Saturday, July 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak właściwie pielęgnować suchą skórę stóp?

Jak właściwie pielęgnować suchą skórę stóp?

Latem twoje stopy ci podziękują

Pielęgnacja stóp

fot. materiał Partnera

Stopy należy pielęgnować przez całe życie ‒ także wtedy, kiedy nie bolą i nie stwarzają dodatkowych problemów. Bardzo ważna jest rola farmaceuty i specjalisty pielęgnacji stóp, którzy potrafią profesjonalnie ocenić stan naszych stóp oraz doradzić wybór właściwych preparatów do ich pielęgnacji

 

Najczęstszym i najwcześniejszym objawem, który zwiastuje problemy ze stopami jest ich sucha skóra. Do jej pielęgnacji wskazane są preparaty nawilżające i wyrównujące poziom hydro-lipidowy , bez której bariera naskórkowa nie może właściwie funkcjonować. Preparaty powinny się łatwo nakładać i szybko wchłaniać. Należy pamiętać, że mężczyźni nie lubią kosmetyków pozostawiających film na skórze. Również osobom noszącym pończochy przeciw żylakowe należy zalecać kremy, które całkowicie się wchłaniają. Po ich zastosowaniu skóra powinna być gładka i jedwabista.

 

Zabieg na bardzo suchą skórę najlepiej rozpocząć od kąpieli z użyciem soli ziołowej Gehwol, która zmiękcza zrogowaciały naskórek, modzele, nagniotki, działa dezynfekująco, zapobiega pękaniu skóry, działa także relaksująco. Zrogowaciały i stwardniały naskórek należy usunąć za pomocą masażu z użyciem peelingu perłowego. Po takiej pielęgnacji warto zastosować Gehwol med Lipidro – krem silnie nawilżający suchą skórę. Wysokiej jakości składniki kremu przywracają właściwe działanie bariery naskórkowej. Krem zmiękcza naskórek i zapobiega nadmiernemu odtwarzaniu się warstwy rogowej. Zawiera mocznik, który wiążę wodę oraz wysokiej jakości substancje wyrównujące niedobór lipidów. Pobudza regenerację skóry.

 

Przy suchej skórze warto zastosować raz na kilka dni bombę odżywczą z użyciem Gehwol med. Schrunden Salbe – maści do stóp o zrogowaciałej i popękanej skórze. Silnie nawilża suchą i wrażliwą skórę stóp, przynosi ulgę przy jej pęknięciach i zaczerwienieniach . Zawiera specjalne mydło medyczne, naturalne olejki eteryczne, pantenol, bisabolol, wysokiej jakości tłuszcze.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ