Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech?

Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech?

Doświadczenie i motywacja mile widziane

opiekunka w Niemczech

fot. Pasja1000 / Pixabay

Opieka nad osobami starszymi to zajęcie dla obdarzonych empatią, potrafiących wczuć się w sytuację seniorów, często schorowanych lub unieruchomionych na wózku. Oferty zatrudnienia dla opiekunek w Niemczech cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy warto podjąć tę pracę?

 

Wiele osób zastanawia się nad wyjazdem do Niemiec w charakterze opiekunki lub opiekuna seniorów. Jest to sposób na zarobienie stosunkowo dużych pieniędzy w niedługim czasie, dobra propozycja dla osób nie posiadających aktualnie stałego dochodu, lub pragnących odłożyć gotówkę na konkretny cel. W prasie i Internecie pojawiają się różne oferty. Agencja https://efekt-24.pl/ to jeden z wiarygodnych pośredników. Od ponad 10 lat specjalizuje się w świadczeniu usług opiekuńczych dla osób starszych i niesamodzielnych, oferując pracę w opiece w Niemczech na niemieckich warunkach. Na czym polega praca opiekunki w Niemczech?

Praca w opiece Niemcy – obowiązki opiekunki

Agencja Efekt kieruje pracowników do sprawowania opieki nad podopiecznym poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności. Jest to pomoc przy drobnych pracach domowych, przygotowywanie i podawanie posiłków, podawanie lekarstw, zakupy, asystowanie podopiecznemu w czasie wizyt lekarskich, odwiedzin rodziny.

 

Podopieczny potrzebuje także wspólnego spędzania wolnego czasu, wyjścia na spacer. To również należy do obowiązków opiekunki. Przy odpowiednim nastawieniu, takie przebywanie razem z osobą starszą może być przyjemnością. Relacje opiekunów i podopiecznych powinny być oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, dlatego dobierając odpowiednią osobę do opieki, uwzględnia się zainteresowania starszych osób, ich preferencje i stan zdrowia.

Ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech?

Zakres obowiązków i rodzaj wykonywanych czynności w szczegółach zawsze określony jest osobno dla każdej umowy. Przyszły opiekun lub  opiekunka w Niemczech musi zapoznać się i zaakceptować warunki pracy, które w każdym przypadku są nieco inne. Warunki te zależą głównie od stanu zdrowia podopiecznego. Jeżeli senior lub seniorka nie mają przewlekłych chorób, poruszają się samodzielnie, opieka wygląda inaczej i jest mniej wymagająca, niż w przypadku osób niesamodzielnych, leżących lub na wózkach.

 

Opiekując się w miarę sprawną starszą osobą, opiekunka może mieć wolne popołudnia czy wieczory, a sama praca polega na pomaganiu w różnych czynnościach, asystowaniu przy kąpieli dla bezpieczeństwa podopiecznego, spędzaniu razem czasu. W przypadku osób niesamodzielnych praca jest cięższa. Do obowiązków opiekuna należą zabiegi higieniczne, wymiana pieluchomajtek, pomoc w przesiadaniu się z łóżka na wózek.

 

Godziny pracy opiekunki określane są więc indywidualnie przy każdej umowie. Zdarza się, że do jednej starszej osoby potrzeba dwóch opiekunów, aby każdy z nich mógł mieć kilka godzin dziennie na odpoczynek. Chwila dla siebie w pracy opiekunki jest bardzo ważna, pozwala przezwyciężyć znużenie i rutynę. Koniecznie należy w wolnym czasie pozwolić sobie na rozrywkę, małe przyjemności, zadbać o swój dobrostan fizyczny i psychiczny.

Źródło: materiał Partnera MK

.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ