Sunday, July 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak sprawić, aby Twoje ubrania schły szybciej?

Jak sprawić, aby Twoje ubrania schły szybciej?

Pranie, suszenie, prasowanie i tak w kółko

Suszarka do ubrań

Elektryczna suszarka rozwiąże zimowe problemy z suszeniem prania / fot. Siergiej Tołmachiow, Envato Elements

Pranie, suszenie, prasowanie i tak w kółko ‒ to prawdziwa zmora. Najdłużej oczywiście trwa suszenie, co jest szczególnie problematyczne w mieszkaniach, ponieważ wiecznie rozstawiona jest suszarka, która zajmuje dość dużo miejsca, a przy okazji wygląda dość nieestetycznie

 

Jak sprawić, aby pranie szybciej schło?

Oczywiście, pranie najlepiej schnie na powietrzu ‒ słońce i ciepły powiew wiatru sprawiają, że ubrania naprawdę błyskawicznie wysychają. W związku z tym, jeśli tylko mamy taką możliwość, warto wystawiać suszarkę na balkon i właśnie tam pozostawiać ubrania podczas ciepłych pór roku. Problem pojawia się zimą, a także wtedy, gdy nie posiadamy balkonu. Wówczas pranie musi wyschnąć w pomieszczeniu. Jesienią i zimą najlepiej stawiać suszarkę niedaleko od grzejnika, bo ciepłe powietrze przyspieszy proces suszenia. Co więcej, należy pamiętać, aby kupić taką suszarkę, która będzie dopasowana do ilości prania ‒ jeśli będzie za mała, wówczas część ubrań zostanie przykryta innymi i będzie schła dłużej, choć wtedy można zastosować technikę przekładania prania.

 

Ciekawym trikiem jest wkładanie prania do zamrażarki ‒ panuje tam bardzo niska temperatura, która nie tylko wysuszy ubrania, ale również pomoże w pozbyciu się bakterii. Zazwyczaj suszenie w zamrażalniku trwa maksymalnie godzinę. Po wyjęciu prania będzie ono niezwykle zimne, ale suche. Wtedy wystarczy je tylko wyprasować i gotowe!

 

Jeśli chcemy bardzo szybko wysuszyć pojedynczą rzecz, wówczas możemy wykorzystać do tego zwykłą suszarkę do włosów, choć w przypadku grubych materiałów, należy się uzbroić w cierpliwość.

Suszarka ‒ najlepszy sposób na szybkie suszenie

Niezawodnym urządzeniem, które znacząco ułatwi nam życie, będzie elektryczna suszarka do prania. Te sprzęty z roku na rok zdobywają większą popularność, ponieważ są bardzo wygodne ‒ sprawdzą się szczególnie w niewielkich mieszkaniach, gdzie nie mamy nawet miejsca na rozstawienie tradycyjnej suszarki. Producenci ciągle starają się ulepszać suszarki, wyposażać je w najnowsze technologie, przykładowo wiele suszarek ma program „do szafy”, dzięki któremu nie musimy nawet prasować rzeczy wyjętych z urządzenia.

Jaką suszarkę do prania wybrać?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na firmę, opinie użytkowników oraz funkcje, które oferuje nam dane urządzenie. Świetnym wyborem będzie suszarka Electrolux. Firma ta produkuje tego rodzaju sprzęty w bardzo przystępnych cenach, a oprócz tego ma suszarki o wysokiej klasie energetycznej. Suszarki Electrolux zawierają najróżniejsze programy, zależne przede wszystkim od materiału włożonych do niej ubrań. Oprócz tego posiadają również funkcje suszenia bez prasowania albo z prasowaniem ‒ wszystko zależy od nas.

 

Warta uwagi jest również suszarka Bosch ‒ ten producent suszarek pomyślał o małych pomieszczeniach i w ofercie firmy znajdziemy suszarki o mniejszych wymiarach, niż tradycyjne. Te urządzenia są banalnie proste w obsłudze ‒ wkładamy pranie, wybieramy program i pozostaje nam tylko czekać na zakończenie suszenia. W zależności od wybranego programu może to trwać półtorej godziny, a nawet trzy, choć tym nie musimy się nadmiernie martwić, gdyż są to urządzenia zużywające małą ilość energii. Wiele osób bardzo ceni sobie markę Bosch ze względu na niezawodność oraz bezproblemowe działanie przez wiele lat.

 

Podsumowując, jest wiele sposobów na przyspieszenie schnięcia prania, jednak suszarki elektryczne są po prostu niezastąpione. Warto zainwestować w taki sprzęt, aby po prostu zaoszczędzić trochę miejsca, a przy okazji zapewnić sobie wygodę.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ