Wednesday, June 19, 2024
Home / Moda  / Jak ubrać się do teatru?

Jak ubrać się do teatru?

Co wypada, a czego nie

Sala teatru przyozdobiona światłami

Eleganckie miejsca wymagają eleganckiego stroju. Teatr nie jest wyjątkiem. / fot. materiały prasowe

Mówi się, że sztuka uszlachetnia. W czasach takich jak dzisiejsze, pełnych natłoku informacji, stresu, agresywnych reklam i wszechobecnego obciążenia, warto korzystać z form rozrywki takich jak teatr, które zapewnią nam odrobinę relaksu, wniosą odrobinę odmiennego spojrzenia na świat, uspokoją nas. Ale jak ubrać się do teatru?

 

W dzisiejszym świecie mamy dużo możliwości wyboru sposobu, w jaki będziemy się rozwijać. Jednym z klasycznych rozwiązań jest teatr. W teatrze na chwilę możemy przenieść się w czasy innych epok, panowania królów, a czasami możemy również rozluźnić się, będąc widzem lekkiej komedii.

Wyjście do teatru to nie lada wydarzenie. Nie od dzisiaj wiadomo, że teatr wymaga pewnych poświęceń. Teatr jest pewnego rodzaju konwenansem, na który umawiamy się, idąc oglądać sztukę. Nie do pomyślenia jest wyjście do teatru w dresach, podartych spodniach, czy też sprawiając ogólne wrażenie niezadbanej osoby. Jak się zatem ubrać?

Jak powinien ubrać się do teatru mężczyzna?

 

Moda męska jest tutaj sztywna i nie podlega zmianom. Najlepiej ubrać marynarkę lub cały garnitur. Niezbyt dobrym pomysłem są dżinsy, nawet jeśli są dobrej jakości. Eleganckie, materiałowe spodnie, koszula i marynarka to podstawowy, bezpieczny zestaw do teatru. Kobiety mają większe pole do popisu. Mogą założyć kreacje sukienkowe, marynarkowe, mogą kierować się wyborem ubrań w zgodzie z modą awangardową lub nowoczesną. Spójnikiem wszystkich tych kreacji powinien być jednak szyk i elegancja. 

Jak powinna ubrać się do teatru kobieta?

Klasyczna, czarna sukienka lub damskie garnitur będą najlepszym rozwiązaniem. Kiedy wybieramy sukienkę, nieodłącznym elementem garderoby okażą się rajstopy. To one sprawią, że kreacja nie będzie zbyt wyzywająca. Mają one również funkcję maskującą. Pozwalają one na złagodzenie naszych niedoskonałości i poprawiają dzięki temu samopoczucie. Pamiętajmy, że rajstopy pełnią też funkcję ozdobną. Nic tak nie uzupełnia kreacji, jak kreatywne wzory rajstop. Mogą być one dopełnieniem dla naszej sukienki i sprawić, że kreacja będzie zgrabną całością. Dodatkowym atutem rajstop jest też to, że znajdziemy paletę wszystkich ich odcieni. Bez trudu znajdziemy więc kolor perfekcyjnie dobrany do naszej karnacji.

Wybierając się do teatru, koniecznie zwróć uwagę na dodatki. Torebka, biżuteria i makijaż sprawią, że tego dnia poczujesz się wyjątkowo. Warto celebrować wyjścia do teatru i korzystać z nich przynajmniej kilka razy do roku! 

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ