Sunday, April 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak urządzić komfortową sypialnię?

Jak urządzić komfortową sypialnię?

Wybór wygodnych a jednocześnie funkcjonalnych mebli nie jest łatwy, a chodzi przecież o jedno z ważniejszych miejsc w domu, w którym liczy się relaks!

łóżko wnętrza sypialnia wystrój

Komfort i styl to klucz do sukcesu / fot. materiały prasowe

Na sen poświęcamy 1/3 część każdego dnia, więc można śmiało powiedzieć, że sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Sprawdź, w jaki sposób urządzić komfortową sypialnie, w której zdrowo się wyśpisz i nacieszysz oczy designerskim wystrojem.

łóżko wnętrza sypialnia wystrój

Komfort i styl to klucz do sukcesu / fot. materiały prasowe

Łóżko marzeń

Najważniejszym meblem, który wyznacza styl całej sypialni, jest bez wątpienia łóżko. Od jego wyglądu wiele zależy, ponieważ to do niego zazwyczaj dobieramy pozostałe meble, dodatki oraz zasłony, a nawet kolorystykę ścian. Designerskim, ale jednocześnie bardzo eleganckim rozwiązaniem jest łóżko z wysokim, tapicerowanym wezgłowiem, które świetnie prezentuje się zarówno w bardzo przestronnej, jak i stosunkowo niewielkiej sypialni. W ofercie firmy Tempur można znaleźć łóżka z efektowną tapicerką wykonaną ze skóry naturalnej lub ekologicznej, a także z dobrej jakości, grubej tkaniny w jednym z najmodniejszych kolorów: eleganckiej szarości, stonowanej czerni lub klasycznego beżu.

Jeżeli Twoja sypialnia nie jest zbyt duża, wybierz łóżko z dodatkowymi, umieszczonymi po bokach szufladami, w których można przechowywać pościel, zapasowe poduszki lub inne drobiazgi, na które zabrakło miejsca w szafkach.

Wygodny materac gwarancją zdrowego snu

Zdrowy sen jest gwarancją dobrego samopoczucia w ciągu całego dnia, a odpowiednie podparcie kręgosłupa podczas nocnego wypoczynku pomaga uniknąć uczucia odrętwienia i bólu mięśni po wstaniu z łóżka. Dlatego niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który zagwarantuje komfort wypoczynku oraz pomoże utrzymać zdrową pozycję kręgosłupa przez całą noc, nawet pomimo częstych zmian pozycji. Jeżeli zdecydujesz się na jedno z eleganckich łóżek od producenta Tempur, bez trudu dobierzesz do niego komfortowy materac tej samej marki, który zapewni optymalny kompromis pomiędzy przyjemną miękkością a zdrowym dla kręgosłupa podparciem. Materace Tempur charakteryzują komfortowo rozłożone, zróżnicowane strefy twardości, które dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, dbając o Twój komfort, samopoczucie i dobry stan zdrowia. Wybór materaca o odpowiednim stopniu twardości jest szczególnie ważny dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa i po nocy spędzonej na zbyt miękkim materacu miewają problemy z wyprostowaniem się.

Jeżeli zależy Ci na komfortowym wypoczynku, a po przebudzeniu chcesz czuć się lekko i energicznie, to elastyczny materac z delikatną, przyjemną w dotyku warstwą zewnętrzną będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Urządzając wymarzoną sypialnię warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest połączenie dobrego stylu i funkcjonalności. Wybierając wygodny, zapewniający zdrowy sen materac i designerskie łóżko z ciekawą tapicerką, bez trudu osiągniesz satysfakcjonujący kompromis.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ