Wednesday, July 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak wybrać odpowiednią baterię do łazienki, aby posłużyła przez lata?

Jak wybrać odpowiednią baterię do łazienki, aby posłużyła przez lata?

Kilka praktycznych porad

Funkcjonalna bateria łazienkowa

Funkcjonalność i design / fot. fotolia.com, 201729186 | Autor: kitthanes

Baterie łazienkowe powinny wyróżniać się zarówno swoim ciekawym designem, jak i tą istotną cechą przedmiotów użytkowych, jaką jest funkcjonalność. Którą więc z nich wybrać, aby spełniła oba te, wysoko postawione przecież wymogi?

 

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji oraz zagwarantują satysfakcję z dokonanego świadomie wyboru – wyboru na podstawie zalet i wad poszczególnych rozwiązań.

 

Rodzaje baterii umywalkowych – krótka charakterystyka produktów dostępnych na dzisiejszym rynku

 

Baterie łazienkowe dzielą się na baterie sztorcowe, ścienne oraz wolnostojące. Sztorcowe baterie łazienkowe są obecnie najpopularniejsze w całej Polsce – baterię taką montuje się przede wszystkim w bardzo prosty sposób na umywalce, co jest dużą zaletą tego produktu, chociaż już trudniej niestety utrzymuje się ją później w czystości, o czym powiemy w dalszej części tekstu.

 

Ścienne natomiast, jak zresztą sama nazwa wskazuje, montujemy w ścianie – natynkowo bądź pod tynkiem, gdzie widać będzie tylko wylewkę i uchwyt, co pozwala zachować walory estetyczne tego rodzaju armatury łazienkowej. Z kolei wolnostojącą baterię można zainstalować w podłodze lub na przykład na blacie. Jest to więc stosunkowo wygodne rozwiązanie aranżacyjne. Pamiętaj, by rodzaj baterii dobrać odpowiednio do swojego zlewu – w szczególności wtedy, gdy armatura łazienkowa jest już wyposażona chociażby w otwór na odpowiednią baterię. Poza tym dopasuj ją także do charakteru łazienkowego wnętrza.

 

Adare oferuje wszystkie wyżej wymienione rodzaje baterii łazienkowych. W serwisie możesz zamówić więc taki rodzaj, jaki będzie pasował do całej Twojej łazienkowej armatury! Serwis posiada bowiem szeroki asortyment tego typu produktów. Jest więc w czym wybierać!

 

O czym należy pamiętać przy dokonywaniu zakupu?

 

Przeglądając baterie łazienkowe, weź koniecznie pod uwagę tę kwestię, ile będziesz potrzebować uchwytów do odpowiedniego ustawienia strumienia wody i montażu. Może być to bateria jednouchwytowa (najpopularniejsza), dwuuchwytowa (z dwoma pokrętłami) bądź bezuchwytowa, wyposażona dodatkowo w czujnik ruchu. Jest to zatem ważna informacja podczas dokonywania wyboru. Ważny jest też rodzaj głowicy baterii: Do wyboru mamy głowicę mosiężną, ceramiczną lub termostatyczną. 

 

Oczywiście należy pamiętać także o wylewce baterii, sterowaniu (ręcznym lub elektronicznym) oraz wykończeniu baterii umywalkowej. Najczęściej spotyka się baterie w kolorach miedzi, złota, szlachetnej stali czy niklu. Podstawą jest również to, z jakiego materiału bateria została wykonana, bo to decyduje o jej jakości oraz długości użytkowania!

 

Najtańsze wersje posiadają chromowaną powłokę – ich dość znaczącą wadą jest jednak przede wszystkim szybkie i uciążliwe pokrywanie się rysami oraz późniejsza utrata połysku. Bateria nie prezentuje się korzystnie i nawet po umyciu wygląda na zabrudzoną. Te lepsze modele posiadają natomiast specjalnie stworzoną powłokę PVD, która wymyślona została przez… NASA! Adare to miejsce, w którym z łatwością odnajdziesz wybraną baterię umywalkową – oczywiście, odpowiadającą również Twoim możliwościom finansowym.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Hermina 4 grudnia, 2018

  No ja już raz kupiłam sobie chińską baterię i to był wielki błąd. Bateria szybko się popsuła. ciągle przeciekała uszczelka.Miałam probelmy z oddanie ją na gwarancję. Nie była to absolutnie żadna oszczędność bo w koncu i tak byłam zmuszona do kupienia sobie nowej baterii.

  Tym razem zdecydowałam sie na firmę Deante:
  https://deante.pl/pl/Baterie-Lazienkowe

  Z której jestem o wiele bardziej zadowolona. Bateria porządniejsza, bardzo wygodna w użytkowaniu. Poza tym nic nie przecieka i nic sie nie psuje.

  Zdecydowałam się na model kaskadowy. Robi wrażenie 🙂

 • Noken 4 grudnia, 2018

  Zdecydowanie głowica!! Ona będzie odpowiadała za to jak długo i jaki komfort użytkowania będzie 🙂

 • alabama 30 lipca, 2019

  Te z Sotbe są bardzo dobrej jakości, w stylu skandynawskim, solidnie wykonane. Fajny sklep

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ