nie zawsze świadczy o jakości ‒ o wiele bardziej istotne są kompetencje i wykształcenie pracowników. Jak będziemy starały się nadmiernie oszczędzać, to tylko zrobimy sobie krzywdę.

Skonsultuj się z wybranym specjalistą

Zanim umówimy się na usuwanie zmarszczek botoksem,  warto umówić się na konsultacje. Specjaliści raczej nie oczekują od nas, że od razu zdecydujemy się na wstrzyknięcie toksyny botulinowej; wiedzą, że potrzebujemy czasu do namysłu i w ogóle chcemy się upewnić, że jest nam to potrzebne i stanowi najlepszą możliwą opcję. Większość osób nie ma raczej przeciwwskazań do korzystania z botoksu, więc pod tym względem nie mamy się czego obawiać. Może się jednak okazać, że nasze zmarszczki są na tyle mało widoczne, że botoks nie jest konieczny ‒ wystarczy nam dobry krem. Dobry specjalista powinien nam o tym powiedzieć i nie namawiać nas  na wykonanie zabiegu za wszelką cenę.

Zdecydowanie unikajmy gabinetów, w których ignorowane są nasze pytania. Jeżeli nikt nie chce opowiedzieć nam o potencjalnych skutkach ubocznych oraz o szczegółach zabiegu, wybierzmy się po prostu gdzie indziej.

Botoks ‒ czego spodziewać się po zabiegu?

Musimy przygotować się na to, że botoks jako metoda usuwania zmarszczek, pomimo znieczulenia, nie jest najprzyjemniejszym zabiegiem. Źródłem dyskomfortu jest przede wszystkim nakłuwanie skóry, którego konsekwencją bywa  zasinienie i drętwienie skóry. Dlatego zabieg z użyciem botoksu należy wykonać w sprawdzonym miejscu. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ