Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Moda męska  / Jak wyczyścić zamszowe buty Birkenstock z trudnych zabrudzeń? Podpowiadamy!

Jak wyczyścić zamszowe buty Birkenstock z trudnych zabrudzeń? Podpowiadamy!

Przeczytaj, zanim wyjdziesz w swoich zamszakach na pierwszy wiosenny spacer

Birkenstock

Obuwia z zamszu nie czyścimy za pomocą wody / fot. materiał Partnera

Skóra zamszowa to piękny, ale delikatny materiał, który wymaga szczególnej pielęgnacji. Jesteś miłośnikiem zamszowych Birkenów? W tym artykule przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jak czyścić Birkenstocki, aby na dłużej zachowały swoje naturalne piękno

 

Zamszowe Birkenstocki – jak pozbyć się plam z błota?

Zamsz to materiał, który pomimo swoich walorów estetycznych i użytkowych, jest wybredny w kwestii utrzymania w czystości. Nie lubi kontaktów z wodą, dlatego też mamy ograniczone możliwości w kwestii czyszczenia go. Szczególnym problemem są trudne zabrudzenia, takie jak błoto, które może trwale odbarwić materiał. Jak sobie z nim poradzić?

 

Przede wszystkim należy zaczekać, aż błoto zaschnie. Wówczas możliwe będzie bezpieczne usunięcie warstwy wierzchniej. Do wyczyszczenia zamszowych butów Birkenstock z zaschniętego błota należy wykorzystać specjalną szczoteczkę z delikatnym włosiem. Za jej pomocą ostrożnie przecieramy zabrudzone miejsce, kierując się z włosiem – nigdy pod włos. W ten sposób pozbędziemy się ziemi i kurzu.

 

Jeśli po zabiegu ze szczotką na materiale pozostaje plama, możemy spróbować usunąć ją, pocierając dane miejsce białą gumką do ścierania lub wewnętrzną stroną skórki z chleba. W ostateczności uporczywe plamy wywabimyza pomocą specjalnych środków do czyszczenia zamszu lub masą z mleka i sody oczyszczonej. Zamoczoną w niej szmatkę przykładamy na kilka sekund do zabrudzonego materiału, a na koniec wycieramy na sucho.

 

Model ze zdjęcia pochodzi ze sklepu ZdrowyBut.pl

Domowe sposoby na usuwanie tłustych plam z zamszowych butów

Tłuste zabrudzenia to najgorsze, co może spotkać nasze zamszowe Birkeny. Takie zabrudzenia są trudne do wywabienia, ale nie niemożliwe. Grunt to działać szybko i zdecydowanie – z pomocą przyjdą nam produkty, które z pewnością znajdziemy w swoich kuchennych szafkach. Jak wyczyścić Birkenstocki z tłuszczu?

 

Tłuste plamy po zaschnięciu są twarde i wymagają ryzykownego zmiękczania wodą lub alkoholem, dlatego, jeżeli wystąpią, należy zareagować od razu po zauważeniu zabrudzenia. Wystarczy nałożyć na plamę produkt, który niczym gąbka wciągnie tłuszcz. Może nim być proszek do pieczenia, talk lub mąka ziemniaczana. Aby mieć pewność, że w ten sposób wywabimy tłuszcz, pozostawiamy substancję na bucie nawet na kilka godzin. Następnie ostrożnie strzepujemy wykorzystany produkt – nadmiar możemy także wyczesać szczoteczką lub usunąć odkurzaczem.

Sandały Birkenstock

W przypadku tłustych plam na obuwiu marki Birkenstock należy działać szybko / fot. materiał Partnera

 

Przezorny zawsze ubezpieczony – impregnacja Birkenów

Aby nie musieć martwić się trudnymi zabrudzeniami na naszych zamszowych Birkenstockach, należy zawczasu zadbać o ich należytą impregnację. Proces ten warto zacząć jeszcze przed pierwszym założeniem butów. Dzięki temu zabezpieczymy je przed wilgocią i kurzem. Impregnaty do zamszu najczęściej spotkamy w formie sprayu. Nie wpływa on na wygląd materiału, a zapewnia trwałość i odporność przed przemakaniem. Jeżeli zależy nam na walorach estetycznych naszego obuwia, nie sięgajmy po impregnat w formie wosku, który dużo lepiej sprawdza się w przypadku butów ze skóry licowej.

 

Obuwie zamszowe może służyć nam przez wiele lat, o ile będziemy się z nim odpowiednio obchodzić. Przede wszystkim istotne jest regularnie usuwanie z ich powierzchni wszelkich zanieczyszczeń i ponowne nakładanie impregnatu po każdym czyszczeniu. Aby uniknąć kontaktu z wodą, nie należy ubierać ich w przypadku niepogody, ani narażać na wpływ wilgoci.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ