Saturday, May 25, 2024
Home / Uroda  / Jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?

Jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?

Jak wybrać w gąszczu ofert?

Trudny wybór? / fot. materiały prasowe

Jak nie trudno zauważyć, zarówno na różnego rodzaju stronach internetowych, forach, w gazetach, bądź telewizji jesteśmy zasypywani przeróżnymi ofertami poprawiania swojej urody. Przecież wraz z wiekiem oraz upływem czasu nasza skóra staje się mniej elastyczna, mniej jędrna i promienna, pojawia się więcej zmarszczek, a co za tym idzie często pogarsza nam się z tego powodu nastrój i tracimy chęci do realizowania naszych marzeń. W końcu kto z nas nie lubi czuć się pięknie i młodo.

Trudny wybór? / fot. materiały prasowe

Nic więc dziwnego, że coraz, to więcej osób, w tym zwłaszcza kobiet decyduje się na skorzystanie z niezastąpionych właściwości medycyny estetycznej, która z roku na rok stoi na coraz to wyższym poziomie oraz cieszy się większą sławą. Gama jej usług jest niezwykle szeroka, zaczynając od mniej inwazyjnych zabiegów jakimi są na przykład: poprawianie owalu twarzy, wygładzanie skóry, unoszenie brwi przy użyciu nici liftingujących czy modelowanie ust kwasem hialuronowym, po wypełnianie zmarszczek botoksem lub powiększanie biustu/pośladków. W ostatnim czasie pojawia się również coraz to więcej nowoczesnych metod poprawiania wyglądu przy zastosowaniu właściwości medycyny estetycznej. Przykładem jest między innymi innowacyjny zabieg Surgi Wire polegający na niwelowaniu głębokich zmarszczek, niechcianych bruzd, a przede wszystkim na poprawie jakości naszej cery oraz podkreśleniu konturu twarzy. Surgi Wiwre świetnie radzi sobie także z problemem podwójnego podbródka, opadającymi policzkami czy bliznami po trądzikowymi.

Bez wątpienia zatem usługi z zakresu medycyny estetycznej są świetną alternatywą dla różnego rodzaju (nierzadko niezwykle drogich a bezskutecznych) kremów przeciwzmarszczkowych, które oferują nam drogerie stacjonarne i internetowe. Niestety pomimo wielu zalet w tym zakresie musimy być niezwykle ostrożni i uważnie weryfikować wszelkie oferty. Zwłaszcza pod kątem wyboru odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy decydować się na zabiegi wykonywane w domu, gdyż możemy narazić się na znaczne niebezpieczeństwo względem naszego zdrowia jak na przykład zakażenie. Równie podejrzane okazują się często zbyt niskie ceny świadczonych usług. Tak na przykład oferta wypełniania/modelowania ust za cenę 100 złotych, przy przedziale kwotowym 300 zł do nawet jednego tysiąca – znacznie powinna wyostrzyć naszą czujność. Jak zatem wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej ? Przede wszystkim pamiętajmy aby zwracać szczególną uwagę na warunki jakie w nim panują. Czy jest on sterylny, czysty oraz spełnia minimum podstawowe wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. Bardzo ważne jest również, aby zabieg, na który się zdecydujemy wykonany był przez fachowca – najlepiej lekarza chirurga wyspecjalizowanego w zakresie świadczenia tego typu usług. Przy wyborze najlepszego gabinetu niezwykle przydatne mogą okazać się opinie i wypowiedzi osób na różnego rodzaju forach internetowych, którzy sami poddali się zabiegowi i dokonali jego oceny publicznie.

Zobacz: Gabinet medycyny estetycznej Katowice

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Melinda 20 sierpnia, 2019

    Bardzo ważne jest też to, czy dana osoba, lekarz ma uprawnienia do wykonywania danego zabiegu. jak np powiększanie ust kwasem hialuronowym. Ja dodam, ze nie każdy je ma. Druga sprawa to odpowiednia higiena jak np używanie Custom packów. Zreszta teraz z Restylane coś takiego wyszło.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ