Sunday, June 16, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak wybrać najlepsze sztuczne rzęsy do Twojego salonu kosmetycznego? Podpowiadamy!

Jak wybrać najlepsze sztuczne rzęsy do Twojego salonu kosmetycznego? Podpowiadamy!

Sztuka polega na takim doborze, aby nie było widać, że są sztuczne

Sztuczne rzęsy

fot. Freepik

Gęste, kruczoczarne i pięknie podkręcone rzęsy są najpiękniejszą ozdobą oczu. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się swoją naturalną oprawą oka. Na szczęście współczesna branża kosmetyczna oferuje wyjście również i z tej sytuacji. Bardzo popularnym zabiegiem jest obecnie przedłużanie rzęs. Aby klientka była jednak zadowolona z efektu końcowego, stylistka musi pracować na najlepszych sztucznych rzęsach. Co czyni je idealnymi? Odpowiedzi szukaj w dalszej części naszego artykułu

 

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, poszukując idealnych sztucznych rzęs do przedłużania?

Potrzeba matką wynalazków. To popularne powiedzenie można z powodzeniem zastosować do sztucznych rzęs. W końcu gdyby nie marzenia kobiet o posiadaniu pięknej zasłony okalającej oko, to produkt ten najpewniej nigdy by nie powstał. Zabieg przedłużania naturalnej oprawy jest jednak obecnie tak popularny, że na rynku pojawiło wiele różnorodnych firm oferujących sztuczne rzęsy. Jak wybrać jednak ten najlepsze?

Jakość włókna

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jakość włókna, z którego sztuczne rzęsy zostały wykonane. Użyte materiały powinny być jak najlepsze. Nie należy iść w tym aspekcie na żadne kompromisy. Wysoki standard przełoży się potem na całość stylizacji.

Kolor

Najczęściej wybieranym kolorem stylizacji jest oczywiście czerń. Należy zadbać o to, by barwa rzeczywiście była kruczoczarna oraz doskonale matowa, bez refleksów czy niebieskich i zielonych tonów. Niektóre klientki wolą jednak rzęsy w kolorze głębokiego brązu. Inne mają czasem ochotę zaszaleć i decydują się na kolorowe stylizacje. Zadbaj więc o to, by Twój arsenał sztucznych rzęs zawierał różnorodne odcienie tęczy. Twój salon z pewnością tylko na tym zyska!

Skręt

Klientki odwiedzające Twój gabinet kosmetyczny zazwyczaj decydują się pewnie na przedłużenie wykonane rzęsami o najpopularniejszym skręcie CC. Te odważniejsze mogą poprosić o stylizację nietuzinkowymi skrętami L lub M. Zadbaj, by wszystkie znalazły się w Twoim asortymencie! Możesz zaopatrzyć się w nie chociażby w sklepie fashionlash.pl, który znajdziesz pod tym linkiem: https://fashionlash.pl/kategoria/rzesy/.

Pasek

Wpływ na Twoją pracę ma również jakość paska. Najlepiej wybrać ten 2 mm, nadający się do każdej techniki wykonania stylizacji. Musi być on również odpowiednio oznaczony – na całym pasku powinny znajdować się informacje na temat skrętu, grubości oraz długości. Rzęsy, które są w nim umieszczone powinny być ułożone gęsto, bez prześwitów i „przeskoków”, a ich grubość nie powinna się różnić. Dzięki temu aplikacja i tworzenie kępek będzie znacznie prostsze.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ