Sunday, June 23, 2024
Home / POLECAMY  / Jak wydobyć z siebie kobiecość? Poznaj najcenniejsze porady

Jak wydobyć z siebie kobiecość? Poznaj najcenniejsze porady

Prawdziwe piękno tkwi w każdej z nas

Kobiecość ukryta w delikatnym ciele.

Twoja kobieca strona ujawnia się, kiedy podążasz z prądem życia, tańczysz, bawisz się i czujesz wdzięczność. / fot. Canva

Być kobietą to jedno. Odkrywanie, akceptowanie i wykorzystywanie swojego kobiecego potencjału to drugie. Przez ostatnie stulecia kobiecość była kojarzona ze słabością, poświęceniem, bezsilnością, nadmierną wrażliwością i emocjonalnością. Kobieta miała być krucha, a mężczyźni silni. Teraz żyjemy w innym, nieco zniekształconym w rolach społeczeństwie. Kobieta musi być silna, aby funkcjonować, zdobywać sukcesy i być akceptowaną. Kobieca energia i empatia nie jest gloryfikowana, ale raczej tłumiona. Świat w poszukiwaniu męskich cech, obrał sobie za zakładniczki niektóre z nas. Czy też poczułaś, że stajesz się męska, aby udowodnić wszystkim siłę? Jak wydobyć z siebie kobiecość? 

 

Czym jest i jak odzyskać kobiecość?

Kobiecość uznawana jest za zbiór cech, które są charakterystyczne dla kobiet, a nie mężczyzn. Mogą obejmować zarówno aspekty związane z wyglądem, charakterem, zachowaniem, jak i zainteresowaniami. Im więcej cech przypisanych kobietom, tym podobno bardziej kobiece jesteśmy. Tylko czasami można się pomylić. Żyjemy w czasach, kiedy nierzadko mijając osobę na ulicy, trudno jest określić płeć. Każdy ma prawo do indywidualności i każdy z nas akceptuje siebie w nieco innym wydaniu. Nastały szalone chwile, gdzie nawet „kobiecość” stała się kwestią sporną.

Kobiecość to też energia. Energia kobieca odnosi się do specyficznego zestawu cech, uważanych za przeciwieństwo cech związanych z energią męską. Twoja męska strona wyraża się, kiedy pracujesz nad osiągnięciem celu, robisz postępy, załatwiasz sprawy i dążysz do przodu. Twoja kobieca strona ujawnia się, kiedy podążasz z prądem życia, dbasz o siebie, tańczysz, bawisz się i czujesz wdzięczność.

 

Zobacz też: 

Niska samoocena Polek. Pamiętaj, jesteś wyjątkowa!

 

Prawdziwa kobiecość XXI wieku

Jak wszędzie, również analizując symbole kobiecości, mamy uogólnienia. Kobiecość to:

 • wdzięk,
 • zmysłowość,
 • piękno,
 • seksapil,
 • dojrzałość,
 • ponętność,
 • gęste włosy,
 • idealna figura,
 • smukłe dłonie,
 • długie rzęsy,
 • jędrne pośladki,
 • zgrabne uda.

 

Kobiecość to: czerwona szminka, wysokie obcasy, gorsety, koronkowa bielizna, sukienki oraz spódnice. To również: szerokie spektrum zainteresowań, oczytanie, perfekcja stawiania kroków przy jednoczesnym kołysaniu biodrami. To delikatność i odwaga. To szaleństwo oraz  roztropność. To dziewczęcy uśmiech i kobiece spojrzenie. To pewność siebie, mimo wad. Jeszcze nie wiesz, czym jest kobiecość? Kochające ideały media niewątpliwie obdarzą Cię licznymi odpowiedziami. Ba! A nawet konkretnymi przykładami – zdjęciami. Lea Magdalena Pyć-Leszczuk na kanale  „Świadoma Bogini” nakręciła doskonały film na YouTube, odpowiadający na pytanie: „Jak wydobyć z siebie kobiecość?”.

 

Czy kobieca kobieta to jednocześnie ideał?

Czerwona szminka również Tobie nierozerwalnie kojarzy się z kobiecością? Czy uważasz, że można być pewnym siebie, mimo wszystkich (niezatajanych) wad? Nie ma ideałów i o tym już wiemy. Nie ma jednoznacznej definicji kobiecości. Znam kobiety, które czują się niezwykle kobiece w dopasowanych spodniach, czy męskich koszulkach. Znam również takie, dla których kwintesencją kobiecości są wysokie szpilki. A im wyższe, tym lepiej!

Dla każdej z nas magiczne i niezwykle zmysłowe słowo „kobiecość” będzie oznaczało coś identycznego albo podobnego lub zgoła odmiennego. Tylko odkrywając siebie, możemy doszukać się własnej definicji kobiecości. A wtedy poczujemy się szczęśliwe, pełne energii i gotowe do spełniania marzeń oraz pokonywania wszelkich przeszkód. Kobiecość często niedoceniana to potężna moc płci pięknej.

 

Odkryj swoją kobiecość – ponownie i na zawsze

Szukasz kobiecości, ale nie wiesz, gdzie? Twoje piękno ukryte jest:

 • W radości na widok niespodzianek, które sama sprawiasz sobie każdego dnia.
 • W biżuterii  dodającej blasku każdej kobiecie.
 • W ulubionej książce, filmie. Kiedy płaczesz ze szczęścia i smutku – nie ukrywasz prawdziwych emocji.
 • W zainteresowaniach, tych bardziej kobiecych.
 • W chwilach, gdy znowu możesz przeżyć cudowną randkę z wymarzonym partnerem.
 • W olśniewającym makijażu, eleganckiej garderobie i seksownej bieliźnie.
 • W tańcu, gdy zapominasz o codzienności.
 • W odbiciu lustra i świadomości własnych atutów.
 • W magii perfum!
 • W codziennej, domowej pielęgnacji. Nawet części ciała, które widzisz tylko Ty.
 • W kobiecych, szalonych zakupach, ale również rozważnych decyzjach.
 • W działaniach, które rozwijają i kształcą.
 • W pasji i marzeniach.
 • W poczuciu bycia żoną, matką, osobą, która kocha i jest kochana.

Poznaj skuteczny porady, aby wydobyć z siebie kobiecość:

 

Paznokcie, makijaż i perfumy

Chyba nie ma prostszego sposobu na uwolnienie kobiecości niż pomalowane paznokcie, delikatny makijaż i cudowne perfumy. W godzinę możesz sprawić, że poczujesz się piękna, a przede wszystkim zadbana. Koniecznie pokaż się światu. Nie zostawiaj swojego podkreślonego, kobiecego oblicza wyłącznie dla siebie. Cudownie patrzy się na kobiety szczęśliwe i przekonane o swoich atutach. Jednak, aby to zrobić, musisz w codzienności zagospodarować chwilę dla siebie. W tym wszystkim tkwi sekret kobiecości, aby nie zapominać, że jesteśmy nie tylko żonami, mamami, pracownikami, ale również świadomymi swoich potrzeb kobietami.

 

Przeczytaj także:

Paznokcie trumienki – kształt, inspiracje, pomysły

 

Kobieta, która wykonuje makijaż i doskonale wie, jak wydobyć z siebie kobiecość.

Tylko odkrywając siebie, możemy doszukać się własnej definicji kobiecości. / fot. Canva

 

Ubranie na specjalną okazję?

Każda z nas takie ma. Szkoda tylko, że tych okazji jest zazwyczaj bardzo niewiele. Czasami nawet w ciągu roku nasze ubrania do zadań specjalnych” zapominają, jak wyglądamy. Nie przejmujemy się tym. Na co dzień dres i trampki. Stawiamy na wygodę! To najłatwiejszy sposób, aby ukryć naszą kobiecość i każdego dnia zatracać się w sobie. Wygoda ponad wszystko, nie oznacza nic dobrego. Może uczynisz zwyczajny dzień – wyjątkowym? Ubierz swoją ulubioną sukienkę, uśmiechnij się i poczuj się kobieco.

 

Kobieca atmosfera i wspólny wyjazd

Wśród kogo, jak nie wśród kobiet, odkryjesz swoją kobiecość? Gorące ploteczki, aromatyczne wino, a może Dzień Spa lub zajęcia pole dance? Kobiety kobietom są niezbędne do normalnego, kreatywnego, odkrywczego funkcjonowania. Zadbane pełne pasji i marzeń przyjaciółki sprawiają, że kobiecość rodzi się na nowo. Wbrew pozorom nie wśród mężczyzn, a wśród kobiet możemy upewnić się, jak wiele jesteśmy warte!

 

Sztuka kobiecości w domu

Dom to niezwykłe miejsce. To tutaj znajdują się osoby, które kochamy i jednocześnie to tutaj panuje niezwykła swoboda. Bądź jednak piękna nie tylko dla wszystkich wokół, ale przede wszystkim dla siebie, swojego męża, chłopaka, dzieci. Pokaż swoje szczęście w każdej chwili i miejscu swojego życia. Zadbaj o to, aby Twój mężczyzna podziwiał Cię każdego dnia, a Twoje dzieci inspirowały się Tobą. To w tym miejscu, we własnym mieszkaniu, możesz odkryć swoją prawdziwą, naturalną kobiecość. Delikatny makijaż, zadbane ciuszki, pachnące włosy, to jest to.

 

Warto przeczytać:

Kobiece piękno, czyli po co i jak zadbać o swój wygląd?

 

Kobieta szuka idealnej sukienki, aby podkreślić swoją kobiecość.

Każda z nas w głębi duszy pragnie poczuć się prawdziwą kobietą. / fot. Canva

 

Rozwój kobiecości

Jest tyle pięknych rzeczy, które możesz odkryć i pokochać. Tyle cudownych, kobiecych spraw. Taniec? Malowanie? Dzierganie? Kreowanie damskiej odzieży? Nawet to, co z pozoru męskie, może okazać się niezwykle kobiece. Bo pasja, marzenia, zainteresowanie to również atrybuty kobiecości. Kobieca, czyli kreatywna. Taka, która nie stoi w miejscu obserwując, jak działają inni. To kobiecość podpowiada nam, aby działać!

 

Kobiecość też potrzebuje czasu dla siebie

Tylko Ty, gorąca kąpiel wśród płatków róż, relaksująca muzyka, zapachowe świeczki oraz czerwone winko. A może ulubiony peeling, cudowna maseczka i uzdrowieńcze odżywki. Pamiętaj, że w tym momencie jesteś najważniejsza. W pozornej samotności mamy czas, aby wsłuchać się w swoje ciało i potrzeby. To ten moment, niezwykle ważny dla każdej kobiety, w którym nikt nie zakłóca naszych przemyśleń. Nikt się nie wtrąca, nikt nie podpowiada, jak mamy żyć. Możemy same ustalić nasze reguły szczęścia. Relacja z drugim człowiekiem jest nam konieczna do spełnionego życia. Jednak każda z nas potrzebuje spokoju, aby w chwili samotności odkryć swoją kobiecość.

 

W każdej z nas tkwi silna i piękna kobieta

Wiedziałaś, że jesteś piękna i niezwykle kobieca? Nie? To zapisz się na sesję zdjęciową, a odkryjesz swoje cudowne (może nieznane do tej pory) oblicze. Nie oszukuj fotografa i powiedz: Pragnę odkryć swoją kobiecość i pewność siebie”. Zdjęcia z pewnością Ci w tym pomogą! Nawet jeśli posiadasz  pełno kompleksów, nie obawiaj się sesji zdjęciowej. Znajdź profesjonalistę, który wysłucha Twoich preferencji. Na szczęście nie jest to trudne. Wielu fotografów specjalizuje się w kobiecych sesjach. Kobiece nie oznacza wulgarne, a delikatne, intrygujące i piękne.

 

Kobieta na profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Kobiecość to odwaga, szaleństwo. / fot. Canva

 

Kobiecość wyzwolona z działania

Ćwicz swoje ciało, ćwicz swoją duszę, ćwicz wszystko, na co masz ochotę. Nie poddawaj się, tylko ćwicz. Bądź 3xS = silna, sprawna, świadoma. Niweluj swoje słabości, dąż do samorealizacji i własnej „perfekcji”. Działając sprawisz, że Twoja pewność siebie i wartość systematycznie zacznie wzrastać. Ogromną rolę w ćwiczeniach odgrywa systematyczność, która nie tylko uczy cierpliwości, ale również utwierdza nas w przekonaniu, że nawet kobiecość można wyćwiczyć. Zacznij naukę już dziś, a będziesz jeden dzień do przodu w podróży po odkrycie kobiecych wartości.

 

Przeczytaj koniecznie:

Co to jest pilates – ćwiczenia i efekty

 

Kobiecość tkwi w drobnych szczegółach

Pomykam w sportowym staniku, a najlepiej to bez. Po co inwestować w coś, co w wielu przypadkach i tak nikt nie zauważy? Po to, bo robisz to dla siebie, a nie dla innych! Kobiecość tkwi w głowie i w naszym nastawieniu. To tam musimy wszystko poukładać, aby wzbić się na wyższy poziom świadomości. Właściwie od tego powinniśmy zacząć, zanim zastosujemy praktyczne porady z serii „jak wydobyć swoją kobiecość”. Gdzie Twoje kobiece koronki, pończochy, gorsety? Zrób to już dziś: zakup nową, wymarzoną bieliznę, którą do tej pory oglądałaś tylko w sklepie internetowym, a która w Twojej głowie pobudza myśl: „ale seksowna”. Kup, załóż i poczuj się zmysłową kobietą. Małymi krokami, ku ogromnym zmianą.

 

Jak wydobyć z siebie kobiecość? Inteligentnie

Bądź silna, ale płacz, jeśli potrzebujesz. Kokietuj, inspiruj, a nawet kombinuj. Wyjdź na zakupy, zapisz się do kosmetyczki, odnajdź swoją pasję. Bądź ciekawa, zazdrosna, szalona, a w tym wszystkim nadal mądra. Każda z nas w głębi duszy pragnie poczuć się prawdziwą kobietą. I chociaż może na co dzień o tym zapominamy, to wiemy i czujemy, że przecież tak powinno być. Nie możemy zatracić swojej kobiecości, nawet jeśli wydaje nam się, że jest niepotrzebna albo nie jesteśmy jej warte.

Kobiecość jest potrzebna równie mocno, jak inne cudowne cechy np.  odwaga, mądrość, czy samorealizacja. I jesteśmy warte wszystkiego, co najlepsze.

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ