Wednesday, July 24, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak stworzyć przytulną atmosferę w sypialni?

Jak stworzyć przytulną atmosferę w sypialni?

Wypoczynkowi sprzyja odpowiednie zaciemnienie pokoju w godzinach nocnych i wczesnym rankiem. Jak to zrobić?

fot. materiał prasowy

Sypialnia jest tym pokojem, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby. Jeśli chcemy spokojnie przesypiać noce, warto urządzić ją przytulnie, ale funkcjonalnie. Wypoczynkowi sprzyja odpowiednie zaciemnienie pokoju w godzinach nocnych i wczesnym rankiem.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Czym zasłonić okno w sypialni

Tradycyjne, tekstylne zasłony choć potrafią stworzyć przytulny nastrój w pomieszczeniu, są trudne w utrzymaniu, gromadzi się na nich kurz, trzeba je regularnie zdejmować do prania, a potem wieszać na karniszu. Najczęściej przepuszczają światło, szczególnie nad ranem. Zabierają też przestrzeń, którą można zagospodarować inaczej. Z kolei zwykłe żaluzje bardziej pasują do biura niż do sypialni. Złoty środek stanowią dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych plisy, inaczej żaluzje plisowane. Sklep internetowy jest miejscem, w którym możesz obejrzeć dostępne modele żaluzji i zamówić te wybrane z dostawą do domu.

Zanim jednak to zrobisz, zmierz okna w swojej sypialni. Zastanów się też, czy wolisz plisy do montażu bezinwazyjnego (nie wymagają one wiercenia w ramie okiennej) czy też do montażu inwazyjnego (wymagają wiercenia, ale stabilniej trzymają się w oknie).

Zalety plis okiennych

Plisy wykonane są z tkaniny zaimpregnowanej tak, aby nie wchłaniała kurzu i innych zanieczyszczeń. Łatwo zebrać z nich kurz za pomocą zwykłej miotełki do kurzu lub odkurzacza ze specjalną końcówką. Plisy w przeciwieństwie do zasłon i firanek nie wymagają częstego prania. Najlepiej prać je w wodzie raz na 3-4 lata.

Żaluzje plisowane montowane są tak, żeby dokładnie zasłaniały całą szybę. Stopień naświetlania pomieszczenia można regulować poprzez rozsuwanie lub zsuwanie plisy.

Do sypialni można wybrać plisy typu „dzień-noc”. Składają się one z dwóch kawałków tkaniny: bardziej i mniej przepuszczającej światło. W dzień okno może być zasłonięte tą bardziej transparentną, w nocy – tą, która bardziej zaciemnia pomieszczenie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w nocy nie obudzą nas już światła przejeżdżającego samochodu, a sypialnia zyska przytulny, sprzyjający wypoczynkowi klimat.

Zobacz także: Osłony okienne w pokoju dziennym. Na co się zdecydować?

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Łukasz 13 lutego, 2020

    Aby sypialnia miała jakiś większy sens to wiadomo, że trzeba zrobić trochę romantycznej atmosfery. Aby to zapewnić warto zastanowić się nad odpowiednim rodzajem rolet do pomieszczeń

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ