Tuesday, May 28, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać buty sneakers?

Jak wybrać buty sneakers?

Które sprawdzą się lepiej, dłużej wytrzymają i przede wszystkim, jakie będą najbardziej pasowały?

fot. materiały prasowe

Średnio 3 razy w roku większość z Was staje przed dylematem jakie sneakersy wybrać? Które sprawdzą się lepiej, dłużej wytrzymają i przede wszystkim, jakie będą najbardziej pasowały. Spróbujmy zatem uprościć to zadanie opierając je o kilka istotnych zasad.
Zanim to zrobisz odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

Ile godzin spędzasz w jednej parze w ciągu dnia?
Jakie odległości pokonujesz?
Jak się poruszasz? Samochód, autobus, czy jedynie własne nogi?

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Osoby, które mają możliwość zmiany obuwia w ciągu dnia, pokonują małe odległości i jeżdżą samochodem mają najłatwiej. Dobór pasujących butów nie będzie problemem, ponieważ tylko Twój gust będzie się liczył.

W pozostałych przypadkach należy skupić się nad tym, jaki rodzaj sneakersów będzie właściwy. Jeżeli spędzasz cały dzień w jednej parze postaraj się aby buty, na których skupiasz uwagę były odpowiednio przewiewne i wentylowały stopę.

Jeżeli pokonujesz spore odległości, zwróć uwagę komfort i wygodę. Pomocne będą tutaj wszystkie rodzaje biegówek, ale uważaj z jakich materiałów są zrobione. Białe skórzane sneakersy to podstawa w każdej szafie miłośnika kicksów ale mogą okazać się sporym problemem, gdy poruszasz się po zakurzonych lub nieubitych drogach. Modele ze skóry zamszowej nie przeżyją regularnych spotkań z piłką nożną. Buty wyposażone w system Free nie będą służyły dobrze na sali gimnastycznej w trakcie lekcji WF, a modele Air Max 90 lub Air Max 1 wbrew pozorom nie są już butami biegowymi tylko lifestyleowymi sneakersami.

Umówmy się, że powyższy etap mamy już zakończony. Znalazłaś kilka ciekawych dla Ciebie propozycji sneakersowych, które dobrałaś pod kątem przeznaczenia i zgodnie z uzyskanymi odpowiedziami. I co teraz? Nadal nie wiesz jakie kicksy wybrać? To bardzo proste. Przymierz je, a jeżeli nie masz takiej możliwości to zamów online kilka par. Każdy renomowany sklep posiada możliwość zwrotu, więc nie jest to żaden problem. Buty sneakers powinny być dobrze dopasowane do kształtu stopy. Zbyt wąski but na szerokiej nodze w szybkim czasie rozejdzie się i straci fason. Zbyt szeroki but na wąskiej kończynie będzie zbyt mocno pracował i zginał się w miejscach, w których nie powinien. W obu przypadkach uszkodzenie podczas zwykłego użytkowania jest bardziej niż pewne. Upewnij się zatem, że Twój model który wybrałaś mówiąc językiem kolekcjonerów butów „dobrze siedzi”.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

No dobrze ale jak wybrać sneakersy, które pasują do Ciebie? Do twojej osobowości, stylu ubierania się itp… Tutaj każdy powinien zaufać sobie i swoim gustom. Wiele osób decyduje się na zakup danego modelu, ponieważ koledzy mają takie lub sporo osób na ulicy chodzi w podobnych. Wybór „tego samego” jest bardzo bezpieczny. Ale czy chodzi o to aby wyglądać tak jak inni czy czuć się dobrze w tym co nam się podoba i jest dobrze dobrane. Zdecydowanie stawiajmy na tą drugą opcję. Świat sneakersów podlega co prawda zmieniającym się trendom ale pamiętajmy, że buty które możemy nazywać sneakersami to ponadczasowe klasyki, ikony obuwia sportowego, które wracają co jakiś czas na sklepowe półki.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ