Monday, May 27, 2024
Home / Moda  / Moda męska  / Jak wybrać męski pasek skórzany?

Jak wybrać męski pasek skórzany?

Bez niego męskie spodnie nie wyglądają dość rasowo

Pasek skórzany męski

fot. Fortton / Adobe Stock

Pasek to jeden z nieodłącznych męskich dodatków, który jest wybierany przez panów w każdym wieku i praktycznie do każdego stroju. Istnieje wiele popularnych typów pasków, wśród których bez wątpienia skórzane królują od niepamiętnych lat. Zobaczmy zatem, jak dobrać właściwy pasek skórzany

 

Pasek skórzany do różnych typów spodni

Choć pasek skórzany męski kojarzy się nam przede wszystkim z eleganckim dodatkiem do garnituru, nie oznacza to, że musi być noszony wyłącznie do niego. Będzie doskonale podkreślał także charakter innego stroju, w tym bardziej nieformalnego. Nowoczesny pasek skórzany o ciekawym wykończeniu i przyciągającej wzrok klamrze może stać się świetnym codziennym dodatkiem między innymi do dżinsów.

Długość paska

Dobór odpowiedniej długości męskiego paska jest wręcz kluczowy podczas zakupu. Co więcej, to on zazwyczaj sprawia mężczyźnie najwięcej problemów. Dlatego przychodzimy z krótką i prostą poradą: pasek powinien być dłuższy od obwodu w talii o maksymalnie 15 cm. Dzięki temu będzie się doskonale układał i nie będzie ani zbyt długi, ani zbyt krótki. Pamiętajmy, że w szczególności noszenie za długiego paska, którego końcówka owija się wokół talii niemal dwukrotnie, jest nieeleganckie i nigdy nie powinno mieć miejsca.

Szerokość paska

Istnieje wiele różnych szerokość pasków. Zazwyczaj należy dobierać je indywidualnie, dopasowując do konkretnych spodni i rozmiaru szlufek, które się przy nich znajdują. Pasek powinien zawsze przechodzić swobodnie przez szlufki, nie może jednak być zbyt wąski, ponieważ wówczas będzie w nich nieestetycznie opadał.

Kolor paska

Kolejna ważna decyzja to kolor paska. Klasyczna moda męska mówi, że kolor paska do zegarka, paska opinającego talię i butów powinien być taki sam. Dlatego też jeśli zamierzamy zakładać brązowe buty, paski również powinny mieć ten sam kolor, a najlepiej również odcień. Ideałem byłoby, gdyby skóra, z której wykonane są buty i pasek do spodni były tego samego rodzaju.

 

Warto także pamiętać, iż kolor paska powinien dobrze współgrać z barwą samych spodni. Obecnie oprócz klasycznych brązowych i czarnych pasków możemy skusić się również na inne kolory, jak choćby granat, biały czy bardziej ekstrawaganckie połączenia. Ich dobór zawsze powinien być jednak podyktowany zarówno modą i gustem, jak i konkretną stylizacją, na której nam zależy.

Pasek skórzany z klamrą lub bez

Tradycyjnie męskie paski posiadają klamrę, która może przybierać charakter ozdobny. Jeśli jest duża, bogata i naprawdę mocno przyciąga wzrok, może stać się jednak elementem dominującym i nie zawsze będzie pasować do spodni lub całego stroju. W takim przypadku lepiej sięgnąć po pasek z klasyczną, niewielką sprzączką lub też po model bez klamry. Mają one bardziej uniwersalny charakter i sprawdzą się podczas najbardziej eleganckich okazji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ