Friday, April 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać krem do skóry suchej?

Jak wybrać krem do skóry suchej?

Właściwy dobór kosmetyku pozwoli nam zapomnieć o dyskomforcie

Krem do suchej skóry

fot. Pexels

Skóra sucha wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji, która wesprze jej osłabioną barierę naskórkową. Dobry krem to podstawa codziennej rutyny – jednak jak wybrać ten właściwy? Jeśli macie trudności ze znalezieniem odpowiedniego produktu, który ukoi Waszą skórę – koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem. Wyjaśniamy w nim, jakie kremy do skóry suchej będą odpowiednie i podpowiadamy, jak dobrać ten właściwy dla siebie

 

Jakie kremy do skóry suchej?

Silnie uczucie ściągnięcia, świąd, pieczenie, nierówna struktura z tendencją do łuszczenia i pękania, nierzadko podrażnienie i bolesność – jakie kremy do skóry suchej pomogą na tak uporczywe dolegliwości? Czym kierować się przy zakupie, by znaleźć w końcu produkt, który spełni oczekiwania i przyniesie ukojenie?

 

Dobre kremy do skóry suchej to przede wszystkim te, które swoją formułą są odpowiednio ukierunkowane na jej główny problem – czyli zaburzenia lipidowe i wynikającą z nich osłabioną barierę naskórkową. Prawidłowo funkcjonująca skóra ma mocną i szczelną barierę, która, niczym mur, zapobiega nadmiernej utracie wody, a tym samym pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. W przypadku skóry suchej bariera ta nie działa prawidłowo, przez co woda z niezwykłą łatwością ucieka z naskórka. To z kolei powoduje nie tylko nieprzyjemne dolegliwości, ale także uniemożliwia skórze prawidłowe funkcjonowanie. Powoduje także to, że jest osłabiona i znacznie bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – a tym samym starzenie. Ratunkiem mogą być odpowiednie kremy do suchej skóry. Jak je dobrać?

Jak wybrać krem do skóry suchej?

Wybierając krem do suchej skóry, warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mamy skórę suchą, czy skórę, która została przesuszona. Sucha skóra charakteryzuje się zaburzeniami lipidowymi. Nie wytwarza wystarczającej ilości ochronnego sebum i trudno ją obciążyć kosmetykami. Z racji występujących zaburzeń w obrębie pracy gruczołów łojowych nie jest też podatna na zmiany trądzikowe. Z reguły bardzo dobrze reaguje nawet na bardzo treściwe i bogate w formule produkty. Gęste kremy do suchej skóry mogą jednak nie zdać egzaminu przy skórze odwodnionej – zwłaszcza gdy są dłużej stosowane.

 

Poszukując kremu do skóry suchej, należy także mieć na uwadze typ cery. Osłabiona skóra sucha bardzo często jest jednocześnie wrażliwa, a także podatna na przedwczesne starzenie, kruchość naczynek. Jeśli macie skórę suchą, zajrzyjcie koniecznie do sklepu internetowego 4skin.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, w tym kremy do skóry suchej, które odpowiadają także na inne, współwystępujące problemy skóry: https://www.4skin.pl/sklep/wskazanie/suchosc/.

Polecane kremy do suchej skóry

Jakie kremy do skóry suchej warto wybierać? W codziennej pielęgnacji należy stawiać na produkty wyrównujące zaburzenia gospodarki hydrolipidowej, które nawilżają skórę, uzupełniają brakujące lipidy oraz wzmacniają naskórek. Gdy problem występującej suchości jest bardzo nasilony, warto wybierać otulające, mocno treściwe kremy do bardzo suchej skóry, bogate przede wszystkim w natłuszczające emolienty, substancje zmiękczające i nawadniające oraz te, które uszczelnią naskórek i złagodzą podrażnienia. Jakich składników w kremach do skóry suchej warto szukać? Szczególnie pomocne w pielęgnacji będą:

 

•  ceramidy,
•  skwalan,
•  NMF,
•  trehaloza,
•  peptydy,
•  alantoina,
•  D-panthenol,
•  gliceryna,
•  wosk pszczeli,
•  lanolina,
•  masło shea.

 

Więcej informacji na temat pielęgnacji i samych składników, które polecane są skórze suchej, znajdziecie na https://www.4skin.pl/skora-sucha-pielegnacja-i-wybor-odpowiednich-skladnikow/. W razie pytań lub trudności przy doborze kosmetyków zawsze możecie tam również liczyć na darmową poradę profesjonalnego kosmetologa.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ