Monday, April 15, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jak wybrać wygodne buty na zimę?

Jak wybrać wygodne buty na zimę?

Mimo, że sklepowe półki co roku uginają się od rozmaitych modeli obuwia zimowego, wybór odpowiednich butów na chłodne miesiące wcale nie należy do najłatwiejszych.

Mimo, że sklepowe półki co roku uginają się od rozmaitych modeli obuwia zimowego, wybór odpowiednich butów na chłodne miesiące wcale nie należy do najłatwiejszych.

Przede wszystkim kupując buty zimowe należy kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również wygodą i tym, aby obuwie dobrze chroniło przed mrozem i wilgocią. Warto zainwestować w klasyczne, solidnie wykonane modele, które będą nie tylko dobrze pełniły swoją funkcję, ale także nie wyjdą z mody po jednym sezonie.

Szukając wygodnych butów w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały zrobione. Powinien być wytrzymały, nieprzemakalny i pozwalający stopie oddychać. Bardzo ważne jest, aby wnętrze butów było ocieplone, najlepiej lekkim tworzywem przepuszczającym powietrze.

Jednym z najważniejszych elementów dobrze dobranych butów zimowych jest podeszwa – powinna być grubsza niż podeszwa butów na pozostałe pory roku, co pozwala skutecznie izolować stopy od zimnego i mokrego podłoża. Dodatkowo powinna cechować się wysoką przyczepnością do powierzchni, tak aby chronić przed upadkami podczas chodzenia po oblodzonych chodnikach. Najlepiej pod względem antypoślizgowym sprawdzają się podeszwy kauczukowe i gumowe.

Wybierając buty należy także zwrócić uwagę na sposób zapięcia. Zimą najlepiej sprawdzają się buty sznurowane, zapinane na zamek lub na klamry, ponieważ można je wtedy idealnie dopasować do stopy, a to zapewnia stabilność i minimalizuje ilość poślizgnięć.

Nie warto kupować obuwia na bazarach i w supermarketach. Lepiej zaufać doświadczonym firmom obuwniczym i wybrać dobre marki, które cieszą się uznaniem na świecie, np. buty Ecco. Zakup odpowiednich butów zimowych jest bez wątpienia inwestycją w zdrowie, ponieważ mądrze wybrane obuwie pozwala uniknąć przeziębień oraz niebezpiecznych upadków. Liczy się także trwałość materiału, z którego buty są wykonane, pamiętajmy, że zimowe obuwie nie powinno przemiękać, mieć zbyt cienkiej podeszwy (w dodatku, przez którą łatwo się poślizgnąć) ani pękać przy pierwszych dniach użytkowania.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kamil 29 października, 2017

    Porządne buty na zimę to podstawa! Przekonełam się o tym nie raz! Teraz mam takie: http://schaffashoes.pl/product/62120_american-club-trapery–8610085m-tan–.html Bardzo je lubię.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ