Jak wybrać odpowiednią baterię do łazienki, aby posłużyła przez lata?
Kilka praktycznych porad
Baterie łazienkowe powinny wyróżniać się zarówno swoim ciekawym designem, jak i tą istotną cechą przedmiotów użytkowych, jaką jest funkcjonalność. Którą więc z nich wybrać, aby spełniła oba te, wysoko postawione przecież wymogi?
Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji oraz zagwarantują satysfakcję z dokonanego świadomie wyboru – wyboru na podstawie zalet i wad poszczególnych rozwiązań.
Rodzaje baterii umywalkowych – krótka charakterystyka produktów dostępnych na dzisiejszym rynku
Baterie łazienkowe dzielą się na baterie sztorcowe, ścienne oraz wolnostojące. Sztorcowe baterie łazienkowe są obecnie najpopularniejsze w całej Polsce – baterię taką montuje się przede wszystkim w bardzo prosty sposób na umywalce, co jest dużą zaletą tego produktu, chociaż już trudniej niestety utrzymuje się ją później w czystości, o czym powiemy w dalszej części tekstu.
Ścienne natomiast, jak zresztą sama nazwa wskazuje, montujemy w ścianie – natynkowo bądź pod tynkiem, gdzie widać będzie tylko wylewkę i uchwyt, co pozwala zachować walory estetyczne tego rodzaju armatury łazienkowej. Z kolei wolnostojącą baterię można zainstalować w podłodze lub na przykład na blacie. Jest to więc stosunkowo wygodne rozwiązanie aranżacyjne. Pamiętaj, by rodzaj baterii dobrać odpowiednio do swojego zlewu – w szczególności wtedy, gdy armatura łazienkowa jest już wyposażona chociażby w otwór na odpowiednią baterię. Poza tym dopasuj ją także do charakteru łazienkowego wnętrza.
Adare oferuje wszystkie wyżej wymienione rodzaje baterii łazienkowych. W serwisie możesz zamówić więc taki rodzaj, jaki będzie pasował do całej Twojej łazienkowej armatury! Serwis posiada bowiem szeroki asortyment tego typu produktów. Jest więc w czym wybierać!
O czym należy pamiętać przy dokonywaniu zakupu?
Przeglądając baterie łazienkowe, weź koniecznie pod uwagę tę kwestię, ile będziesz potrzebować uchwytów do odpowiedniego ustawienia strumienia wody i montażu. Może być to bateria jednouchwytowa (najpopularniejsza), dwuuchwytowa (z dwoma pokrętłami) bądź bezuchwytowa, wyposażona dodatkowo w czujnik ruchu. Jest to zatem ważna informacja podczas dokonywania wyboru. Ważny jest też rodzaj głowicy baterii: Do wyboru mamy głowicę mosiężną, ceramiczną lub termostatyczną.
Oczywiście należy pamiętać także o wylewce baterii, sterowaniu (ręcznym lub elektronicznym) oraz wykończeniu baterii umywalkowej. Najczęściej spotyka się baterie w kolorach miedzi, złota, szlachetnej stali czy niklu. Podstawą jest również to, z jakiego materiału bateria została wykonana, bo to decyduje o jej jakości oraz długości użytkowania!
Najtańsze wersje posiadają chromowaną powłokę – ich dość znaczącą wadą jest jednak przede wszystkim szybkie i uciążliwe pokrywanie się rysami oraz późniejsza utrata połysku. Bateria nie prezentuje się korzystnie i nawet po umyciu wygląda na zabrudzoną. Te lepsze modele posiadają natomiast specjalnie stworzoną powłokę PVD, która wymyślona została przez… NASA! Adare to miejsce, w którym z łatwością odnajdziesz wybraną baterię umywalkową – oczywiście, odpowiadającą również Twoim możliwościom finansowym.
źródło: Partner MK
Hermina 4 grudnia, 2018
No ja już raz kupiłam sobie chińską baterię i to był wielki błąd. Bateria szybko się popsuła. ciągle przeciekała uszczelka.Miałam probelmy z oddanie ją na gwarancję. Nie była to absolutnie żadna oszczędność bo w koncu i tak byłam zmuszona do kupienia sobie nowej baterii.
Tym razem zdecydowałam sie na firmę Deante:
https://deante.pl/pl/Baterie-Lazienkowe
Z której jestem o wiele bardziej zadowolona. Bateria porządniejsza, bardzo wygodna w użytkowaniu. Poza tym nic nie przecieka i nic sie nie psuje.
Zdecydowałam się na model kaskadowy. Robi wrażenie 🙂
Noken 4 grudnia, 2018
Zdecydowanie głowica!! Ona będzie odpowiadała za to jak długo i jaki komfort użytkowania będzie 🙂
alabama 30 lipca, 2019
Te z Sotbe są bardzo dobrej jakości, w stylu skandynawskim, solidnie wykonane. Fajny sklep