Thursday, February 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak w 5 krokach kupić dobry fotel biurowy?

Jak w 5 krokach kupić dobry fotel biurowy?

Twój kręgosłup to doceni

Fotel biurowy Accis Pro

fot. materiał Partnera

Zakup właściwego fotela biurowego wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby nam się wydawać. Należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które będą miały bezpośredni wpływ na jego komfortowe i co najważniejsze, bezpieczne użytkowanie. Wybierając fotel do pracy ważne również by był on reprezentatywny, bowiem będzie świadczył o naszym profesjonalizmie. Poniżej prezentujemy jak w wygodnych pięciu krokach kupić dobry fotel biurowy. Zapraszamy do lektury!

 

Jakie cechy powinien posiadać dobry fotel biurowy?

Dobry fotel biurowy powinien być przede wszystkim bezpieczny, czyli nie szkodzić naszemu zdrowiu. Warto szukając dobrego fotela do biura spojrzeć w stronę ergonomicznych modeli. Co to znaczy? Fotel ergonomiczny to taki mebel, który dostosowany jest do anatomii i indywidualnych potrzeb człowieka, dzięki czemu dba o nasz zdrowy kręgosłup. Warto zwrócić uwagę na siedzisko, podłokietniki, zagłówek – czyli wszystko to, co będzie wpływać na komfort naszej pracy.

 

Drugą cechą jaką powinien posiadać fotel jest jego estetyka. Nie od dziś wiadomo, że używając estetycznych rzeczy, czujemy się lepiej. Wybierając fotel do biura warto zdecydować się na taki model, który będzie wpisywał się w estetykę naszej przestrzeni. W sklepie online znajdziemy szeroki wybór foteli w różnym obiciu, dzięki czemu bez problemu wybierzemy ten pasujący do naszego biura.

Fotel Accis Pro / fot. materiał Partnera

Jak w 5 krokach kupić dobry fotel biurowy?

• Zdecyduj jakiego fotela poszukujesz. Czy ma to być fotel na kółkach a może na standardowych nóżkach? Czy korzystasz z podłokietników a może ręce opierasz na biurku? Czy zagłówek okaże Ci się pomocny? Jeżeli odpowiesz sobie na tych kilka pytań, możesz przejść do następnego kroku.
• Zastanów się, w jakim przedziale cenowym chcesz się zmieścić. Przefiltruj propozycje na stronie internetowej sklepu z fotelami i krzesłami biurowymi geret.pl, poszukując modeli w Twoim budżecie.
• Wybierz kilka modeli i wczytaj się w ich parametry. Zwróć uwagę na atesty bezpieczeństwa, które będą potwierdzeniem, że wybierasz tylko najlepsze z najlepszych foteli.
Zdecyduj się na jeden fotel i zamów go online. W ten sposób nie musisz się martwić o dostawę. Twój fotel przyjedzie wprost pod wskazany adres.
• Po dostawie dopasuj swój fotel do wzrostu oraz indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że Twoje nogi powinny tworzyć kąt prosty z podłogą a plecy (odcinek lędźwiowy) być swobodnie oparte o plecy fotela.

Fotel biurowy Evolution

Fotel Evolution / fot. materiał Partnera

Korzyści z zakupu profesjonalnego fotela biurowego

Zachowanie zdrowia ‒ to pierwszy i naczelny argument „za”. Dobrze dobrany fotel pozwala nam na bezpieczną pracę, bez dyskomfortu. Dodatkowo – w perspektywie długofalowej – nie stanowi ryzyka powstania skrzywień kręgosłupa, cieśni nadgarstka czy napięć mięśniowych.
Profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków ‒ dzięki właściwie dobranemu fotelowi możemy skupić się na wykonywanych obowiązkach i osiągać lepsze wyniki w pracy.

Pozytywny wizerunek na zewnątrz ‒ tu sprawdza się zasada „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Gdy odwiedzają nas kontrahenci, wyposażenie biura jest pierwszym na co zwracają uwagę. Wysokiej jakości sprzęt dobrze świadczy o nas, jak o pracodawcy i potencjalnym partnerze biznesowym. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości sprzęt.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ