Sunday, July 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?

Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?

Pokaż mi swoją pakamerę, a powiem ci, kim jesteś

utrzymanie porządku

fot. Adobe Stock

Piwnica, garaż, strych, spiżarnia, komórka ogrodnicza, pralnia, garderoba – to dodatkowa przestrzeń do przechowywania przedmiotów niepotrzebnych w domu. Aby te pomieszczenia jak najlepiej spełniały swoją funkcję, należy zadbać o to, aby panował w nich porządek

 

Utrzymanie porządku w tego rodzaju wnętrzach nie jest proste. Przedmioty, które wynosimy do pomieszczeń gospodarczych, często kładziemy lub stawiamy byle gdzie. Niektóre przedmioty nie nadają się już do użytku, a niepotrzebnie tylko zajmują miejsce.

Utrzymanie porządku ‒ właściwa aranżacja przestrzeni

W każdym pomieszczeniu, również w pomieszczeniu gospodarczym, konieczne jest takie zaaranżowanie przestrzeni, aby w pełni wykorzystać każde dostępne miejsce. Warto maksymalnie wykorzystać ściany, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce na podłodze, a to ułatwi nam poruszanie się w pomieszczeniu.

 

Niezbędnym elementem wyposażenia garażu, piwnicy i innych pomieszczeń gospodarczych są np. regały metalowe ze sklepu e-regaly.pl. Na metalowych półkach przechowamy narzędzia, elektronarzędzia, sprzęty, farby, kleje, proszki i inne substancje chemiczne. Na regałach można przechowywać przedmioty o dużych gabarytach. Do sortowania najdrobniejszych przedmiotów takich, jak gwoździe, wiertła, śrubki, niewielkie narzędzia przydadzą się pojemniki i skrzynki. Te z pokrywkami zabezpieczą przechowywane elementy przed kurzem i wilgocią. Pojemniki bez pokrywek to idealne miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów, po które sięgamy często. Przydadzą się też zamykane szafki.

 

Warto pomyśleć o miejscu do przechowywania sprzętów sportowych. Na ścianie można umieścić wieszaki rowerowe, górną część pomieszczenia można wyposażyć w półkę, na której ułożymy narty, buty narciarskie, rolki, itp.

Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce

Domowe pomieszczenia gospodarcze często stają się chaotycznymi przechowalniami i składzikami, do których spontanicznie dorzucamy różne rzeczy. Tym sposobem zyskujemy więcej miejsca w przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie pogrążamy się w coraz większym bałaganie, którego na co dzień nie widzimy, bo jest zamknięty za drzwiami.

 

Każda rzecz, przechowywana w pomieszczeniach gospodarczych, powinna mieć swoje miejsce. Należy też pamiętać, aby zawsze odkładać ją w to wyznaczone miejsce. Unikniemy niepotrzebnego chaosu. Nie będziemy też mieć problemu ze znalezieniem tego, czego szukamy w danym momencie. Co pewien czas powinno się przeprowadzić generalne porządki w każdym takim pomieszczeniu.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ