Sunday, May 19, 2024
Home / POLECAMY  / Jak usunąć konto na IG? Co możesz zobaczyć bez konta na Instagramie?

Jak usunąć konto na IG? Co możesz zobaczyć bez konta na Instagramie?

Odpocznij od idealnych obrazków na IG – na chwilę lub na stałe

Wyświetlony na smartfonie profil na IG

Detoks od mediów społecznościowych czasami jest potrzebny / fot. Maddi Bazzocco / Unsplash

Instagram, jeszcze bardziej niż inne media, kusi obrazami idealnego życia, sylwetki, wnętrz czy stylizacji. Życie przedstawiane na IG w większości przypadków nie ma nic wspólnego z tym, jak wygląda naprawdę. Długie przeglądanie wpisów w tym medium może powodować frustrację. Ile godzin dziennie spędzasz na Instagramie? Czy czujesz się czasami tak przytłoczona niekończącą się ilością treści, że jedyna myśl, jaka chodzi ci po głowie, to: jak usunąć konto na IG?

 

Przeciętny Polak czy Polka są aktywni w mediach społecznościowych ponad 2 godziny dziennie. Aplikacje robią wszystko, aby wydłużyć ten czas – stąd powiadomienia, sugerowane materiały, optymalizacja treści pod użytkowników. Założenie jest proste – dostęp do mediów ma być łatwy, a opuszczenie go skomplikowane. Dlatego opcji usunięcia konta nie znajdziesz obok funkcji „wyloguj”. Aplikacja nie tylko nie podpowiada, jak usunąć konto na Instagramie, ale wręcz utrudnia cały proces. Wszystko po to, żeby zatrzymać przy sobie użytkowników. Ale nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Zobacz też: Emoji, emotka, emotikona – wszystko o popularnych piktogramach

 

Usuwanie Instagrama – jak to zrobić na stałe?

Usuwanie konta z Instagrama nie jest proste. Właściciele tej oraz wielu innych aplikacji dbają o to, aby procedura usunięcia konta była trudnodostępna. Im więcej kroków trzeba wykonać, aby usunąć swoje konto, tym większa szansa, że użytkownik „machnie ręką” i pozostawi swój profil. A po tygodniu, miesiącu przerwy chętnie wróci do przeglądania najnowszych wpisów w aplikacji. W końcu kto nie lubi oglądać filmików ze zwierzętami, najnowszych nowinek modowych, pięknych wnętrz czy relacji celebrytów? Na Instagramie każdy znajdzie coś dla siebie. Właściciele IG doskonale o tym wiedzą, dlatego usuwanie Instagrama na stałe jest zawiłą procedurą.

Dezaktywacja a usunięcie konta na IG

Dezaktywacja konta na IG pozwala zrobić krótką przerwę tego medium. Detoks od mediów społecznościowych jest przydatny, kiedy ilość treści staje się przytłaczająca. Dzięki dezaktywacji, konto przestaje być aktywne na jakiś czas. Co ważne, w każdej chwili możesz do niego wrócić bez konieczności tworzenia nowego profilu.

Aby dezaktywować konto na Instagramie:

  • Włącz widok główny swojego profilu i wybierz „Ustawienia” (symbol koła zębatego) – możesz to zrobić zarówno na laptopie, jak i w telefonie
  • Wejdź w zakładkę „Konto” i wybierz „Usuń konto”
  • Wybierz opcję „Dezaktywuj konto”

Tymczasowe wyłączenie konta sprawia, że wszystkie materiały, które tam umieściłaś, będą wciąż dostępne po aktywacji konta. Jeśli chcesz trwale usunąć konto IG, postępuj tak samo, ale zamiast „dezaktywuj konto” wybierz opcję „usuń konto”. Aplikacja poprosi cię o wskazanie powodu, dla którego chcesz zrezygnować z Instagrama. Po potwierdzeniu swojego wyboru, twoje konto pozostanie ukryte przez kolejne 30 dni (w razie, gdybyś zmieniła zdanie i jednak nie chciała go usuwać), a dopiero po tym czasie zniknie na stałe.

 

Usuwanie konta na IG - instrukcja krok po kroku

Aby usunać konto na IG: 1. Wejdź w opcje (3 poziome kreski) 2. Wybierz ustawienia 3. A następnie zakładkę „Konto”

 

Jak usunąć konto na Instagramie krok po kroku

4. Kliknij „Usuń konto” 5. Wybierz „dezaktywuj konto” jeśli chcesz wyłączyć je na jakiś czas lub „Usuń konto” – w przypadku chęci pozbycia się profilu na stałe

 

Instrukcja usuwania konta z Instagrama

6. Wskaż przyczynę, dla której chcesz usunąć IG 7. Wpisz hasło i potwierdź swoją decyzję

 

Usuwanie IG: jak pobrać zdjęcia i filmy?

W przeciwieństwie do dezaktywacji, trwałe usunięcie konta spowoduje utratę wszystkich zdjęć i filmów, jakie zamieściłaś na swoim profilu. Dlatego przed całkowitym opuszczeniem Instagrama, zadbaj o to, aby pobrać wszystkie materiały, które chcesz zachować. Jak to zrobić? Do ściągnięcia zdjęć i filmów z IG niezbędne są dodatkowe aplikacje. Na szczęście część z nich nie jest płatna.

Dla telefonów z system IOS najpopularniejsze programy to: Regrammer, Instant Save czy Regram Repost. Dla systemów Android najchętniej wybieraną aplikacją jest Video Downloader. Dzięki tym narzędziom możesz bez problemu zapisać materiały ze swojego Instagrama na telefon – wystarczy link do tego, co akurat chcesz pobrać.

Pobieranie zdjęć i filmów z IG na komputer przebiega bardzo podobnie. Programy, z których możesz skorzystać to: PostGrabber albo DreDown.

 

Może cię zainteresować: Boomer – co to znaczy? O pokoleniu Boomer

 

Instagram bez logowania: jak obejrzeć relacje i zdjęcia?

Załóżmy, że usunęłaś już konto na Instagramie, ale nagle przypominasz sobie wpis ze zdjęciem, produktem albo miejscem, które chcesz komuś pokazać albo jest ci potrzebne z innych powodów. Z pewnością pierwsza myśl, która się pojawia, to jak obejrzeć zdjęcia na IG bez logowania i konieczności zakładania nowego konta.

Instagram bez logowania oferuje ograniczone możliwości. Możesz oczywiście wejść na dany profil, wpisując w wyszukiwarkę www.instagram.com/nazwa-użytkownika, wstawiając po „/” nazwę interesującego cię profilu. Jednak kiedy będziesz chciała wejść w któryś z wpisów, Instagram poprosi cię o zalogowanie się.

W przypadku tego, jak obejrzeć relacje na Instagramie bez logowania, sprawa ma się nieco inaczej – aby zobaczyć czyjeś Instastory, musisz skorzystać z zewnętrznego serwisu (w ten sposób możesz też przeglądać wpisy innych osób). Do najpopularniejszych z tego typu aplikacji należą: picuki.com, storiesdown.com, gramhir.com, insta-stories.online.

 

Logowanie na IG

Jeśli spróbujesz przeglądać wpisy na IG bez konta, aplikacja poprosi cię o zalogowanie się / fot. Solen Feyissa / Unsplash

 

Jak usunąć IG tylko na telefonie

Jeśli czujesz, że spędzasz w mediach społecznościowych za dużo czasu, a ustawione limity dzienne nie działają, jest na to sposób. I wcale nie musisz od razu usuwać swojego konta, wystarczy je odinstalować. Usuwanie Instagrama na telefonie nie sprawia, że profil przestaje istnieć, po prostu nie jest dostępny na telefonie, ale w każdej chwili możesz się zalogować na IG np. przez komputer. Dzięki temu korzystasz z aplikacji tylko wtedy, kiedy masz na to czas.

Jak usunąć Instagrama na telefonie?

Nic prostszego – włącz ekran główny swojego telefonu, przytrzymaj ikonkę Instagrama i wybierz opcję „usuń aplikację”. Innym sposobem jest otwarcie aplikacji Sklep Google Play i wejście na swój profil (ikona w prawym górnym rogu). Kliknij „zarządzaj aplikacjami i urządzeniami” i znajdź aplikację, którą chcesz usunąć. Wybierz „odinstaluj” i gotowe. Teraz możesz wykorzystać czas, który do tej pory marnowałaś na scrollowaniu (ang. przewijaniu, przeglądaniu) IG bez konkretnego celu.

 

A jeśli jednak nie zamierzasz usuwać konta na IG, sprawdź koniecznie: Oni wiedzą, jak robić internety. 7 niepróżnych i zabawnych instagramów polskich gwiazd

Dziennikarka, miłośniczka psów, języka i kultury skandynawskiej.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ