Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Jak wybrać hotel na podróż poślubną?

Jak wybrać hotel na podróż poślubną?

Podpowiadamy, jak wybrać miejsce i hotel na podróż poślubną, aby cieszyć się wysokim standardem pobytu i obsługi.

Tradycja nakazuje, aby tuż po uroczystości zaślubin wybrać się w podróż poślubną. Dla wielu nowożeńców to podróż życia, na którą nie żałują pieniędzy. Dlatego podpowiadamy, jak wybrać miejsce i hotel, aby cieszyć się wysokim standardem pobytu i obsługi.

accor r

fot. materiał prasowy

Podróż poślubna to wyjątkowy czas w życiu nowożeńców. Pierwszy małżeński urlop powinien być wyjątkowy, dlatego niektórzy przeznaczają na ten cel wysoką kwotę pieniędzy. Międzykontynentalne wojaże nie należą do rzadkości, a operowanie sumami kilkunastu tysięcy za dwutygodniowy wyjazd to niejako standard. Warto więc odpowiednio wybrać hotel, który będzie wisienką na torcie małżeńskiego szczęścia.

Po pierwsze: patrz na gwiazdki

Hotele na całym świecie są oceniane pod względem jakości obsługi, warunków pobytu oraz lokalizacji. Od cząstkowej oceny tych aspektów zależy więc ilość przyznanych hotelowi gwiazdek. W Europie hotele oceniane są w skali od 0 do 5 gwiazdek, ale obiekty w krajach arabskich mają skalę siedmiogwiazdkową. Warto jednak wiedzieć, że system gwiazdkowy nie jest na całym świecie jednakowy i np. 4 gwiazdki hotelu w Grecji mogą nie równać się z 4 gwiazdkami hotelu w Egipcie. Stąd też liczba hotelowych gwiazdek powinna być punktem wyjścia i pierwszym etapem selekcji.

Pobyt all inclusive?

Wiele osób nawet na zwykłe wakacje szuka hoteli z opcją all inclusive. Co kryje się pod tym pojęciem? W przypadku oznaczenia all inclusive (AI) należy być szczególnie ostrożnym, gdyż każdy hotel inaczej interpretuje to określenie. W dosłownym tłumaczeniu oznacza wszystko w cenie pobytu, ale niestety rzeczywistość bywa różna. Na świecie można spotkać aż trzy odmiany AI, co powoduje pewne zamieszanie. All inclusive (AI) zawiera zwykle wyżywienie oraz regionalne napoje i drinki oferowane w hotelu. Natomiast ultra all inclusive (UAI) oznacza to samo, co all inclusive, ale w formie rozszerzonej np. o markowe alkohole, room service oraz masaże. Najwyżej w hierarchii stoi Total All Inclusive (TAI) – wówczas goście mają dostęp do pełnej oferty restauracji i baru, a także mogą bezpłatnie korzystać z całej infrastruktury hotelowej, chociażby siłowni, masażysty, zajęć z instruktorem. Przed wyborem dobrze więc dokładnie dopytać o warunki oferty all inclusive.

Przygotuj checklistę i pytaj

Przed ostatecznym wyborem hotelu warto dokładnie sprawdzić, czy posiada on wszystkie niezbędne dla nas udogodnienia. Najlepiej jest przygotować indywidualną checklistę i skierować ją do kierownika hotelu. Nie powinniśmy się krępować i szczerze opisać wszystkie nasze wymagania. Jeśli więc życzymy sobie nocować w pokoju z jacuzzi lub mieć do dyspozycji fryzjera, kwiaciarnię, butiki znanych projektantów, a nawet krawca – zapytajmy. Dzięki temu uda się uniknąć rozczarowań, szczególnie podczas upragnionego urlopu.

Nowożeńcy mają lepiej

Zarówno przy wykupie wycieczki w biurze u organizatora, jak i podczas standardowej rezerwacji hotelu na własną rękę możemy zgłosić, że jesteśmy nowożeńcami. Niektóre hotele poproszą nas o akt ślubu, inne uwierzą nam na słowo. Niezależnie od tego, w jaki sposób udowodnimy, że jesteśmy świeżo upieczonymi małżonkami, warto wspomnieć o tym przy rezerwacji. Obsługa hotelowa grupy AccorHotels szczególnie traktuje pary młode i przygotowuje dla nich miłe powitanie. W hotelowym pokoju zwykle czeka butelka szampana oraz kwiaty. Czasami tacy goście są zapraszani na romantyczną i bardzo intymną kolację np. na dachu hotelu. To wszystko sprawia, że podróż poślubna już na wstępie staje się wyjątkowa i inna niż wszystkie spędzane dotąd wakacje.
Tekst powstał w wyniku współpracy z siecią http://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml, której pracownicy podzielili się z nami swoim doświadczeniem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ