Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak szybko i sprawnie aplikować podkład? Poznaj najlepsze sposoby!

Jak szybko i sprawnie aplikować podkład? Poznaj najlepsze sposoby!

To nieprawda, że każda z nas wyssała tę umiejętność z mlekiem matki

podkład Miasto Kobiet

Dobrze nałożyć podkład to nie sztuka, jeśli się wie, jak to zrobić / fot. Adobe Stock

Podkład to najważniejszy kosmetyk i podstawa rutyny makijażowej. Odpowiednio nałożony sprawi, że skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie, wyrówna jej koloryt oraz zatuszuje drobne niedoskonałości. Wiele zależy jednak właśnie od metody aplikacji. Jakie akcesoria wykorzystać: pędzle, gąbeczki do makijażu, a może coś innego? Podpowiadamy!

 

Nakładasz podkład każdego dnia. Dlatego na pewno zależy Ci, żeby ten proces przebiegał szybko oraz sprawnie, ale jednocześnie, aby osiągnąć efekt naturalnego upiększenia. Czy to możliwe? Jak najbardziej tak – pod warunkiem, że opanujesz podstawowe techniki aplikacji tego kosmetyku.

Podstawowe zasady nakładania podkładu, które musisz znać

Zanim przejdziemy do wyboru akcesoriów do nakładania podkładu i samej techniki aplikacji, poznaj kilka podstawowych „reguł gry”, do których warto się zastosować.

 

1. Podkład to nie korektor

Masz bardzo widoczne niedoskonałości i chcesz je zupełnie zatuszować podkładem? Nawet te, które mają formułę o bardzo wysokim kryciu, mogą nie być w 100% skuteczne. Nie ma w tym nic złego. Do maskowania wyraźnych przebarwień czy krostek służy korektor, który nakłada się punktowo. Nie próbuj stosować do tego zadania podkładu, ponieważ skończy się to nieestetycznym i postarzającym efektem maski.

 

2. Mniej znaczy więcej

Aplikuj podkład cienkimi warstwami. Mała ilość sprawi, że kosmetyk nie zakryje Twojej naturalnej tekstury cery i będzie się prezentował subtelnie. Poza tym nie obciąży Twojej skóry i lepiej się w nią wtopi.

 

3. Wklepuj, a nie wsmarowuj

Bez względu na to, na jaką formułę podkładu się decydujesz, pamiętaj, że nie jest on kremem pielęgnacyjnym. Musi stworzyć warstwę na skórze, a jednocześnie dobrze się w nią wtopić. Z tego powodu oraz aby oszczędnie zużywać kosmetyk, wklep go lub wstempluj miejsce w miejsce, zamiast rozsmarowywać. Efekt będzie znacznie lepszy!

Pędzle, gąbeczki do makijażu czy własne dłonie? Jak rozprowadzić podkład?

To, czym zaaplikujesz podkład, jest uzależnione od tego…

• z jakim kosmetykiem masz do czynienia – np. czy jest bardzo gęsty i kremowy, czy ma płynną konsystencję,
• jaki efekt chcesz uzyskać.

 

W największym skrócie: pędzle do podkładu zapewniają większe krycie, a dobrej jakości gąbeczki do makijażu pozwalają precyzyjnie rozblendować kosmetyk – tak, aby osiągnąć efekt „drugiej skóry”. Jak zatem aplikować fluid? Najczęściej wystarczą dłonie i gąbeczka. Oto, jak możesz pracować.

• Zacznij od wyciśnięcia z opakowania odpowiedniej porcji. Jeśli ma pompkę, zacznij od jednego naciśnięcia jej.

• Nałóż kosmetyk na grzbiet dłoni, a następnie, opuszkami palców przenieś go na twarz. Wstępnie nałóż go na strategiczne miejsca ‒ strefę T, a następnie policzki.

• Zwilż gąbeczkę do makijażu i jej szerszą stroną zacznij wklepywać kosmetyk w skórę. Wykonuj stemplujące ruchy, aby produkt stał się niewidoczny.

• Dołóż drugą warstwę podkładu tam, gdzie to konieczne, np. w miejscach, gdzie lekko przebijają zaczerwienienia.

 

Kiedy zakończysz, weź do ręki korektor. Zaaplikuj go pod oczami oraz na widoczne niedoskonałości. Całość utrwal pudrem transparentnym i… gotowe. Przekonaj się, jakie to proste!

Źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ