Tuesday, June 18, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak udekorować swój dom na jesień?

Jak udekorować swój dom na jesień?

Natura w modzie!

design

Co w modzie piszczy? / fot. materiały prasowe

Dekorowanie domu na różne okazje stało się dziś codziennością. Ozdoby umieszczamy w domu, na podwórku czy na elewacji budynku. Tradycją są Bożonarodzeniowe girlandy, halloween’owe dynie czy wielkanocne stroiki, które chętnie wieszamy na drzwiach oraz ustawiamy w różnych miejscach salonu. Jesień to również świetna okazja do zmiany wystroju. Wystarczy odrobina kreatywności i kilka podstawowych materiałów

Natura w modzie

Ozdoby z naturalnych materiałów stały się jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych domu. Nie inaczej jest jesienią, gdy dostępnych jest wiele możliwości – liście, szyszki czy kasztany. Do niedawna tego rodzaju surowce kojarzone były jedynie ze szkołą i stroikami, wykonywanymi na zajęciach praktyczno-technicznych lub na lekcji plastyki. Dziś przenosimy zdobyte umiejętności na domowy grunt, przygotowując wyjątkowe dekoracje z naturalnych materiałów.

 

Jeśli nie macie zdolności plastycznych lub zwyczajnie brakuje wam czasu na samodzielne tworzenie dekoracji, wybierzcie się do kwiaciarni, w której znajdziecie wiele gotowych rozwiązań. Często można zamówić konkretny stroik, wianek czy kompozycję, doskonale wpisującą się w stylistykę mieszkania i wasze poczucie estetyki. Liczne targi rękodzieła to również idealna okazja do zakupu nietuzinkowych ozdób, w czym pomoże szybka gotówka.

Nastrojowe światło

Jesień kojarzona jest z niewielką ilością światła dziennego. Warto, myśląc o dekoracji domu, zadbać również o ten aspekt. Jednym z ciekawszych pomysłów, szczególnie dla zwolenników romantycznego klimatu, są świece. Wystarczy kupić ich kilka, rozmieścić w różnych miejscach domu, aby stworzyć przyjemny nastrój. Różnorodność w zakresie kolorów, wzorów i rozmiarów świec jest ogromna. Wybierzcie więc takie, które dają dużo światła, a przy okazji cechują się długim czasem palenia.

 

Romantyczny klimat zbudujecie również dzięki nowoczesnym lampkom. Listwy ledowe są efektownym i energooszczędnym pomysłem na doświetlenie wnętrza. Paski montowane są najczęściej na taśmie samoprzylepnej, nie musicie więc przygotowywać instalacji, aby uruchomić dodatkowe źródło światła. Listwa może być umieszczona niemal wszędzie, a wersje wodoodporne mogą także doświetlić łazienkę lub kuchnię. W zakupie oświetlenia pomocna będzie szybka gotówka.

Zapach

Czy zapach może być ozdobą? Oczywiście, że tak! Tworzy przecież spójny styl z wyposażeniem mieszkania oraz innymi dekoracjami. Nie zapominajcie o nim także jesienią. Wystarczy dobrej jakości świeca zapachowa, aby w pomieszczeniu roztoczył się przyjemny, odprężający aromat. Świece są doskonałym rozwiązaniem z uwagi choćby na ich cenę i zróżnicowane kompozycje zapachowe, dopasowane do każdej okazji.

 

Korzystając z możliwości, jakie daje szybka gotówka, zdecydujcie się na bardziej zaawansowane propozycje. Jedną z nich są emitery zapachu, które w ustalonych odstępach czasu delikatnie aromatyzują pomieszczenie. Urządzenia można kupić lub wydzierżawić. Firmy, zajmujące się ich obsługą, oferują szeroki asortyment zapachów, które bez trudu dopasujecie do własnych preferencji w tym zakresie.

 

Ozdabianie domu to prawdziwa sztuka. Warto zadbać o estetykę wnętrz również jesienią, wykorzystując wiele dostępnych materiałów. Szyszki, liście czy kasztany ułożone w ciekawy sposób będą dekoracją samą w sobie. Nie zapominajcie także o oświetleniu czy zapachu, które tworzą przyjemny nastrój. Wystarczy kilka świec lub ledowa taśma, aby nawet w szary, jesienny wieczór, w waszym domu zapanował romantyczny klimat.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
2 komentarze
  • Anna Domagała 19 listopada, 2019

    Uwielbiam takie posty! My w domu trzymamy kasztany i nadal jeszcze wyglądają dość świeżo 😀

  • Agata 24 stycznia, 2021

    Tak, światło w domu jest bardzo ważne, często się tego nie docenia 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ