Saturday, June 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak wybrać rolety do salonu? Przydatne porady i wskazówki

Jak wybrać rolety do salonu? Przydatne porady i wskazówki

Światło pod kontrolą

Rolety

fot. Cottonbro Studio / Pexels

Rolety to bardzo ważny element wyposażenia wnętrza. Pełnią rolę zarówno typowo funkcjonalną, jak i estetyczną, dlatego też ich dobór powinien być bardzo dobrze przemyślany. W sklepach czeka na Ciebie naprawdę wiele możliwości. Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Poznaj więc najbardziej przydatne wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jakie rolety wybrać

 

Rodzaje rolet wewnętrznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet. Każdy z nich cechuje się nieco inną estetyką, sposobem działania, czy też montażem. Zanim więc przejdziesz do najważniejszej części, czyli do tego, jak wybrać rolety do salonu i na co zwrócić przy tym uwagę, to w pierwszej kolejności dowiedz się, jakie masz możliwości. Jeśli najpierw określisz, który typ rolet będzie odpowiedni do Twojego salonu, znacznie łatwiej będzie Ci podejmować kolejne decyzje, a sam krąg poszukiwań zdecydowanie się pomniejszy. Oto najpopularniejsze rodzaje rolet wewnętrznych.

 

Rolety materiałowe
Klasyczne rolety materiałowe to najpopularniejszy rodzaj rolet dostępnych na rynku. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ich cena jest dość niska, a przy tym są praktyczne i mogą ładnie dopełniać wnętrze. Przy zasłanianiu i odsłanianiu takich rolet materiał nawijany jest lub też rozwijany z rolki.

 

Rolety rzymskie
Rolety rzymskie są niezwykle efektowne i bardzo eleganckie. Bez wątpienia jest to najbardziej dekoracyjny ze wszystkich tu wymienionych typów rolet wewnętrznych. Są wykonane z płótna, które podczas podnoszenia zwija się w swego rodzaju harmonijkę, tworząc tym samym wspaniały efekt wizualny.

 

Rolety dzień noc
W ostatnich latach rolety dzień noc przeżywają szczyt swojej popularności. Są bardzo częstym wyborem do salonu, ponieważ umożliwiają łatwe sterowanie intensywnością wpuszczonego do wnętrza światła. Wykonane są one z naprzemiennie układających się pasów − przezroczystego i zacieniającego. Zależnie od tego, jak ułoży się paski, w pomieszczeniu będzie więcej lub mniej światła dziennego. To sprawdza się nawet w ciągu dnia!

 

Rolety plisowane
Rolety plisowane są bardzo praktyczną opcją. Najczęściej montowane są bezpośrednio na oknie, na specjalnych szynach prowadzonych wzdłuż szyb. Tym, co odróżnia je od innych modeli, jest to, że pracują z obu stron. Umożliwiają to właśnie boczne prowadnice. To oznacza, że można za ich pomocą osłonić okno nie tylko od góry, ale i od dołu.

Jak wybrać rolety do salonu? Na co zwrócić uwagę?

Szukasz idealnego rozwiązania do swojego salonu? Kliknij i zobacz tylko, w ilu odsłonach rolety wewnętrzne https://familyrollo.pl/rolety dostępne są od ręki! Znajdziesz tam takie, które doskonale sprawdzą się w Twoim domu! Pytanie tylko, jak wybrać te jedne jedyne, gdy opcji jest tak wiele? W tym celu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

 

Rolety wewnętrzne muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane do aranżacji wnętrza. Szczególnie jeśli są to właśnie rolety do salonu, który jest przecież głównym pomieszczeniem w domu. Ich styl powinien być dopasowany do stylistyki wnętrza. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na to jest oczywiście kolor. Postaw na taki, który dopełni całą aranżację i będzie jednym z występujących we wnętrzu.
Ważną sprawą jest także materiał. I to zarówno jego jakość, jak i właściwości. Zastanów się, czy lepiej sprawdzą się u Ciebie takie z tkaniny lekko przepuszczającej światło, czy też może rolety zaciemniające.

 

I ostatnia sprawa, czyli sposób montażu. W sklepie dostępne są rolety montowane na ścianie, na oknie, w prowadnicach oraz na suficie. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku okien dachowych. Wybierz więc odpowiedni dla siebie!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ