Wednesday, July 24, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Jak Polki spędzają Święta?

Jak Polki spędzają Święta?

Polki są tradycjonalistkami w sprawie Świąt i najchętniej spędziłyby je w domu z rodziną. Kryzys nie dotknął ich kieszeni, ponieważ na prezenty świąteczne w tym roku 45% Polek wyda tyle samo, a 29% więcej niż

Prekursorki.pl raport Jak Polki spędzają Święta

Prekursorki.pl raport Jak Polki spędzają Święta/ fot. materiał prasowy

Polki są tradycjonalistkami w sprawie Świąt i najchętniej spędziłyby je w domu z rodziną. Kryzys nie dotknął ich kieszeni, ponieważ na prezenty świąteczne w tym roku 45% Polek wyda tyle samo, a 29% więcej niż w roku 2011. Skarpetki i rajstopy to najbardziej znienawidzony prezent pod choinkę. Portal badawczy Prekursorki.pl sprawdził jak Polki spędzają Święta 2012.

Prekursorki.pl raport Jak Polki spędzają Święta

Prekursorki.pl raport Jak Polki spędzają Święta/ fot. materiał prasowy

Większość Polek 63% wymarzone Święta spędziłoby w domu z rodziną, a 21% na nartach w górach. Polki są bardzo rodzinne, o czym świadczy liczba kobiet spędzających Święta Bożego Narodzenia w domu z rodziną (93%). Przedświąteczna gorączka prezentów zaczyna się u 33% kobiet 6-17 grudnia, a 18% pań zaczyna kupować prezenty 1-6 grudnia.

Nie kupuj jej skarpetek i rajstop!

Ostrzeżenie dla panów – nie kupujcie kobietom skarpetek lub rajstop. Spośród wszystkich prezentów, właśnie tej części garderoby 15% kobiet najbardziej nie chciałoby zobaczyć pod choinką. Na drugim miejscu znalazły się ubrania (13%) i „coś do domu” w tym sprzęt AGD (11%). Jeśli pragniecie sprawić prawdziwą radość kobiecie, wybierzcie kosmetyk dopasowany do jej cery i gustu. Uważajcie jednak na krem antycellulitowy lub przeciwzmarszczkowy. Niektóre kobiety wolą je zakupić samodzielnie.

Nowoczesne tradycjonalistki

39% kobiet w tym roku kupiło lub kupi prezenty przez Internet. Rosnąca popularność portali aukcyjnych skłoniła jedną piątą kobiet do zakupu prezentów właśnie tam, 19% kobiet wybrało sklepy internetowe, a 38% kupiło prezenty w galerii handlowej. Inspiracji na świąteczne prezenty szukamy przede wszystkim rozmawiając ze znajomymi lub rodziną (65%), ale też na portalach internetowych (42%) i w tradycyjnych magazynach i czasopismach (27%).

Mądre konsumentki

Polki są mądrymi konsumentkami i zanim kupią prezent świąteczny, 44% sprawdza cenę na portalach aukcyjnych, a 40% porównuje ceny w porównywarkach cen. Jedna czwarta respondentek przyznaje się do spontanicznego zakupu świątecznych upominków. Na prezenty w tym roku 80% kobiet wyda do 600 zł.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ