Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać prezent dla kogoś, kogo słabo się zna?

Jak wybrać prezent dla kogoś, kogo słabo się zna?

Im więcej masz znajomych, tym częściej masz ten dylemat

Prezent w pudełku

fot. Pexels

Jak znaleźć trafiony prezent? Przede wszystkim dopasować go pod kątem gustu, zainteresowań, czy najczęstszych aktywności osoby, dla której się go przygotowuje. Tylko co wtedy, gdy niewiele się o niej wie i zwyczajnie nie zna się jej charakteru? W takiej sytuacji przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie wybierać ryzykownych prezentów i nie sugerować się własnym gustem. Oto kilka propozycji uniwersalnych upominków, które sprawdzą się w różnych sytuacjach

 

Kosze i zestawy prezentowe

Kosze prezentowe to jedne z najczęściej polecanych upominków dla osób, których nie zna się zbyt dobrze. W takim koszu może znaleźć się dosłownie wszystko – butelka dobrego wina, whisky, albo innego alkoholu, kawa, różnego rodzaju słodycze, przetwory owocowe, albo świeże owoce. Kosz prezentowy można wybrać spośród gotowych propozycji sklepowych lub przygotować samodzielnie, pakując wybrane produkty do plecionego koszyka i zawijając w ozdobną folię.

 

Popularną formą prezentu dla słabo znanych osób są także zestawy prezentowe z kosmetykami, wybierane zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wśród zestawów tego typu można znaleźć wiele propozycji idealnych na konkretne okazje, takie jak Wielkanoc albo Boże Narodzenie. Przykładem może być kalendarz adwentowy 2022 , pełen kosmetyków po jednym na każdy dzień adwentu, albo zestaw składający się z żelu do kąpieli, balsamu do ciała i perfum zamknięty w eleganckim wielkanocnym jajku.

 

Warto zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki znajdują się w takich zestawach. Najlepiej wybierać uniwersalne preparaty, takie jak nawilżające kremy do rąk albo balsamy do ciała. Kosmetyki o konkretnym działaniu, jak na przykład zestawy regenerujące do skóry suchej, mogą okazać się nietrafione. Za najbardziej uniwersalny zestaw prezentowy uważa się komplet kosmetyków odpowiednich do różnych typów skóry.

Artykuły biurowe i drobne przydatne akcesoria na prezent

Uniwersalne prezenty, które z powodzeniem można podarować komuś, o kim niewiele się wie, to także różnego rodzaju drobne upominki, takie jak breloki do kluczy albo ozdobne otwieracze do butelek. Przy wyborze takich akcesoriów można wziąć pod uwagę zawód obdarowywanej osoby, jeśli tylko się go zna. Księgowy na przykład z pewnością skorzysta z nowego eleganckiego długopisu, a nauczyciel ze skórzanego organizatora, w którym rozpisze swój plan zajęć.

 

Wśród wartych uwagi upominków znajdują się także pendrive, szczególnie że ostatnio coraz większe pojemności tych nośników dostępne są za coraz mniejszą cenę. Pod uwagę przy wyborze prezentów można wziąć także ozdobne zakładki do książki albo pojemny kubek na kawę.

Vouchery i bony podarunkowe

Vouchery i bony prezentowe to najprostsza forma prezentu, która czasami okazuje się także najlepszą. Kiedy nie wie się zupełnie nic na temat charakteru, gustu, zainteresowań, czy pracy osoby, dla której ma się przygotować podarunek, nie warto ryzykować. Bony podarunkowe zakupić można właściwie w każdym rodzaju sklepów, w kinach, restauracjach, a nawet muzeach, albo filharmoniach. Nie ogranicza się to jedynie do miejsc stacjonarnych – sklepy internetowe także często oferują możliwość zakupu vouchera na prezent.

 

Przed zakupem bonów podarunkowych warto zastanowić się nad kwotą, jaką zamierza się przeznaczyć. Zalecenia są różne w zależności od okazji, jednak zwykle uważa się, że powinno to być nie mniej niż 50, a w niektórych przypadkach 100 zł.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ