Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Prostota i oszczędność w dobrym stylu

Kuchnia w stylu skandynawskim

fot. Freepik

Styl skandynawski w ostatnich czasach stał się bardzo popularnym trendem. Wykorzystywane w nim dodatki, materiały oraz kolory sprawdzą się zarówno w domach, jak i niewielkich, przytulnych mieszkaniach. To z pewnością jego uniwersalność sprawiła, że zyskał tak wielu sympatyków. Estetyka północy zamieszkała na dobre w naszych salonach oraz sypialniach. Ale nie zapominajmy również o kuchni. Jak urządzić ją w stylu skandynawskim i na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy

 

Kuchnia w stylu skandynawskim, a kolory

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę w momencie dekorowania wnętrz i tworzenia aranżacji, są kolory. W stylu skandynawskim królują przede wszystkim naturalne barwy, które są bardzo stonowane. Beżowy, kremowy oraz brązowy to kolory, które bardzo często posiadają np. firany dodawane do pomieszczeń. To właśnie te barwy bardzo często tworzą bazę i podstawę do tworzenia dalszych aranżacji. Bardzo popularnym zabiegiem są również nawiązania do kolorów naturalnych minerałów. Mowa tutaj między innymi o szarości i zieleni.

Styl skandynawski, a zasłony

Aranżacje skandynawskie to przede wszystkim długie zasłony, dzięki którym wnętrze staje się jeszcze bardziej przytulne. Zdecydowanie warto mieć to na uwadze, decydując się na firany do kuchni w stylu skandynawskim. Idealnym rozwiązaniem w tym momencie mogą okazać się produkty stworzone na taśmie marszczącej lub delikatne firany z gładkiego materiału. Zasłony są zdecydowanie idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na wprowadzeniu do kuchni lekkości oraz sprawieniu, że wnętrze będzie jeszcze jaśniejsze.

Kuchnia w stylu skandynawskim ‒ na co jeszcze warto postawić?

Prostota i wygoda to hasła, które opiewają styl skandynawski. Warto zatem w momencie urządzania kuchni zadbać o wszystkie detale, które będą minimalistyczne i praktyczne. Aranżując pomieszczenia w stylu skandynawskim, warto wziąć pod uwagę charakterystyczne dla tego stylu meble. W tym zestawieniu wygrywają drewniane nóżki, gładkie fronty mebli oraz białe blaty. Idealnie więc sprawdzą się skandynawskie krzesła, które zyskały wielu sympatyków. Dekorując kuchnie skandynawską, warto postawić również na stoły z białymi blatami.

 

Styl skandynawski to przede wszystkim biały kolor i właśnie na to rozwiązanie możemy postawić, chcąc stworzyć w kuchni rozświetloną, ale jednocześnie praktyczną przestrzeń. Nie zapominajmy o drewnie, które dodaje niesamowitego charakteru i tworzy klimat, który jest wyznacznikiem północnej estetyki.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ