Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać prezent dla niemowlęcia? Najważniejsze informacje

Jak wybrać prezent dla niemowlęcia? Najważniejsze informacje

Nie znasz dnia ani godziny, kiedy ci się przyda ta wiedza

Prezent dla niemowlęcia

fot. Pixabay

Pojawienie się nowego członka rodziny lub urodzenie dziecka wśród najbliższych znajomych to zawsze niesamowita radość. Nic więc dziwnego, że każdy, kto po raz pierwszy przychodzi spotkać się z niemowlakiem, chce przynieść ze sobą jakiś podarek, chociażby najbardziej symboliczny. Zastanawiasz się, jak znaleźć prezent dla niemowlęcia?

 

Najłatwiejszym sposobem wydaje się zadać bezpośrednie pytanie rodzicom, jakie mają aktualne potrzeby związane z zakupem akcesoriów dla noworodka. Nie zawsze zdaje to jednak egzamin, ponieważ rodzice często sami myślą, że mają już wszystko lub faktycznie nie chcą sprawiać nikomu kłopotu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji niedrogiego, ale przydatnego prezentu dla niemowlęcia.

Kocyki, pościele i poduszeczki na prezent dla niemowlęcia

W czasie szukania prezentu, na pewno trafisz w sklepach internetowych lub stacjonarnych na wiele kolorowych tkanin, z pięknymi wzorami w samochodziki, zwierzątka czy kwiatki. Niektórym nie sposób się oprzeć, dlatego kocyki niemowlęce do wózków lub łóżeczek są świetnym pomysłem. Można również dokupić poduszkę o tym samym wzorze lub tetrowe pieluszki. Jako prezent dla niemowlęcia sprawdzą się idealnie, ponieważ są użyteczne i na pewno zostaną wykorzystane i nie będą leżeć zapomniane na dnie szafy razem z innymi szpargałami. Taki upominek jest niedrogi, a na pewno ucieszy świeżo upieczonych rodziców.

Gryzaki, smoczki i inne gumowe zabawki

Jaki prezent dla noworodka wybrać, jeżeli nie chcemy kupować kocyka czy pościeli? Można wybrać się do specjalistycznego sklepu z artykułami dziecięcymi i udać się do działu ze smoczkami i butelkami. Są one niezbędne dla wszystkich noworodków i mimo tego, że rodzice dziecka na pewno już kilka mają, może im się przydać sztuka czy dwie w zapasie. To samo dotyczy gryzaków i zabawek, które dzieci w dość szybkim tempie potrafią zużyć. Na takich rzeczach nie można oszczędzać, dlatego należy kupować tylko te wykonane z materiałów najlepszej jakości, aby były trwałe oraz bezpieczne dla malucha.

Prezent dla niemowlęcia: artykuły higieniczne

Co kupić noworodkowi na prezent, jeżeli rodzice mówią, że naprawdę nic nie potrzebują? W tym przypadku warto się po prostu zdecydować na coś, co potrzebne jest codziennie w dużych ilościach. Mowa tu oczywiście o pieluchach jednorazowych w odpowiednim do wagi rozmiarze, chusteczkach nawilżających lub innych kosmetykach dla niemowląt. Trzeba jednak pamiętać, że skóra tak małego dziecka jest niezwykle delikatna i trzeba o nią odpowiednio zadbać ‒ warto wybierać jedynie produkty hipoalergiczne od lepszych producentów. U dzieci zdarzają się częste podrażnienia i uczulenia, dlatego warto wcześniej zapytać rodziców, co na pewno nie zaszkodzi niemowlakowi.

Ubranka dla niemowlaków

W sklepach dziecięcych aż roi się od pięknych ubranek w różnych kolorach i wzorach zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Śpioszki, buciki czy czapeczka – co nada się najlepiej na prezent dla noworodka? Tutaj trzeba przede wszystkim wiedzieć, w jakim wieku i wzroście jest teraz dziecko. W sklepach rozmiary ubranek dla niemowlaków są dość uniwersalne i oznaczone w centymetrach wzrostu.
Oto lista rozmiarów, która pomoże uniknąć zakupu zbyt małego lub zbyt dużego rozmiaru ubranka:

 

• rozmiar 56 (dla wieku od 0 do 3 miesięcy),
• rozmiar 62 (dla wieku od 0 do 6 miesięcy),
• rozmiar 68 (dla wieku od 3 do 6 miesięcy),
• rozmiar 74 (dla wieku od 6 do 9 miesięcy),
• rozmiar 80 (dla wieku od 9 do 12 miesięcy).

 

Należy pamiętać o tym, że dzieci bardzo szybko rosną i nie warto kupować ubranek z dużym wyprzedzeniem, jeżeli nie wiemy, kiedy nastąpi nasze spotkanie z dzieckiem oraz jego rodzicami. Jeśli już wiesz, jaki rodzaj upominku będzie najlepiej dopasowany do maluszka, wystarczy udać się na zakupy. Dużo zależy od tego, jaki chcesz przeznaczyć budżet na prezent dla niemowlaka i jego rodziców. Czasem może to być wydatek rzędu kilkunastu złotych, a niejednokrotnie, żeby kupić elegancki prezent dla noworodka, będzie trzeba wydać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Przy wyborze ważna jest też relacja, jaka łączy Ciebie z rodziną dziecka, ponieważ im bliższa, tym więcej staranności powinno się włożyć w zakupiony prezent. Nie zapomnij też o podarunku dla mamy dziecka, która na pewno ucieszy się z pudełka czekoladek czy bukietu kwiatów. Więcej na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/pokoj-maluszka/kocyki

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ