Friday, June 14, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Jak uczyć się angielskiego nie wychodząc z domu?

Jak uczyć się angielskiego nie wychodząc z domu?

Myślisz, że nie masz czasu na naukę? Uwierz, że jest na to sposób

Myślisz, że nie masz czasu na naukę! Uwierz, że jest na to sposób / fot. materiały prasowe

Jako doświadczony lektor i trener języka angielskiego wiem co jest głównym wrogiem nauki języków. Czas! Czytelnicy mojego bloga Language Lifestyle często zadają mi pytanie: jak znaleźć czas na rozwój językowy? Jeśli i tobie wydaje się, że angielski jest ważny, ale w twoim życiu nie ma na niego miejsca to trafiłaś w dobre miejsce!

Myślisz, że nie masz czasu na naukę! Uwierz, że jest na to sposób / fot. materiały prasowe

Myślisz, że nie masz czasu na naukę? Uwierz, że jest na to sposób / fot. materiały prasowe

Czy i ty jesteś tak zabiegana, że nie starcza ci już czasu na wszystkie rzeczy, którymi chciałabyś się zająć gdybyś tylko miała wolną chwilę? Sama wiesz jak trudno jest wpleść moment na naukę języka pomiędzy wciąż wydłużającą się listę spraw do załatwienia każdego dnia. A jednak jest to rzecz, która w dzisiejszym świecie prędzej czy później okaże się niezbędna. I tu pojawia się promyk nadziei. Nie musisz z niczego rezygnować aby nauczyć się angielskiego, nie musisz nawet ruszać się z domu! Zaparz ulubioną herbatę, usiądź wygodnie, włącz komputer i odbierz zieloną słuchawkę. Ale po kolei…

Internet = morze możliwości
Internet to potęga! To niewiarygodne ile różnych narzędzi, platform i programów do nauki języków oferuje. Producenci prześcigają się w tworzeniu aplikacji pomagających w utrwalaniu słownictwa lub ćwiczeniu gramatyki czy wymowy. Na wyciągnięcie ręki (a raczej kliknięcie myszki) jest też niekończący się zbiór materiałów audiowizualnych w postaci filmików udostępnianych na YouTube. Każdy, w dowolnym miejscu i czasie, może skorzystać z obcojęzycznych artykułów w serwisach informacyjnych i na blogach o dowolnej tematyce. Wystarczy trochę motywacji i dobrej organizacji, a można krok po kroku samodzielnie rozwijać swoje umiejętności językowe.

Najważniejsza jest komunikacja
Niestety znając nawet wszystkie reguły gramatyczne nie będziesz w stanie zamówić obiadu w restauracji w Londynie, spytać o drogę na Manhattanie czy wypożyczyć deski surfingowej na jednej z plaż Australii. Pewnie będziesz miała również problemy w bardziej przyziemnych sytuacjach takich jak rozmowa kwalifikacyjna do wymarzonej pracy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby doskonalić komunikację również nie ruszając się z domu. Z doświadczenia wiem, że zajęcia z lektorem przez Skype to niezwykle wygodna forma nauki języka. W taki sposób wszędzie tam gdzie masz dostęp do Internetu możesz ćwiczyć mówienie po angielsku.

Powiedz czego oczekujesz a dostaniesz… właśnie to!
Decydując się na takie zajęcia w Inspiro Language Academy od razu wpadasz pod skrzydła ekspertów. Ważne jest zarówno to jak lubisz się uczyć, jak i to które ćwiczenia ci nie służą. Na podstawie krótkiej rozmowy wstępnej projektowany jest dla ciebie kurs dostosowany tylko do twoich potrzeb. Uczysz się kiedy chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz – czyli rozwiązanie naprawdę na miarę XXI wieku.

Nie trać swojego celu z pola widzenia! / fot. materiały prasowe

Nie trać swojego celu z pola widzenia! / fot. materiały prasowe

Co dalej?
Dalej liczy się już tylko systematyczność. Dzięki ustaleniu planu działania i realizowaniu go krok po kroku, możesz rozwijać się językowo w bardzo szybkim tempie. Ważna jest tu oczywiście motywacja! Aby ją utrzymać wciąż na wysokim poziomie nie trać swojego celu z pola widzenia. Pomyśl co będziesz mogła zrobić kiedy będziesz płynnie mówić po angielsku. Gdzie będziesz pracować? Jakie wrażenie zrobisz na klientach, współpracownikach czy towarzyszach podróży zagranicznych? Niech te myśli wiodą cię do celu, jaki sobie wyznaczyłaś. Powodzenia na drodze językowego rozwoju!

Oceń artykuł
2 komentarze
  • wania 23 września, 2016

    Mieszkam 20 km od Krakowa i nie za bardzo mam jak dojeżdżać na kursy więc takie internetowe byłby dla mnie wymarzone, tylko nie wiem czy z tego rzeczywiście da się nauczyć i skąd i który kurs wybrać. Jeśli macie jakieś doświadczenie to podpowiedzcie bo chętnie bym się zapisała na niemiecki.

  • aldonka 26 września, 2016

    Jestem na takim kursie w empik school. Trochę początkowo nie wierzyłam w całą tę on-line hecę, ale dużo moich znajomych z pracy się tak uczy i pozazdrościłam 😉 a tak serio to naprawdę był mi potrzebny kurs w godzinach dosyć późnych bo po robocie i trudno było mi znaleźć jakąś szkołę językową, a tak udało się i mam lektora kamerkę, laptopa przed sobą w domu i pełną swobodę w komunikacji. Lubię się uczyć słuchając więc to dla mnie dodakowy plus.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ