Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybierać okulary korekcyjne dla kobiet?

Jak wybierać okulary korekcyjne dla kobiet?

Masz świadomość, że okulary korekcyjne wspaniale powiększają oczy?

okulary na nosie

Okulary korekcyjne są jak biżuteria / fot. Envato Elements

Wybór okularów korekcyjnych dla kobiet nie jest łatwym zadaniem. Wybieraqjąc okulary panie, oprócz oczywistych względów zdrowotnych,  często kierują się względami natury estetycznej. Jak pogodzić te dwie kwestie? Podpowiadamy

 

Po pierwsze: Postaw na zdrowy wybór

Zakup okularów korekcyjnych zwykle jest związany z celami typowo leczniczymi, jak poprawa jakości i ostrości widzenia. Często okulary poprawiają również komfort naszego życia i chronią wzrok, który wykorzystujemy podczas codziennej pracy przed komputerem, jazdy samochodem czy czytania książek. O wiele łatwiej jest nam funkcjonować, gdy nie nadwyrężamy wzroku, mrużąc oczy, ale właśnie nosząc okulary. Chronią one w pewnym stopniu również narząd wzroku przed przedostaniem się na jego powierzchnię pyłków wywołujących alergię, smogu czy też innych drobnych zanieczyszczeń pochodzących z powietrza.

 

Jak widać okulary pełnią szereg ważnych funkcji, dlatego ich wybór powinien być poprzedzony badaniem specjalisty, który określi wadę wzroku i doradzi, jakie okulary sprawdzą się w naszym przypadku. Należy mieć jednak świadomość, że dokonując takiego zakupu u optyka możemy przepłacić, dlatego dużo rozsądniej wybrać ciekawy model w Internecie. Sklep wOkularach.pl oferuje najmodniejsze okulary damskie w atrakcyjnie niskich cenach. Nie to jest jednak największym atutem zakupów w tym miejscu. O wiele większą wartością jaką tu można dostrzec, jest pewność, że szkła korekcyjne oraz  konstrukcja oprawek są bezpieczne dla użytkowniczek.

Po drugie: Sprawdź, w jakim modelu okularów jest Ci najwygodniej

okulary na dziewczynie

fot. Envato Elements

Zdrowie to bezcenna wartość. Dodatkowo, gdy idzie w parze z wygodą noszenia, to mamy tu już prawie pełny sukces w wyborze okularów (prawie – bo równie ważne jest odpowiednie dopasowanie stylu oprawek do osoby je noszącej). Okulary, aby były wygodne, nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Oprawki nie mogą dotykać brwi czy policzków. Zbyt ciasne zauszniki mogą podrażnić skórę, co będzie miało duży wpływ na komfort ich noszenia. Muszą mieć także odpowiednią długość, indywidualnie dopasowaną do kształtu uszu oraz głowy. Pamiętaj, że zbyt pochopne zakupy mogą skończyć się tym, że okulary będą niewygodne. Jednak dzięki możliwości dokładnego poznania każdej pary okularów na stronie internetowej wOkularach.pl, możesz spokojnie i bez pośpiechu, który często ma miejsce w salonach stacjonarnych, wybrać interesujący Cię model.

Po trzecie: Wybierz okulary zgodnie ze swoim stylem

Aby okulary kojarzyły nam się w sposób pozytywny, powinny być również dobrze dopasowane do naszego stylu, naszej osobowości oraz do rysów twarzy. Oczywiście, do nas należy ostatnie słowo w kwestii wyboru kształtu oprawek, ale warto w tym obszarze skorzystać z podpowiedzi ekspertów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą dotyczącą sposobu dopasowania oprawek do rysów twarzy.

Drugą istotną kwestią jest dobranie kolorystyki oprawek. Ich kolor powinien być dopasowany nie tylko do barwy naszych oczu czy koloru włosów, ale również stylu ubierania. Jeżeli na co dzień nosimy eleganckie garsonki, doskonałym dopełnieniem będą równie stonowane okulary. Możemy ten problem rozwiązać w inny sposób. Okulary możemy tu dobrać na zasadzie kontrastu pomiędzy ich ekstrawaganckim stylem a poważnym ubiorem służbowym. Oprawki będą jedynym elementem całej stylizacji, który będzie bardziej zauważalny.

 

Ciekawą opcją są tu okulary Tommy Hilfiger, dostępne pod adresem: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie-tommyhilfiger, które można zdobyć w różnych wersjach kolorystycznych. Interesującym rozwiązaniem wprowadzonym przez markę są okulary dwukolorowe – czarne oprawki są wzbogacone charakterystycznymi, pomarańczowymi czy zielonymi zausznikami, co dodaje nieco charakteru stylizacji.

Równie unikalne, aczkolwiek eleganckie i dodające znamion indywidualizmu okulary znajdziemy na: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie-lovemoschino. Te oprawki bez wątpienia wyróżniają się stylistyką. Intrygujące połączenia kolorów przełamują schematy i mogą stać się głównym elementem naszego image. Niezwykle atrakcyjnie wyglądają też modele, w których jeden zausznik ma inny kolor niż drugi. Wiemy, że nie jest to połączenie, na które każdy może sobie pozwolić, np. ze względu na charakter pracy, wymagający stonowanego wyglądu. Jeśli jednak możecie popuścić wodze fantazji, to róbcie to z Love Moschino!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ