Saturday, July 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak utrzymać nawilżoną i świeżą skórę w gorące dni?

Jak utrzymać nawilżoną i świeżą skórę w gorące dni?

Aby pełniej korzystać z lata

Nawilżanie skóry latem

fot. Media Lens King . Adobe Stock

Utrzymywanie skóry nawilżonej i odżywionej jest konieczne nie tylko zimą, ale także latem. Kiedy gorące powietrze i słońce oddziałuje na Twoją skórę, ta staje się przesuszona, a niekiedy może mieć nawet tendencję do pękania. A zatem w jaki sposób zadbać o skórę swojego ciała i utrzymać ją na optymalnym poziomie nawilżenia przez całą dobę? Sprawdź krótki poradnik i dowiedz się, jakie preparaty kosmetyczne będą Ci potrzebne

 

Jak utrzymać świeżość skóry latem?

W najgorętsze dni lata ciało człowieka mocno się poci. To naturalne zjawisko, które wynika z procesów termoregulacyjnych organizmu. Niestety to wiąże się z powstawaniem brzydkiego zapachu i uczucia nieświeżości. Aby temu zapobiegać, możesz wykorzystać sprawdzone kosmetyki dostępne w VeloMarket. Na stronie https://velomarket.pl/uroda2/pielegnacja.html znajdziesz wiele produktów kosmetycznych do ciała, dłoni, stóp, higieny intymnej, a także kompletne zestawy do pielęgnacji całego ciała. Polecane produkty to m.in. antyperspiranty, żele odświeżające, a także pianki myjące.

 

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków odświeżających wykorzystaj też kilka praktycznych wskazówek:

 

• jeśli możesz, zakładaj lekką bieliznę,
• noś odzież wykonaną z naturalnych materiałów, które oddychają i przepuszczają powietrze,
• unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego w szczycie temperatury w ciągu dnia,
• regularnie bierz prysznic lub kąpiel.

 

Aby utrzymać świeżość skóry jak najdłużej, staraj się stosować sprawdzone i naturalne kosmetyki. To podstawa, aby uniknąć brzydkiego zapachu spoconej skóry nawet w najgorętsze dni lata.

Które produkty stosować latem, aby mieć świeżą i nawilżoną skórę?

Wszelkiego rodzaju mgiełki nawilżające, żele z aloesem w składzie, a także delikatne musy odżywiające skórę to produkty, które warto stosować przede wszystkim po kąpieli, na czystą skórę. Dzięki temu efekty ich stosowania będą utrzymywać się przez dłuższy czas. Alternatywnie możesz wykorzystać mgiełkę nawilżającą w ciągu dnia, zawsze wtedy, kiedy czujesz, że np. skóra twarzy robi się sucha. Efekty w tym przypadku nie są długotrwałe, aczkolwiek przynoszą chwilową ulgę.

 

Do długotrwałego nawilżenia i odświeżenia skóry latem stosuj sera, kremy nawilżające oraz naturalne mydła glicerynowe do kąpieli. Alternatywnie możesz wybrać też mydło roślinne z ekstraktem z kwiatów konopi, które dodatkowo regenerują zniszczony naskórek.

Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami i wysoką temperaturą?

Wysokie temperatury czyhają na Twoją skórę zarówno na co dzień np. podczas podróży do pracy w środku lata, jak i również w weekendy czy podczas wakacji w ciepłych krajach. Jeśli wiesz, że Twoja skóra będzie narażona na długotrwały kontakt z promieniami słonecznymi, zadbaj wcześniej o jej odpowiednią ochronę.

W tym celu wykorzystaj: kremy z UV, profesjonalne kosmetyki z formułą anti-pollution (ochrona antysmogowa), a także żele nawilżająco-chłodzące. Tego typu produkty i wiele innych zamówisz w VeloMarket.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ