Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak urozmaicić ślub i wesele – kilka kreatywnych pomysłów

Jak urozmaicić ślub i wesele – kilka kreatywnych pomysłów

Impreza w stylu hawajskim? Ciocie w bikini? Czemu nie?

Szalony czy może baśniowy dzień? Wybór należy do was! / fot. Fotolia

Marzenia o nietypowym ślubie i weselu ma zapewne większość młodych par, dlatego w miarę swoich możliwości finansowych poszukują one ciekawych pomysłów na to, aby to wyjątkowe, jedyne w życiu wydarzenie otrzymało odpowiednią oprawę. Czasami jest to wyjątkowe miejsce, strój, obrączki czy sama ceremonia.

Szalony czy może baśniowy dzień? Wybór należy do was! / fot. Fotolia

Szalony czy może baśniowy dzień? Wybór należy do was! / fot. Fotolia

Kreatywność młodych może być ogromna, a pomysły z pewnością wyjątkowo ciekawe, jednak dużym ograniczeniem bywa tu prawo i tradycje, które stają na przeszkodzie ich realizacji. Ceremonia ślubna w balonie wymaga bowiem zgody urzędnika i jego odporności na wysokość, podobnie jak rytuał religijny wiąże się z powagą miejsca i określonymi wymaganiami stawianymi przez Kościół. Nie oznacza to jednak, że ślub nie może być wyjątkowy, a wesele jedyne w swoim rodzaju.

Stroje ślubne dalekie od standardów

Tradycja nakazuje, aby kobieta do ołtarza poszła w białej sukni ślubnej, będącej symbolem niewinności i czystości. Oczywiście wiele pań tradycjonalistek nie widzi siebie w innym stroju, a biała suknia towarzyszy im w marzeniach od najmłodszych lat. Nie oznacza to jednak, że nie można sobie pozwolić na małą odmianę. Dziś suknia ślubna nie musi być biała, a najlepsi projektanci dla kobiet poszukujących niebanalnych projektów tworzą kreacje w kolorze karminowej czerwieni, w różnych odcieniach szarości i czerni, zielone, różowe a nawet tęczowe i w skrajnej długości mini. Nietypowość stroju może dotyczyć również dodatków, nakrycia głowy czy wiązanki ślubnej, złożonej chociażby z polnych kwiatów czy wrzosu.

Obrączki z osobistym akcentem

Nieco mniej ekstrawaganckie, za to niewątpliwie piękne mogą być też wybierane na ceremonię obrączki i pierścionki zaręczynowe. Przez długie lata tradycją było wybieranie złotych krążków o gładkiej powierzchni, symbolizujących nieskończoność miłości i wspólnego życia. Współczesność pozwala na odchodzenie od standardów, a trend ten dotyczy także biżuterii ślubnej, która pojawia się w znacznie odmienionej, bardziej atrakcyjnej formie.

Firma złotnicza Inne Obrączki to doskonałe miejsce, w którym można znaleźć te unikalne wzory, a kierując się własnymi przekonaniami, wyobraźnią i uczuciami, zaprojektować i zamówić model, który będzie miał wyjątkowe znaczenie dla pary młodych. Trudno tu znaleźć tradycyjne wzory, bowiem nawet, jeśli zachowują one kształt koła dekorowane są drewnem, grawerem, kamieniami, albo wycinane jedna z drugiej tak, że po złożeniu idealnie do siebie pasują. Unikalną biżuterię można też wzbogacić zapisem rytmu serca, dodać do niej wyznanie miłości, datę ślubu lub inny znaczący symbol.

I jeszcze wesele

Kreatywność może dać swój wspaniały popis podczas organizacji ceremonii weselnej. O ile w przypadku ślubu pojawia się sporo ograniczeń narzucanych powagą uroczystości, o tyle podczas zabawy weselnej praktycznie nie ma ograniczeń poza tymi, jakie stwarzają posiadane środki czy możliwości fizyczne. Coraz częściej wesela organizowane są na powietrzu lub w specjalnych namiotach, a impreza przebiega pod określonym hasłem nadającym jej konkretny charakter. Przykładem może być wesele w stylu regionalnym, wiejskim, filmowym, baśniowym, hawajskim i wiele innych. W organizacji takich wesel specjalizuje się dziś wiele firm dysponujących wiedzą oraz środkami.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ