Monday, December 11, 2023
Home / Moda  / Moda damska  / Jak wybrać kurtkę zimową?

Jak wybrać kurtkę zimową?

Niech otuli cieplej, niż futerko

Kurtka zimowa

fot. materiał Partnera

Już za niedługo za oknami pojawi się pierwszy śnieg, dlatego to doskonała pora, aby zastanowić się nad tym, czy w swojej garderobie masz wszystko to, co pomoże Ci zadbać o ciepło i komfort nadchodzącej zimy. Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w Twojej szafie, jest porządna kurtka zimowa, która ochroni Cię przed chłodem nawet w te dni, gdy temperatury będą mocno na minusie. Kompletowanie zimowego ekwipunku może być nie lada wyzwaniem, dlatego mamy dla Ciebie zbiór najważniejszych kwestii, a także kilka wskazówek, które odpowiedzą na pytanie – jak wybrać kurtkę zimową?

 

Jaki rodzaj kurtek zimowych najbardziej Cię interesuje?

W sklepach będą czekać na Ciebie liczne modele, dlatego już teraz przemyśl to, który z nich najlepiej pasuje do Twojego stylu (zarówno życia, jak i modowego), a co za tym idzie – w którym z nich będziesz najlepiej się czuć. Jeśli jesteś bardzo dużym zimorodkiem, to postaw na coś, co ochroni Twoje ciało na jak największej długości, czyli kurtkę sięgającą nawet do połowy uda. Jeśli nie lubisz nosić czapki zimowej, ale jednak zmarznięte uszy nie należą do Twoich ulubieńców albo nosisz, jednak nadal odczuwasz chłód, to koniecznie wybierz kurtkę z kapturem. Osoby, które szybko się przegrzewają i nawet zimą chodzą w rozpiętej kurtce, mogą śmiało postawić na krótki i pikowany model.

Co w środku?

Kurtki mają różne wypełnienia. Decydują one między innymi o tym, czy kurtka będzie grzać bardziej lub mniej. Przemyśl zatem, co zawierały do tej pory wybierane przez Ciebie projekty i czy w zimowe dni dawały Ci one oczekiwany komfort termiczny. Jeśli nie potrzebujesz bardzo dużego ocieplenia i nie należysz do osób, które szybko marzną, na spokojnie powinna wystarczyć Ci kurtka z ociepleniem z włókien poliestrowych. Materiały syntetyczne sprawiają, że taki produkt jest lekki i dobrze sprawdza się podczas opadów deszczu czy śniegu.

 

Osoby, które jednak bardzo szybko zaczynają odczuwać zimno, powinny postawić na coś, co zapewni im więcej ciepła. Takim osobom zazwyczaj mało kiedy jest za ciepło, dlatego nawet pomimo grubego swetra czy ocieplanej bluzy, potrzebują jeszcze bardzo dobrej kurtki. W takiej sytuacji najlepiej wybrać projekt, który klasyfikowany jest jako puchowy. Porządna kurtka zimowa z puchem powinna sprawdzić się nawet w przypadku największych zmarzluchów, które najchętniej całą zimę przesiedziałyby pod kocem z gorącą herbatą.

kurtka umbro

fot. materiał Partnera

Jakich detali potrzebujesz?

Kurtka zimowa to jednak nie tylko krój czy wypełnienie, ale i detale, które na pierwszy rzut mogą nie wydawać się bardzo znaczące, jednak w dłuższej perspektywie, mają one ogromną wartość. Takim elementem jest między innymi wspomniany już wcześniej kaptur. Zimorodki mogą bardzo docenić podwójną, bo razem z czapką, warstwę ochronną głowy. Osoby, które nie chcą się zgrzać mogą za to zrezygnować z nakrycia, bo wystarczy założyć kaptur i temperatura będzie dla nich komfortowa. Decydując, jaką wybierzesz kurtkę na zimę, zwróć także uwagę na kieszenie. Ci, którzy lubią nosić ze sobą plecak lub torbę nie muszą aż tak się nimi przejmować, jednak osoby, które nie lubią takich dodatków, z pewnością mają większą potrzebę posiadania pojemnych kieszeni. To w nich chowane są akcesoria takie, jak telefon czy klucze.

 

Sprawdź, jakie kurtki zimowe czekają na Ciebie na 50style.pl i wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ