Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak uporać się z problemami skóry głowy?

Jak uporać się z problemami skóry głowy?

Masz kłopot z włosami lub skórą głowy?

trychologia w gabinecie

Trychologia ma sposoby na problemy z włosami / fot. Pixabay

Problemy z włosami i skórą głowy dotyczą zarówno kobiet i mężczyzn, choć różni ich specyfika konkretnych schorzeń. Na różnych etapach życia zdarzają nam się poważne problemy z wypadaniem włosów czy chorobami skóry głowy. W takim wypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą, czyli trychologiem. Słowo „trychologia” pochodzi z greki i słowa trikhos, czyli włos

 

Dziś trychologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem włosów oraz skóry głowy. Dzięki specjalistom w tej dziedzinie można poznać przyczyny problemów z nadmiernym wypadaniem włosów lub uporczywym, nawracającym łupieżem. Jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi skóry głowy pamiętaj, że istnieje możliwość pomocy, a Ty nie jesteś skazany na wstydliwe zakrywanie głowy i nie musisz godzić się na przedwczesną łysinę.

Zacznij od badań

W celu ustalenia przyczyn problemów należy wykonać badania trychologiczne. Konsultację dermatologiczno – trychologiczną możesz przeprowadzić w nowoczesnym centrum Medistica w Krakowie. Lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, który pozwoli nakreślić kierunek terapii. Badanie trychologiczne jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Jeśli zmagałeś się z problemami tego typu w przeszłości lub są one częste w Twojej rodzinie, możesz wykonywać je profilaktycznie. Lekarz z pewnością zapyta o kwestie zaburzeń hormonalnych, dietę, używane kosmetyki oraz bieżące wyniki podstawowych badań. Ze szczególną uwagą sprawdzana jest skóra głowy, cebulki oraz włosy. Do dalszych badań może zostać wzięta próbka włosów lub wycinek skóry głowy.

Szeroki zakres pomocnych zabiegów na włosy i skórę głowy

Jeśli po konsultacjach z lekarzem trychologiem zapadnie diagnoza, w terapii mogą zostać wprowadzone zabiegi trychologiczne. Ogólnie rzecz ujmując, polegają one na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy, nawilżeniu, pielęgnacji i pobudzeniu krążenia. Miejsca zapalne i podrażnione powinny zostać wyciszone i złagodzone. Zabiegi trychologiczne pomagają poprawić ukrwienie skóry głowy, usunąć nadmiernie zrogowaciały naskórek i inne zanieczyszczenia. Zazwyczaj zaczynają się od peelingu skóry głowy, następnie odbywa się procedura trychologiczna, a następnie mycie głowy z masażem i nałożenie odpowiedniej odżywki na skórę głowy i włosy. Zabiegi trychologiczne w Medistica skoncentrowane są na pielęgnacji i przywróceniu skóry głowy i włosów do właściwej kondycji. Poszczególne etapy zabiegu dobierane są do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Również indywidulanie ustalana jest ich liczba oraz to, jak często powinny być wykonywane.

włosy kobiety

fot. Pixabay

Trychologia ‒ wskazania do zabiegów

Wśród zabiegów trychologicznych dostępnych w centrum Medistica w Krakowie najczęściej wybierane są te, które odżywiają skórę, hamują nadmierne wypadanie włosów, przeciwdziałają łupieżowi, zarówno tłustemu, jak i suchemu, czy przetłuszczaniu się włosów. Nowoczesne zabiegi trychologiczne są również pomocniczo stosowane w leczeniu łojotokowego zapalania skóry, zapalenia mieszków włosowych czy atopowego zapalenia skóry. Czas zabiegu waha się między 40 a 90 minut, a sam zabieg jest odprężający i przyjemny, i co również ważne ‒ bezbolesny. Nie musisz planować w związku z tym dnia wolnego od pracy, a już następnego dnia możesz trenować czy udać się na basen. Jeśli zmagasz się z problemami skóry głowy, zabiegi trychologiczne będą doskonałą pomocą!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ