Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak uniknąć problemów z prostatą?

Jak uniknąć problemów z prostatą?

Problemy z prostatą są często tematem tabu, co tak naprawdę nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. Zamiast więc unikać takich spraw, już teraz dowiedz się, co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko wspomnianych przypadłości   Statystyki są nieubłagane i

Problemy z prostatą?

Męski problem/fot.materiały prasowe

Problemy z prostatą są często tematem tabu, co tak naprawdę nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. Zamiast więc unikać takich spraw, już teraz dowiedz się, co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko wspomnianych przypadłości

 

Statystyki są nieubłagane i pokazują, że aż 40% dorosłych mężczyzn (szczególnie tych w grupie wiekowej pomiędzy 40 a 60 lat) ma różnego rodzaju problemy z prostatą. Sprawy nie ułatwia niewłaściwa dieta i prowadzenie nieodpowiedniego stylu życia. Na szczęście wystarczy, że zastosujesz się do kilku porad, a będziesz mógł na dłużej zachować pełną sprawność swojego organizmu.

Masaż prostaty sposobem na dbanie o zdrowie

Przede wszystkim powinieneś zainteresować się tym, co dobrego może przynieść odpowiednio wykonany masaż prostaty. Chociaż jest to dość kontrowersyjny temat i „prawdziwy mężczyzna” nie uznaje seksu analnego oraz jego pochodnych, to zdaniem wielu osób masaż prostaty jest nie tylko skuteczny – co zresztą zostało potwierdzone – ale również przyjemny. Jeżeli więc chcesz uniknąć problemów z prostatą, oprócz wprowadzenia do diety zdrowych produktów zmiany stylu życia pomyśl o regularnych masażach. Do ich wykonania możesz wykorzystać jeden z wielu masażerów prostaty, które ostatnimi czasy stale zyskują na popularności.

Dlaczego prostata jest taka ważna?

Gruczoł krokowy – powszechnie nazywany prostatą –to istotna część ciała każdego mężczyzny. Stanowi ważny element układu moczowo-płciowego i produkuje płyn, który wpływa na żywotność plemników. Jednocześnie prostata narażona jest na wiele schorzeń, czego przykładem może być przerost prostaty. Wówczas mężczyźni zaczynają mieć problemy z oddawaniem moczu, co oprócz problemów zdrowotnych przyczynia się do obniżenia samooceny. Wiele istotnych informacji na temat masażu prostaty znajdziesz również w artykule https://allegro.pl/artykul/masaz-prostaty-czyli-seks-i-zdrowie-w-jednym-KMyg52LLOI1, gdzie dostępne jest również zestawienie sprawdzonych masażerów. Wbrew pozorom taki zakup nie musi się wiązać z wysokimi wydatkami, gdyż skuteczne masażery z funkcją wibratora znajdziesz już w cenie 60 złotych, a bezpieczny dla zdrowia żel dokupisz za około 20 zł.

Profilaktyczne badania prostaty

Zamiast jednak wpadać w panikę, możesz po prostu zacząć regularnie badać prostatę. Powinni to robić wszyscy mężczyźni, którzy ukończyli czterdziesty rok życia. Dodając do tego przyjemny masaż, znacznie zminimalizujesz ryzyko wystąpienia problemów z prostatą. Jeżeli chodzi o masaż gruczołu krokowego, to większość panów kojarzy go wyłącznie z badaniem wykonywanym przez lekarza. Wprowadza on palec do odbytu i przez kilkadziesiąt sekund wykonuje specjalne ruchy. Na szczęście równie skuteczne efekty możesz osiągnąć we własnym domu, co pozwoli ci się oswoić z tego typu badaniami. Wystarczy, że zamiast traktować masaż prostaty jako przykry obowiązek, potraktujesz go jako kolejne urozmaicenie w seksie. O ile jednak poproszenie partnerki o to, aby do masowania wykorzystała palec może budzić mieszane uczucia, to inaczej wygląda to w przypadku masażera. Są one projektowane w taki sposób, aby idealnie odpowiadały męskim potrzebom. Tym samym są tak wyprofilowane, że łatwo dotrą do miejsca, które powinno być masowane. To, w połączeniu z odpowiednim lubrykantem da ci nie tylko niespotykaną wcześniej przyjemność, ale też pozwoli zadbać o zdrowie. Dlaczego więc miałbyś przynajmniej tego nie spróbować?

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ