Tuesday, March 5, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak w dzisiejszych czasach projektuje się kawiarnie?

Jak w dzisiejszych czasach projektuje się kawiarnie?

Bo wystrój kawiarni ma znaczenie

Jak zaprojektować kawiarnię? / fot. materiały prasowe

Kawiarnia to miejsce, w którym powinno ładnie pachnieć, smakować i wyglądać. Również wystrój jest tu istotny. Goście zazwyczaj wybierają miejsca ładne, estetyczne i klimatyczne. W dzisiejszym artykule omówimy dwa najpopularniejsze style aranżacji kawiarni, dzięki którym można odnieść sukces!

 

Aby nasza kawiarnia była oblegana przez gości, musimy pamiętać o kilku czynnikach, które wpłyną na jej popularność oraz klimat. Po pierwsze – musimy mieć zgraną, uśmiechniętą i otwartą na ludzi ekipę pracowników. Po drugie – musimy posiadać oryginalne, niepowtarzalne przepisy na ciasto, kawę czy inne słodkości. Po trzecie – musimy zadbać o reklamę. Ale najważniejszy jest piąty punkt, który w zasadzie powinien być pierwszy. Musimy mieć piękne, klimatyczne wnętrze, dzięki któremu każdy, kto nas odwiedzi, będzie czuł się przyjemnie i chętnie do nas wróci.

Dziś projekty kawiarni najczęściej krążą wokół kilku ciekawych stylów – czasem łącząc ich cechy, czasem będąc zupełnie autorskimi interpretacjami dekoratorów. Z której strony nie chcielibyśmy podjąć się projektowania własnej kawiarni – współpraca z profesjonalnym architektem wnętrz zawsze będzie najlepszym pomysłem. Specjaliści bowiem posiadają ogromną wiedzę. Ich praca nie polega tylko na tworzeniu artystycznych konceptów. Dekoratorzy dbają przede wszystkim o to, aby wizje te były możliwe do stworzenia ze względów technicznych i fizycznych, a także w zgodzie z założeniami BHP.

A jakie style kawiarni są najbardziej modne i lubiane? 

Niektóre projekty kawiarni zachwycają swoją aranżacją. Źródło: Studio LOKO

Niektóre projekty kawiarni zachwycają swoją aranżacją. Źródło: Studio LOKO

 

Styl domowy

Styl domowy spodoba się każdemu właścicielowi nowopowstającej kawiarni, który chciałby stworzyć iście domową, luźną i wygodną atmosferę. Do kawiarni utrzymanej w takiej aranżacji goście będą przychodzili bardzo chętnie, by wypocząć, zrelaksować się, wyciszyć – dosłownie jak we własnych czterech ścianach komfortu. Styl domowy charakteryzuje się jasnymi kolorami oraz miękkimi dodatkami – głównie sofami oraz fotelami, na których chętnie spoczniemy i przeczytamy książkę czy gazetę, a przy tym wypijemy aromatyczną kawę lub rozgrzewająca herbatę.

Kawiarnia to miejsce, w którym powinno ładnie pachnieć, smakować i wyglądać. Również wystrój jest tu istotny

Kawiarnia to miejsce, w którym powinno ładnie pachnieć, smakować i wyglądać. Również wystrój jest tu istotny / fot. materiały prasowe

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny natomiast będzie rządził się innymi prawami. Tutaj dominować będą nowoczesne rozwiązania oparte na metalowych konstrukcjach, szklanych dodatkach oraz bieli i czerni. Nowoczesny styl w kawiarni to ponadto wysoki połysk, dzięki któremu poczujemy nutkę elegancji i luksusu. Warto zwrócić też uwagę na żyrandole oraz bar-ladę. Posiadają one zazwyczaj szklano-metalowe elementy, które przykuwają uwagę. Nowoczesny styl może jednak być również bardzo przytulny. Kiedy postawimy na drewnianą podłogę oraz miłe dodatki, możemy uzyskać efekt pomieszania stylu domowego z nowoczesnym.

źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ