Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak wybrać łóżko do sypialni? Łóżko kontynentalne dla wszystkich

Jak wybrać łóżko do sypialni? Łóżko kontynentalne dla wszystkich

Solidny mebel do sypialni ze snów

łóżko kontynentalne

fot. Pexels

W dzisiejszych czasach konsumenci mają ogromny wybór mebli do sypialni. W rzeczy samej komfort snu zależy od tego, jakie łóżko znajdzie się w tym pomieszczeniu. Przykładem dobrego wyboru do nowoczesnych sypialni są łóżka kontynentalne. W artykule wyjaśniamy, czym są prawdziwe łóżka kontynentalne i dlaczego warto zainwestować w łóżko kontynentalne

 

1. Co to jest łóżko kontynentalne?
2. Dla kogo prawdziwe łóżko kontynentalne?
3. Czy nowoczesne łózka kontynentalne to dobry pomysł na prezent?

 

Każdy człowiek powinien dbać o jakość swojego snu. Niestety, w XXI wieku ludzie na ogół prowadzą bardzo szybki i zarazem stresujący styl życia. Niektóre osoby z powodu przewlekłego stresu mogą cierpieć na bezsenność. Są też osoby, które nawet po przespaniu 8 – 9 godzin wstają zupełnie niewypoczęte i czują się „jak z krzyża zdjęte”. Nie zawsze wynika to z przemęczenia czy z jakichś zmian chorobowych toczących się w organizmie. Okazuje się, że na sen ogromny wpływ na rodzaj łóżka, inne meble w sypialni i sposób zaciemnienia okien.

 

Przykładem łóżka, które jest niezwykle wygodne, jest łóżko kontynentalne. Występuje ono w różnorodnych rozmiarach. Może to być na przykład łóżko kontynentalne małżeńskie lub łóżko kontynentalne młodzieżowe. W ofercie są łóżka kontynentalne pojedyncze, które będą odpowiednie dla singli lub jako łóżka dla gości. Łóżko kontynentalne ma swoją historię w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. To komfortowe łóżko tapicerowane bardzo często stanowi wyposażenie w hotelach i w pensjonatach. Natomiast kontynentalne łóżko z pojemnikiem na pościel lub na nóżkach to bardzo popularna propozycja do domów i mieszkań.

 

W łóżku znajduje się wygodny materac wewnętrzny i nawierzchniowy. Każdy może dopasować twardość materaca do swoich potrzeb. Klienci chcący zamówić przez Internet łóżko kontynentalne z pojemnikiem lub inne modele kontynentalne mogą wybrać opcję z wniesieniem łóżka. Dzięki tej możliwości nie muszą się martwić o to, czy poradzą sobie z wnoszeniem łóżka kontynentalnego do mieszkania lub domu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą wyższe kondygnacje.

 

W naszym sklepie oferujemy łóżka kontynentalne w różnych rozmiarach, wykonane z najwyższej jakości materiałów, z bogatą gamą kolorystyczną tkanin. Takie łóżko do spania to doskonały wybór — teraz każdy ma możliwość być pełnym energii po przespanej nocy. Wystarczy zadecydować, że od teraz w domu królować będą łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Każde łóżko kontynentalne ma bardzo masywną budowę i od razu kojarzy się z komfortowym snem. Jeśli chodzi o dostępne modele w sklepach, to są one identyczne, jak łóżka w hotelach — zna je każdy, kto dużo podróżuje w celach służbowych lub prywatnych. Łóżka kontynentalne dopasowane są do potrzeb użytkowników indywidualnych — przy składaniu zamówienia można wybrać rodzaj i kolor tkaniny oraz typ materaca. Łóżko to bazuje na pojemnej skrzyni, w której umieszczony jest wewnętrzny materac kieszeniowy — to właśnie ten materac sprawia, że spanie w łóżkach kontynentalnych jest tak wygodne. Co ważne, materac jest bardzo trwały. W konstrukcji łóżka znajdują się sprężyny kieszeniowe. Dla zachowania higieny bardzo często na łóżko nakładany jest materac nawierzchniowy.

Dla kogo prawdziwe łóżko kontynentalne?

Ogólnie rzecz ujmując, łóżko kontynentalne jest odpowiednie dla wszystkich osób, które chcą zatroszczyć się o jakość i komfort snu. Najlepiej, jeśli w mieszkaniu jest osobna sypialnia, gdyż takie łóżko nie jest składane jak typowa sofa czy wersalka. Zatem bardziej można polecić je do większych przestrzeni niż do kawalerek. Sypialnia to zresztą bardzo intymna przestrzeń, więc nie powinna być udostępniana na widok gości. Przykładowo ktoś rano zaspał do pracy i nie zdążył pościelić łóżka. Osobny pokój przeznaczony na sypialnię zapobiegnie sytuacjom takim jak widok nieuporządkowanego łóżka. Pojedyncze łóżko kontynentalne to bardzo dobre rozwiązanie dla nastolatków lub singli. Może tak być, że dana osoba będąca single preferuje spać na powierzchni łóżka przeznaczonej dla dwóch osób. Z tego względu wybór łóżka kontynentalnego jest zawsze indywidualną sprawą.

Czy nowoczesne łóżka kontynentalne to dobry pomysł na prezent?

Meble do sypialni, takie jak łóżko kontynentalne może być bardzo udanym prezentem dla bliskich osób. Ważne jest, by osoba obdarowana nie była zaskoczona takim prezentem i mogła samodzielnie wybrać idealny model łóżka. Okazją może być ślub, wesele, prezent na nowe mieszkanie lub prezent na gwiazdkę. Nie powinno się jednak robić takich prezentów w formie niespodzianki, chyba że bliska osoba wyraźnie mówi, że marzy o takim łóżku, a z jakichś względów nie może sobie na nie pozwolić. Na taki prezent może złożyć się cała rodzina. W ostatnich latach ludzie sygnalizują, że preferują jeden konkretny prezent, niż 20 małych, z którymi nie wiadomo co zrobić. Poza tym prezent grupowy nie będzie kłopotliwy (łatwiej będzie się odwdzięczyć w formie zbiórki na wartościowy prezent niż brać kredyt na prezent o identycznej wartości).

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ