Wednesday, July 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak wybrać odpowiedni materac 80×200 do sypialni młodzieżowej?

Jak wybrać odpowiedni materac 80×200 do sypialni młodzieżowej?

Zapewnijmy dziecku zdrowe podparcie kręgosłupa

materac 80x200 sklep z materacami

Nowoczesny materac 80x200 zapewni nastolatkowi komfortowy sen / fot. Adobe Stock

Materac 80×200 to jeden z najbardziej uniwersalnych wyborów do sypialni młodzieżowej. Wybierając taki materac powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów, takich jak twardość, rodzaj wypełnienia oraz dodatkowe funkcje. Biorąc pod uwagę, że dobrze dobrany materac to gwarancja komfortowego i zdrowego snu, warto poświęcić dostatecznie dużo czasu na przemyślany wybór

 

Jakie wypełnienie wybrać w materacu młodzieżowym?

W przypadku łóżek jednoosobowych możemy zdecydować się na każdy rodzaj wypełnienia. Zacznijmy od materacy sprężynowych. Sprężyny typu bonell zapewniają wysoką elastyczność powierzchniową i sprawiają, że cały materac reaguje na nacisk ciała. Z kolei sprężyny kieszeniowe oferują elastyczność punktową, dzięki czemu, konkretny obszar materaca reaguje na nacisk konkretnej partii ciała. W sypialni młodzieżowej świetnie sprawdzi się także materac piankowy o wysokiej odporności na odkształcanie. Najczęściej, do produkcji wykorzystywana jest specjalna pianka lateksowa lub poliuretanowa.

Materac 80×200 ‒ twardość dostosowana do wagi ciała

Bardzo istotnym kryterium jest także twardość materaca. W tym miejscu musimy zwrócić uwagę na wagę osoby, która będzie korzystać z zakupionego materaca. Najczęściej spotkamy się z 4-stopniową skalą twardości, w której H1 to materace miękkie, H2 to materace średnio-twarde, H3 to materace twarde, a H4 to materace bardzo twarde. Materace H1 okażą się odpowiednie dla osób o wadze nieprzekraczającej 60kg. Średnio twarde materace H2 są optymalne do wagi 60-80kg, materace H3 do 80-100kg, a bardzo twarde materace H4 do wagi powyżej 100kg. Dobra twardość materaca oznacza prawidłowe podparcie kręgosłupa, a co za tym idzie, bezpieczniejszy i wygodniejszy sen.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Nowoczesny materac 80×200 może być wyposażony w pożyteczne funkcje, które mogą wpłynąć na przyjemniejszy sen. Weźmy chociażby materace wykonane ze specjalnej termoelastycznej pianki, która reaguje także na temperaturę ciała. W przypadku sypialni młodzieżowej świetnym wyborem będzie również materac 80×200 z właściwościami masującymi. Jeśli natomiast waga osoby znajduje się na styku dwóch twardości, zawsze można wybrać materac 80×200 o zmiennej twardości, gdzie jedna strona jest nieco twardsza od drugiej.

Gdzie zakupić wytrzymały materac 80×200?

Dobrym pomysłem okażą się zakupy przez Internet, dzięki którym mamy okazję przyjrzeć się wielu produktom i porównać ze sobą kilka modeli. Biorąc pod uwagę, że materac to inwestycja na kilka lat, warto poświęcić należycie dużo czasu na wybór odpowiedniego modelu. Jakościowy materac 80×200 kupisz w sklepie online Godre.pl. Zaletą tego miejsca jest bardzo szeroki wybór oraz przystępne ceny, idące w parze z wysoką jakością. Kolejnym, ważnym atutem zakupów online jest to, że pozyskany przez nas materac zostanie szybko i bezpiecznie dostarczony do naszego domu.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ