Saturday, June 15, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Jak wybrać idealną sukienkę na wesele?

Jak wybrać idealną sukienkę na wesele?

Niechby była na tyle uniwersalna, na ile to możliwe

Sukienki na wesele

fot. materiał Partnera

Bycie przy swoich bliskich w dniu ich ślubu to świetna sprawa. Doświadczasz tej pięknej chwili, celebrując szczęście ważnych dla Ciebie osób. I na długie lata stajesz się częścią przepięknych wspomnień – jednocześnie budując swoje własne. Nic dziwnego, że szukasz odpowiedniego stroju na tę okazję. A my przybywamy ze wsparciem, bo w Nalu Bodywear mamy takie sukienki damskie, które pomogą Ci jednocześnie wyrazić siebie i bawić się komfortowo przez całą noc!

 

Sukienki na wesele to bardzo szeroka kategoria, w której czasem można się pogubić. Znajdziesz w niej projekty o różnych krojach i kolorach – wykonane z wielu materiałów czy ich mieszanek. I co tu wybrać? Przy tak wielu możliwościach na początek obierz konkretny kierunek poszukiwań. Taki, który ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Przyjrzyjmy się więc kryteriom ułatwiającym wybór eleganckiej sukienki damskiej na tę ważną uroczystość.

 

Szeroki wybór sukienek na wesele znajdziesz w Nalu Bodywear: https://nalubodywear.com/.

Sukienki na wesele – odpowiedni fason i długość

Odpowiednie cechy, czyli fason i długość sukienki na wesele, to po prostu takie, które najlepiej odpowiadają na poziom formalności tej uroczystości. Co to oznacza? Na przykład krótkie sukienki o swobodnym kroju świetnie spiszą się podczas ogrodowych przyjęć lub imprez na plaży. Długie, bogato zdobione suknie będą świetnym wyborem na wystawne przyjęcia w stylu glamour.

 

Czasem sytuacja jest prostsza, kiedy młoda para z góry określi tematykę imprezy lub zaproponuje wybrany dress code. W innych przypadkach kieruj się przede wszystkim miejscem uroczystości, a także porą wesela. Jeśli wybierasz się na wesele organizowane jesienią lub zimą, wybierz długość maxi. Wiosna i lato sprzyjają długością midi i mini. Najważniejsze jest jednak to, w czym Ty czujesz się komfortowo. To powinna być zawsze kluczowa kwestia podczas zakupów!

sukienki na wesele

fot. materiał Partnera

A co z kolorem? Czarne i białe sukienki na wesele to dobry wybór?

Fakt – przez wiele lat czerń i biel (w tym jej warianty, podobnie jak odcienie beżu) wywoływały duże kontrowersje na przyjęciach weselnych. Wynikało to z założenia, że czerń jest kolorem żałoby, a biel – wyborem zarezerwowanym wyłącznie dla panny młodej. Obecnie kobiety mają większą swobodę pod kątem wyboru koloru (i całe szczęście, zwłaszcza że czerń męskiego garnituru nie była postrzegana równie krytycznie). W końcu sukienki na wesele, jakie by nie były, nie są w stanie przyćmić szczęścia młodej pary. Obecnie coraz więcej młodych proponuje konkretne rozwiązanie, wybierając imprezę tematyczną, na której czarny i biały są wręcz pożądane.

 

Jeśli masz wątpliwości odnośnie koloru, po prostu porozmawiaj z przyszłymi nowożeńcami. Może się okazać, że takie kwestie jak odcień sukienki nie mają dla nich najmniejszego znaczenia. Ale może się również zdarzyć, że któraś z osób jasno określi swoje preferencje i poprosi Cię o niezakładanie czerni, bieli lub jakiegoś innego koloru. Taką prośbę warto uszanować.

P.S. Z naszych obserwacji wynika, że sukienki na wesele w kolorze czarnym są wybierane coraz częściej.

Sukienki damskie – eleganckie, koktajlowe, wieczorowe. I co dalej?

Zakup sukienki na wesele to istotna inwestycja. I właśnie dlatego my rekomendujemy Ci w tej kwestii kierowanie się uniwersalizmem. Czy sukienki damskie, które aktualnie przeglądasz, założysz również na inne okoliczności? Czasem projekty za spore pieniądze lądują na dnie szafy, czekając na następną okazję, która długo nie nachodzi. A gdyby tak zmienić podejście i kupować takie sukienki na wesele, które założysz również na co dzień i na mniej uroczyste okazje? To bardziej ekologiczna oraz sensowniejsza ekonomicznie decyzja. Warto ją przemyśleć!

Uwaga: sukienki nie są jedyną opcją na wesele!

Tak – sukienki to najczęstszy wybór na wesele, ale moda to sztuka – a ta nie ma sztywnych zasad. Kto powiedział, że nie możesz wybrać kombinezonu lub damskiego garnituru z tej okazji? Przełam konwencję takim strojem, jeśli tylko masz ochotę i jeśli dobrze czujesz się w innych strojach niż eleganckie sukienki damskie. My wspieramy każdy Twój wybór, oferując w Nalu Bodywear całą gamę potencjalnych strojów na wesele!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ