Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Ogród  / Jak wybrać odpowiedni basen stelażowy? Rodzaje i zalety basenów stelażowych

Jak wybrać odpowiedni basen stelażowy? Rodzaje i zalety basenów stelażowych

Dla posiadaczy ogrodów

basen stelażowy

fot. Pixabay

Wraz z początkiem okresu letniego idealnie jest spędzać wakacje nad wodą, wygrzewając się na słońcu i ciesząc się pływaniem. Jeśli chcesz kąpać się w dowolnym momencie i zapewnić sobie dobry wypoczynek, możesz zamontować basen stelażowy. Nie będziesz już musiał gdzieś podróżować, aby cieszyć się kąpielą – zawsze będzie okazja, aby odświeżyć się w upalny dzień. Dowiedz się, jakie istnieją rodzaje basenów stelażowych, a także udzielimy przydatnych wskazówek dotyczących wyboru i pielęgnacji takiego basenu

 

Konstrukcja basenów stelażowych

Basen ogrodowy stelażowy składa się ze stalowego stelaża i niecki wykonanej z PVC. Dzięki specjalnej powłoce antykorozyjnej stelaż jest odporny na wilgoć i promienie ultrafioletowe, dzięki czemu nie rdzewieje i nie ciemnieje. Niecka wykonana jest z trójwarstwowego polichlorku winylu wraz ze wzmocnieniem.
Dzięki temu baseny stelażowe są wytrzymałe. Taki basen można zamontować na cały sezon, a rozebrać tuż przed nadejściem chłodów.

Basen Bestway

fot. materiał Partnera

Rodzaje basenów stelażowych

Baseny stelażowe różnią się kształtem: istnieją modele okrągłe, owalne, kwadratowe i prostokątne. Ponadto wyroby różnią się wymiarami oraz dzielą się na:

 

● Baseny dla dzieci
● Baseny rodzinne

 

Baseny dla dzieci są płytsze i odpowiednie nawet dla jednorocznych maluchów. Asortyment basenów Bestway obejmuje modele o wysokości brzegów od 30 cm. Baseny typu rodzinnego idealnie nadają się do kąpieli grupy składającej się z kilku osób. Takie wyroby z powodzeniem zastępują basen stacjonarny.

fot. materiał Partnera

Montaż basenu stelażowego

Montaż basenów stelażowych jest bardzo łatwy. Montaż nie wymaga dodatkowych narzędzi i skomplikowanych prac. Do każdego basenu dołączona jest szczegółowa instrukcja. Postępuj zgodnie z nią, a będziesz mógł szybko i łatwo zamontować wyrób nawet w pojedynkę.
Przed zamontowaniem basenu należy sprawdzić, czy na powierzchni ziemi nie ma zbędnych przedmiotów. Mogą one uszkodzić nieckę, więc uprzednio należy oczyścić obszar z małych gałęzi i kamieni. Aby uzyskać dodatkową wytrzymałość, możesz umieścić pod basenem matę wykonaną z gęstego materiału.

Pielęgnacja basenu stelażowego

Jeśli basen posiada małą pojemność i możliwe jest spuszczanie całej wody co kilka dni, wyrób nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednak, jeśli basen jest typu rodzinnego i nie planujesz częstej wymiany wody, należy go regularnie czyścić za pomocą preparatów zawierających chlor.

Urządzenie filtrujące / fot. materiał Partnera

Należy zamontować również filtr:

 

● Kartuszowy
● Piaskowy

 

Filtr kartuszowy to zbiornik z wymiennymi wkładami, które należy okresowo myć z brudu i wymieniać.
Filtr piaskowy to zbiornik z piaskiem kwarcowym lub szklanym. Konieczne jest również płukanie i wymiana piasku, ale znacznie rzadziej.
Częstotliwość mycia i wymiany elementów filtracyjnych zależy od intensywności użytkowania basenu. Na przykład, jeśli nie planujesz codziennie kąpać się i masz możliwość dezynfekować wodę chlorem, najlepiej wybierz filtr kartuszowy. Natomiast, jeśli planujesz kąpać się przez cały sezon, oszczędzając w ten sposób na materiałach eksploatacyjnych, wybierz filtr piaskowy. Ponadto do czyszczenia basenu potrzebne są również inne narzędzia, na przykład szczotka https://aquamonkey.pl/czyszczenie-basenu/rodzaj-akcesorium-do-czyszczenia/szczotka.html.

 

Większość modeli rodzinnych jest już wyposażona w filtr. Zestaw niektórych basenów zawiera również:
● Drabinkę dla najwygodniejszego korzystania z basenu.
● Pokrywę ochronną, która pomaga utrzymać ciepło wody i zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń.
● Dozownik chloru do utrzymania prawidłowego poziomu chloru w wodzie.

Zalety basenu stelażowego:

● Łatwość montażu.
● Mobilność – dzięki kompaktowym wymiarom po złożeniu można zabrać go ze sobą w podróż.
● Łatwość przechowywania.
● Niska cena w porównaniu z modelami stacjonarnymi i kompozytowymi.

fot. Pixabay

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, sprawdź asortyment basenów ogrodowych oferowany pod linkiem https://aquamonkey.pl/baseny.html. Zamontuj basen stelażowy, a zapewnisz sobie dobry wypoczynek i niezapomniane emocje.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ