Monday, February 26, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak wybrać lampy podłogowe?

Jak wybrać lampy podłogowe?

Oświetlenie to kluczowy element aranżacji mieszkania

Lampy podłogowe

fot. materiał Partnera

Lampy podłogowe kojarzą się nam głównie z salonem. Nie da się ukryć, że są integralną częścią strefy wypoczynkowej i sprawiają, że w pomieszczeniu panuje przytulna atmosfera. Jednocześnie warto wiedzieć, że można zdecydować się na nie także w innych pomieszczeniach – istotne jest jednak to, by dobrze je wybrać. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, gdy wybierasz lampy stojące do swojego domu

 

Lampy stojące znajdziemy w niemal każdym domu. To prawdopodobnie najlepszy sposób, by w salonie wydzielić przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do wypoczynku. Coraz częściej pojawiają się również w innych pomieszczeniach. To dzisiaj zupełnie normalne, że lampa podłogowa znajduje swoje miejsce w sypialni, młodzieżowym pokoju czy nawet łazience. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać lampy podłogowe, by ostateczny efekt nas zadowalał.

Lampy podłogowe ‒ jak wybrać model dla siebie?

Nie da się ukryć, że rynek jest dzisiaj naprawdę bardzo bogaty. Oferty producentów są niezwykle rozbudowane, co widać po asortymencie sklepu internetowego Artera. Możemy znaleźć lampy podłogowe utrzymane w przeróżnych stylach ‒ zarówno najbardziej modnych dzisiaj minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim, ale także klasycznym, glamour czy retro. To pierwszy aspekt, na który warto zwracać uwagę ‒ czy wybrany model wpisuje się w naszą aranżację? Dobrze jest zadbać o to, by we wnętrzu panowała harmonia, która pozwoli nam w pełni wypocząć.

Lampy podłogowe

fot. materiał Partnera

Niemałe znaczenie ma również rozmiar wybranego modelu. Lampy podłogowe mogą być zarówno nieduże i subtelne, jak i bogato zdobione i spore. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, każde większe rozwiązanie może przytłoczyć wybrane pomieszczenie i sprawić, że będzie wyglądało na zagracone. Zwróć uwagę, że jeśli poszukujesz lampy stojącej do kącika wypoczynkowego, jej wygląd, a więc i rozmiar, mogą wpływać na twój nastrój.

 

Dla wyglądu istotne znaczenie mają również wykorzystane materiały. Dzisiaj dużą popularnością cieszą się lampy podłogowe z metalu. Nie tylko doskonale wpisują się w style minimalistyczny i industrialny, ale przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i naprawdę eleganckie. W aranżacjach skandynawskich czy retro mogą odnaleźć się jednak również modele wykończone drewnem i tkaniną. Wiele osób ceni sobie także lampy stojące, których klosze są wykonane ze szkła – transparentnego, mlecznego lub barwionego.

 

lampy stojące

fot. materiał Partnera

Lampy podłogowe różnią się między sobą również możliwościami manewrowania kloszem. Niektóre modele są w pełni statyczne, a główne różnice między nimi polegają na kierunku padania światła. To ważne, ponieważ klosze otwarte ku górze dają więcej światła i sprawdzają się nade wszystko jako oświetlenie do sypialni, natomiast modele z kloszami skierowanymi ku podłodze służą głównie budowaniu przyjemnego klimatu w salonie. Inne lampy stojące posiadają natomiast regulowane ramiona, które doskonale sprawdzają się w kącikach do czytania – umożliwiają bowiem domownikowi sterowanie kierunkiem padania światła tak, by mógł skierować je bezpośrednio na książkę.

 

Nie da się ukryć, że przy wyborze istotna będzie także cena. Namawiamy natomiast, by kierować się nie tylko nią. Zdecydowanie lepiej jest przeanalizować, czy wybrane lampy stojące cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Dobrze jest zapoznać się z opiniami na temat wybranego producenta i sklepu, by korzystać wyłącznie z usług najlepszych dostawców. Dzięki temu unikniemy konieczności wymiany lampy w niedalekiej przyszłości – sprawdzone modele posłużą nam przez lata.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ