Friday, March 1, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak stworzyć idealny wystrój mieszkania?

Jak stworzyć idealny wystrój mieszkania?

To my budujemy klimat naszego locum

regał wystrój mieszkania

Taka gustowna witryna może znacząco wpłynąć na wystrój mieszkanie / fot. Freepik

Chcesz stworzyć idealną przestrzeń w Twoim mieszkaniu, która sprawi, że każda wolna chwila będzie przyjemnością? Otaczający nas wystrój pomieszczania ma niebywały wpływ na nasze samopoczucie oraz nastrój. Z tego względu coraz więcej osób przyozdabia swoje mieszkanie oraz szuka unikalnych mebli, które stworzą wymarzoną przestrzeń. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy większość wolnych chwil spędzamy w domu, to niezwykle ważne, by wystrój mieszkania był dopasowany do naszego stylu oraz osobowości

 

Modne umeblowanie – inspiracje

Jednym z podstawowych elementów w wystroju wnętrz są unikatowe meble, na których często znajdują się różnego typu dekoracje. Coraz popularniejsze stają się podwieszane półki, odkryte regały czy komody. Zdecydowanie częściej stawia się na zakup porządnego, designerskiego mebla niż kilka mniejszych, które zamiast przyozdobić, psują wystrój przestrzeni.

Modne odkryte regały, komody lub przeszklone szafki są świetnym dopełnieniem każdego pomieszczania. Zwłaszcza jeśli w danym pokoju posiadamy mniejszą ilość dekoracji, roślin lub brakuje nam miejsca na książki, regał będzie świetnym rozwiązaniem. Pod względem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym strzałem w dziesiątkę okażą się szklane witryny. Szafki posiadają zakryte szuflady oraz odkryte półki, co pozwala znaleźć miejsce na rzeczy, które chcemy wyeksponować, a które schować.

Szklane witryny – charakterystyka

Współczesne szafki z przeszklonymi witrynami są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wyróżnić wszelkie dekoracje, rośliny, kolekcje płyt, książki czy inne dekoracje. Tego typu regał sprawdzi się w każdym wystroju wnętrz, gdyż szeroka oferta przeszklonych witryn pozwala dobrać najbardziej dopasowane meble pod względem kolorystycznym, wielkości oraz kształtu mebla. Witryna szklana na sklepabcmeble.pl pozwala znaleźć rozmaite warianty mebli w atrakcyjnych cenach. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem nowoczesnego i designerskiego mebla, warto sprawdzić internetową ofertę.

Modne dekoracje na regał – inspiracje

Regał, komoda czy szklana witryna poza funkcjonalnym zastosowaniem, są też świetnym meblem do eksponowania naszych pamiątek, kolekcji, książek czy innych dekoracji. Warto wiedzieć, jakie dekoracje tworzą świetną kompozycję z designerskimi meblami oraz które z nich nadają wyjątkowego charakteru. Oto kilka najbardziej popularnych i ponadczasowych dekoracji:

 

• szklane wazony o nietypowych kształtach,
• zapachowe świeczki,
• kolekcje płyt CD, DVD,
• kolekcje książek,
• rozmaite gatunki roślin,
• ramki ze zdjęciami lub albumy zdjęć,
• kolekcje wina lub innych alkoholi.

 

Większe dekoracje w postaci waz i wyżej wymienionych produktów pozwalają uniknąć wrażenia chaosu jak w przypadku małych figurek i drobnych pamiątek. Niezwykle popularne stało się przyozdabianie mieszkania roślinami, co zaskakująco pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Rośliny i ich rozmaite odcienie zieleni odprężają, uspokajają oraz cieszą oko wszystkich, zwłaszcza tych, którzy zbyt mało czasu spędzają na świeżym powietrzu. Co więcej, rośliny oczyszczają powietrze i chronią przed zanieczyszczeniami, dlatego ich posiadanie stało się tak popularne.

Podsumowanie – idealny wystrój mieszkania

Niezależnie od Twojego stylu, przeszklona witryna lub regał stały się najbardziej popularnymi meblami w dzisiejszych czasach. Ich nowoczesny wygląd i możliwość wyeksponowania roślin, waz, książek czy innych dekoracji, tworzą cały charakter wnętrza. To bardzo ważne, tym bardziej, jeśli większość dnia spędzamy w zamkniętej przestrzeni.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • kwiatek 8 maja, 2021

    Moim zdaniem, błąd który często popełniają urządzający swoje cztery kąty, to kierowanie się za bardzo modą, a za mało swoim osobistym gustem. Zapominamy, że dom jest dla nas, nie dla fotografa mogącego w każdym momencie wpaść i zacząć pstrykać zdjęcia do katalogu.
    Nie lubię nowoczesnych aranżacji, wszelkie skandynawy, japandi, lofty – 3x nie. Zdecydowanie wolę styl prowansalski, romantyczne vintage lub shabby chic. Nic nie zastąpi kwiatów, zdobionej sofy (u siebie mam Venice od Puszmana, absolutnie przepiękna, jestem dumna ze swojego wyboru :)), przecieranych białych mebli (samodzielnie pomalowanych – niesamowita satysfakcja!) i fantazyjnych koronkowych serwetek.
    Cóż, może jestem niedzisiejsza, ale jak dzisiejsze ,,modne wnętrze” nie kojarzy mi się z niczym przytulnym… Co najwyżej niektóre aranżacje glamour bazujące na fioletach wpisują się w moje gusta.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ