Sunday, April 14, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Wybieramy ubranko dla alergika

Wybieramy ubranko dla alergika

Wybór odpowiedniej odzieży dla dziecka, to istotna sprawa. Jeszcze większą uwagę należy zwrócić na ubranka, w przypadku gdy dziecko jest alergikiem.

Wybierając ubrania dla dzieci, zawsze powinniśmy sprawdzić, z czego są one wykonane.

Wybierając ubrania dla dzieci, zawsze powinniśmy sprawdzić, z czego są one wykonane. / fot. fotolia

Wybór odpowiedniej odzieży dziecięcej to zawsze poważne wyzwanie – wybór ubranka dla małego alergika wymaga jeszcze więcej czasu oraz uwagi. W sklepach dla dzieci znajdziemy wiele propozycji… Które z nich będą najodpowiedniejsze dla wrażliwej skóry?

Wybierając ubrania dla dzieci, zawsze powinniśmy sprawdzić, z czego są one wykonane.

Wybierając ubrania dla dzieci, zawsze powinniśmy sprawdzić, z czego są one wykonane. / fot. fotolia

Czytanie metki to podstawa

Wybierając ubrania dla dzieci, zawsze powinniśmy sprawdzić, z czego są one wykonane. W przypadku alergików najbezpieczniejsze będą śpiochy czy inne ubranka wytworzone z w pełni naturalnych materiałów. Do najbardziej popularnych i sprawdzających się przy każdej okazji należy z pewnością bawełna – wiele takich wysokiej jakości ubranek zaprojektowanych przez polskich projektantów znajdziemy w sklepie internetowym 5.10.15., stawiającym na oryginalność, najwyższą staranność wykonania oraz przystępną cenę. Godny polecenia jest także niezwykle delikatny jedwab. Uważać należy na wszystkie tkaniny sztuczne bądź z domieszką sztucznych składników – mogą powodować podrażnienia czy swędzenie. Niezbyt dobrze tolerowana przez sporą część małych alergików jest także wełna.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Strój dla dziecka z alergią powinien być przewiewny, „oddychający” – w przeciwnym razie maluch będzie się mocno pocił, co dodatkowo może podrażniać bardzo wrażliwą skórę. Zasada ta dotyczy wszystkich części garderoby – zarówno spodenek i spódniczek, jak też kurtek dziewczęcych i chłopięcych. Na szczęście znajdziemy sporo odzieży dziecięcej online, która spełnia tego rodzaju wymagania. Postawmy na luźne, niezbyt obcisłe ubranka, które nie posiadają mocno uciskających gumek oraz pasków – za duży nacisk powodować może miejscowe urazy skóry. Bezpieczniejsze będą również jasne ubrania dziecięce, ponieważ intensywne kolory zawsze niosą ze sobą ryzyko zawartości barwnika. Zwróćmy uwagę na metalowe elementy, ponieważ wiele z nich zawiera nikiel i inne, mogące uczulać, metale. Możemy sięgnąć po odzież hipoalergiczną, wytworzoną jedynie z bezpiecznych dla alergika składników.

Jak prać ubranka?

W przypadku ubranek alergika szczególnie ważną kwestią jest ich odpowiednie przechowywanie i pranie. Należy unikać kontaktu z kurzem, zatem odzież dziecięca zawsze powinna leżeć w zamkniętej, lecz często wietrzonej szafie (nie zostawiamy jej „na wierzchu”). Do prania używajmy wyłącznie hipoalergicznych detergentów, możemy też sięgnąć po ekologiczne orzechy piorące. Dobrym rozwiązaniem jest pranie w bardzo wysokiej temperaturze, która pomoże pozbyć się wszystkich mikroorganizmów. Jeśli jakieś ubranko wymaga prania w temperaturze np. do 30 stopni Celsjusza, co jakiś czas możemy zamknąć je na trochę w zamrażalniku – to również doskonały sposób na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów.

Znalezienie odpowiedniego ubranka dla małego alergika to ważne zadanie, jednak nie mniej istotne jest odpowiednie dbanie o to, by były czyste. Pamiętajmy, że właściwe przechowywanie oraz pranie odzieży dziecięcej pomoże nam lepiej zatroszczyć się o zdrowie delikatnej skóry malucha.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ