Sunday, March 3, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami?

Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami?

Panie, które zmagają się z niedoskonałościami nie wierzą, że makijaż nie pogorszy kondycji ich cery. Tymczasem odpowiedni podkład może zdziałać cuda. Nie tylko ukryje niedoskonałości czy wyrówna koloryt skóry, ale także będzie długo utrzymywał się

Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami

Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami / fot. fotolia

Panie, które zmagają się z niedoskonałościami nie wierzą, że makijaż nie pogorszy kondycji ich cery. Tymczasem odpowiedni podkład może zdziałać cuda. Nie tylko ukryje niedoskonałości czy wyrówna koloryt skóry, ale także będzie długo utrzymywał się na twarzy.

Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami

Jak wybrać podkład dla skóry z niedoskonałościami / fot. fotolia

Niedoskonałości – każda z nas inaczej definiuje to pojęcie. Dla jednej będą to delikatne przebarwienia pojawiające się na twarzy. Z kolei inna stwierdzi, że niedoskonałości związane są z przetłuszczającą się cerą i nieestetycznymi zaskórnikami. Mimo to każda z nas ma szansę na zakup podkładu, który skutecznie ukryje wszelkie mankamenty cery.

Dobry podkład kontra niedoskonałości

Dla przykładu podkład Vichy doskonale nadaje się do makijażu skóry z niedoskonałościami, przede wszystkim dlatego, że idealnie matuje. W dodatku dzięki swojej konsystencji potrafi pokryć różnego rodzaju niedoskonałości i nie zatyka przy tym porów. Koloryt twarzy jest wyrównany, skóra może swobodnie oddychać, dzięki czemu nie powstają na niej zaskórniki.

Wybierając podkład do cery z niedoskonałościami, sprawdź jednak, czy zawiera on składniki o właściwościach antybakteryjnych. Ponadto jego konsystencja powinna być na tyle lekka, aby nie pozostawiał na twarzy tłustej powłoki. Dowiedz się również, jak długo podkład utrzymuje się na twarzy. W przypadku cery z niedoskonałościami ważne jest to, aby nie dokonywać poprawek makijażu zbyt często. Optymalnie byłoby więc, gdyby taki produkt utrzymywał się na skórze przez osiem godzin. Panie, które zmagają się z niedoskonałościami, bardzo często narzekają też na przetłuszczającą się cerę. Dlatego sprawdź, czy wybrany przez ciebie kosmetyk będzie miał odpowiednie właściwości matujące.

Nie zapominaj o innych kosmetykach

Panie, które są posiadaczkami cery z niedoskonałościami, muszą być bardzo zdyscyplinowane, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Codzienny rytuał powinny zaczynać od umycia twarzy delikatnym żelem. Następnie, przed nałożeniem kremu, cerę należy tonizować. Eksperci polecają, aby w przypadku skóry z problemami sięgać po płyn micelarny. To kosmetyk wielofunkcyjny, który może zastąpić nie tylko tonik, ale także mleczko do demakijażu. Po przemyciu twarzy płynem micelarnym, możesz wklepać krem.

Jeśli zmagasz się z delikatnymi przebarwieniami, wybierz preparat z witaminą C albo ekstraktem z cytryny, który będzie wykazywał działanie rozjaśniające. Natomiast gdy twoim problemem jest przetłuszczająca się cera i pojawiające się w konsekwencji zaskórniki, sięgnij po krem zawierający np. cynk.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/jak-wybrac-podklad-dla-skory-z-niedoskonalosciami/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ