Thursday, February 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak wybrać dobrą pralkę – poradnik

Jak wybrać dobrą pralkę – poradnik

Po świętach jest duża szansa, że dobrej jakości sprzęt upolujesz taniej.

Obowiązki domowe z uśmiechem / fot. materiały prasowe

Okres noworoczny jest doskonałym momentem na zakup nowej pralki. Gdy emocje związane z szałem przedświątecznych zakupów opadają, wiele sprzętów zostaje przecenionych, co pozwala liczyć na korzystną okazję. Co brać pod uwagę, szukając nowego sprzętu? Oto zbiór przydatnych porad

Obowiązki domowe z uśmiechem / fot. materiały prasowe

Obowiązki domowe z uśmiechem / fot. materiały prasowe

Podczas zakupu nowej pralki należy wziąć pod uwagę nie tylko jej wymiary. Fakt, czy sprzęt zmieści się w łazience jest oczywiście jednym z kluczowych czynników przemawiających za wyborem konkretnego modelu, ale warto wziąć pod uwagę także szereg innych parametrów: klasę energetyczną czy dostępność funkcji, na których najbardziej ci zależy.

Co nowego w technologii

Jeśli nie wymieniałaś pralki od lat, pewnie trudno ci się zorientować w licznych dodatkowych funkcjach, o które wzbogacone są dostępne w sklepach maszyny. AddWash, 6 motion, Timeperfect – nazwy nie zawsze mówią same za siebie.

W sklepach znajdziesz na przykład urządzenia, w których znajdują się dodatkowe drzwiczki umożliwiające dorzucenie kolejnych tkanin już w czasie cyklu prania (funkcja AddWash, na przykład w pralce Samsung) bądź też Aqua Fusion (pralka Beko, umożliwiają maksymalne wykorzystanie użytego detergentu) czy Eco Bubble (pralka Samsung, system pozwala na wytworzenie z detergentu, wody i powietrza aktywnej piany). Jeśli jesteś alergikiem, warto zastanowić się nad modelem ze znakiem jakości ECARF (pralka Bosh Serie 4) lub urządzenia gwarantujące efektywne płukanie (na przykład pralka Samsung AddWash z technologią Eco Bubble).

Co jest najważniejsze

Niezależnie od tego, na jakich funkcjach dodatkowych najbardziej ci zależy, musisz pamiętać o kilku kluczowych parametrach takich, jak na przykład klasa energetyczna. Pralki o najwyższej możliwej klasie są droższe, jednak podczas częstego użytkowania taki sprzęt przynosi realne oszczędności. Jest to szczególnie istotne, jeśli masz małe dziecko i musisz prać bieliznę nawet kilka razy w tygodniu.

Model na miarę wnętrza

Kolejnym istotnym parametrem, który musisz wziąć pod uwagę, jest wielkość urządzenia oraz sposób jego ładowania. Pralki ładowane od góry są wąskie i głębokie, zatem przeznaczone są do pomieszczeń, w których nie masz do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni a jedynie, na przykład, wąską wnękę.

Pralki ładowane z przodu są szerokie, ale płytsze – wszystko zależy zatem od przestrzeni, jaką musisz zagospodarować. Jeśli twoja łazienka ma nietypowe wymiary, możesz zdecydować się na model będący hybrydą dwóch powyższych, czyli „slim” wersja pralki ładowanej od przodu (na przykład Samsung).

W sklepach znajdziesz też bardzo małe pralki, które swobodnie zmieszczą się nawet w maleńkiej łazience (na przykład Beko). Pamiętaj jednak, że im mniejsza jest pralka, tym mniejsza jest jej pojemność, a urządzenie o wsadzie 3,5kg będzie odpowiednie dla singla, a nie kilkuosobowej rodziny.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • photo poster printing online 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you can find 59211 additional Information to that Topic: miastokobiet.pl/jak-wybrac-dobra-pralke-poradnik/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ