Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać idealne legowisko dla pieska? Przydatne wskazówki i porady

Jak wybrać idealne legowisko dla pieska? Przydatne wskazówki i porady

Pies Ci się odwdzięczy

Legowisko dla psa

fot. Partnera

Szukasz  idealnego legowiska dla psa? Takiego, które będzie jego prawdziwą ostoją i miejscem w domu? Obecnie wybór wśród takich produktów jest bardzo duży. Dlatego też, zanim ruszysz na zakupy, koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego legowiska. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek

 

Bardzo rzadko mówi się o tym, jak ważny jest wybór psiego legowiska. Dla Twojego pupila jest to miejsce, w którym śpi i wypoczywa. A większość psów w ciągu dnia robi to naprawdę często. Zależnie od rasy, sierściuchy spędzają na regeneracji nawet kilkanaście godzin dziennie. To chyba najlepszy argument, że potrzebują dobrego łóżka. To zupełnie tak, jakby wybierać dla siebie materac lub kanapę — wtedy przecież robimy to z ogromnym zaangażowaniem. Tak samo powinno być więc przy kupnie legowiska dla psa. W sklepowych asortymentach znajdziesz obecnie bardzo duży wybór wśród modeli, rodzajów, wzorów i kolorów legowisk. Zobacz więc, jak znaleźć najlepsze dla swojego zwierzaka.

Legowisko dla psa — jaki rozmiar wybrać?

Miejsce do spania i wypoczynku powinno być przede wszystkim dobrze dopasowane do potrzeb psa. A w tym zakresie najważniejszy jest przede wszystkim rozmiar legowiska. Zarówno za małe, jak i zbyt duże nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jego wielkość powinna być po prostu idealna. Co to właściwie oznacza?

Powierzchnia legowiska dla pieska musi pozwolić zwierzakowi na swobodne wyciągnięcie się. Sam zapas wolnego miejsca wcale nie powinien być zbyt duży, ponieważ dzięki temu Twój pupil będzie miał większe poczucie bezpieczeństwa. Dla bardzo małych psów doskonale sprawdzą się legowiska o wymiarach dosłownie 40×40 cm. U dużych natomiast, rozmiar może wynosić nawet ponad 100×100 cm lub więcej.

Wygodne legowisko dla psa — materiał i wypełnienie

Legowisko dla pieska (https://beds4dogs.pl/)powinno być też wygodne. Co o tym decyduje? Przede wszystkim wypełnienie oraz dodatkowe akcesoria. Jeśli chodzi o te ostatnie, to warto postawić na posłanie, które ma w zestawie także poduszki w odpowiednim rozmiarze. Umożliwiają one bowiem komfortowe podparcie się. Wypełnienie powinno natomiast pozwolić na dopasowanie się powierzchni legowiska do ułożenia sylwetki psa. Wygoda nie jest jednak jedyną rzeczą, jaką ono warunkuje. Wypełnienie ma bowiem także bardzo duży wpływ na żywotność i łatwość prania legowiska. Warto więc wybrać takie, które nie powoduje odkształcenia. Świetną opcją będzie na przykład kulka silikonowa.

Bardzo ważną rzeczą, na którą musisz też zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego wykonane zostało posłanie. Nie ma to wprawdzie zbyt dużego znaczenia, jeśli chodzi o komfort spania, ale jest to kluczowe dla łatwego utrzymania i wytrzymałości legowiska. Najlepiej, jeśli tkanina będzie odporna na uszkodzenia takie jak zadrapania i rozdarcia. Dużym atutem będzie również wodoodporność. Przy tym musisz też jednak pamiętać, by materiał swobodnie przepuszczał powietrze.

Ile kosztuje legowisko dla pieska?

Koszt psiego łóżka może być różny. W sklepach znajdziesz produkty zarówno za kilkanaście, jak i kilkaset złotych. Na cenę tego typu produktów wpływ ma wiele czynników. Jednym z kluczowych jest oczywiście jakość. Za porządne, trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia legowisko dla pieska zapłacisz od około 200 do 400 złotych. W tym przypadku cena zależy już przede wszystkim od wielkości posłania. Legowisko dla małego psa lub szczeniaka będzie oczywiście nieco tańsze, niż dla dużego.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ