Sunday, July 21, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak uzyskać kredyt przez Internet?

Jak uzyskać kredyt przez Internet?

Maksymalnie uproszczona ścieżka dostępu

kredyt przez Internet

fot. Dusanpetkovic1 / Adobe Stock

Czy wiesz, czym jest kredyt przez internet i w jaki sposób możesz złożyć wniosek o tego typu pożyczkę? Jak jest weryfikowana Twoja tożsamość? Sprawdź, co musisz wiedzieć o kredytach online

 

Kredyt przez Internet – co to takiego?

Kredyt przez Internet, określany także jako kredyt online czy pożyczka online, w rzeczywistości nie różni się niema niczym od standardowego kredytu lub pożyczki. W każdym z przypadków jako kredytobiorca musisz podpisać umowę z bankiem, a kredyt posiada dokładnie te same parametry, jak np. poziom oprocentowania czy prowizji. Tak samo jest też spłacany w ratach. Tak naprawdę jedyne, co odróżnia kredyt przez Internet od kredytu pobieranego stacjonarnie w placówce banku, to maksymalnie uproszczona procedura. W wielu sytuacjach dosłownie wszystko w czasie wnioskowania o kredyt możesz zrobić bez wychodzenia z domu. Co więcej, wniosek o kredyt online możesz złożyć w zaledwie kilka minut, a odpowiedź uzyskasz po kolejnych kilkunastu. Często w tak krótkim czasie nie zdążyłbyś dotrzeć do placówki banku. Oczywiście szczegóły dotyczące wnioskowania o kredyt mogą się różnić zależnie od banku.

Dlaczego kredyt przez Internet jest tak łatwy?

Jak już wspomnieliśmy, kredyt przez Internet możesz w całości złożyć za pośrednictwem sieci. Mało tego, nierzadko nawet w obrębie aplikacji mobilnej Twojego banku możesz otrzymywać spersonalizowane propozycje kredytów gotówkowych. Składając wniosek o kredyt przez internet, zazwyczaj trzeba dołączyć do niego zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodów. Jeśli jednak wnioskujesz o kredyt w swoim banku, a na Twój rachunek regularnie wpływa wynagrodzenie, jest wysoce prawdopodobne, że nie będziesz musiał
dostarczać tego typu dokumentów.

 

Po załączeniu wszystkich dokumentów weryfikacja trwa tylko kilka chwil – dlatego czasem uzyskanie kredytu jest możliwe już w kwadrans. Oczywiście ostatecznym sfinalizowaniem kredytu jest podpisanie umowy – jak możesz to zrobić online bez wychodzenia z domu? Możliwości jest kilka. Wiele osób decyduje się na to, aby fizyczne dokumenty do podpisania przywiózł kurier, jednak za najwygodniejszą formę podpisu uznaje się przelew weryfikacyjny z rachunku osobistego kredytobiorcy. To tylko weryfikacja, zatem przelana kwota zostanie wkrótce zwrócona.

Jak znaleźć najlepszy kredyt przez Internet?

Nie ma na to lepszego sposobu niż po prostu przeglądanie dostępnych propozycji i ich porównywanie. Możesz w tym celu skorzystać np. z porównywarek kredytowych czy kalkulatorów kredytowych. Alternatywą jest również rozmowa z konsultantem z banku – możesz np. wykonać odpowiedni telefon. Wtedy to zostaną Ci udzielone wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków kredytu gotówkowego przez internet. Ponadto poszukiwania najlepiej rozpocząć od swojego banku – zwykle to właśnie Twój bank może zaoferować Ci najkorzystniejsze warunki przy minimum formalności.

Kredyt przez Internet a zdolność kredytowa

Dokładnie tak jak przy każdym wniosku kredytowym składanym stacjonarnie, tak i przy kredycie przez Internet kluczową kwestią jest Twoja zdolność kredytowa. To właśnie ten parametr jest dla banku sygnałem, jak dużą kwotę jesteś w stanie spłacać. Pamiętaj, że nad zdolnością kredytową możesz poniekąd pracować. Wystarczy w tym celu zaprowadzić nieco porządków w swoich finansach. Przede wszystkim pamiętaj o terminowej spłacie wszystkich swoich zobowiązań. Staraj się zachować płynność finansową i zapewnij regularny wpływy na swoje konto. Kredyt przez Internet to udogodnienie, z którego na pewno warto skorzystać!

 

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

 

Źródła:
1. https://www.bankier.pl/smart/kredyt-online-jak-wziac-kredyt-bez-wychodzenia-z-
domu
2. https://direct.money.pl/artykuly/porady/kredyty-gotowkowe-przez-internet—dla-
kogo,29,0,2430237
3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607702,kredyty-gotowkowe,kredyt-
internetowy—pieniadze-bez-wychodzenia-z-domu,1,1

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ