Saturday, March 2, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak spakować dziecko na ferie zimowe? Czego nie może zabraknąć?

Jak spakować dziecko na ferie zimowe? Czego nie może zabraknąć?

Choć do ferii zimowych jeszcze niby daleko

odzież dla dziecka

fot. Anastassja Tribbiani / Pexels

Gdy zbliża się pierwszy wyjazd dziecka na ferie, wielu rodziców bardzo przeżywa tę sytuację. I choć to dla nich trudne, to muszą oni zachować zimną krew, gdyż w innym przypadku dziecko, zamiast cieszyć się z wyjazdu, będzie odczuwać tęsknotę. Oczywiście rodzice muszą też pamiętać o sprawach stricte technicznych, a więc pomóc dziecku spakować się na wyjazd, a zasadniczo ‒ sami je spakować. Jak to zrobić i o czym nie można zapomnieć?

 

Tytułem wstępu – dobra walizka to podstawa

Jeżeli dziecko wybiera się na tygodniowy czy dwutygodniowy wyjazd, to wiadomo, że jego bagaż będzie stosunkowo duży. W teorii można je spakować do plecaka czy torby. Jednak zdecydowanie lepiej wybrać inne rozwiązanie, a mianowicie warto postawić na walizkę. Oczywiście dobrym wyborem jest taka wykonana z tworzywa ABS, które jest trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zatem dla dziecka będzie jak znalazł. Warto zwrócić uwagę, że to tworzywo jest nieprzemakalne i łatwo utrzymać je w czystości. Dobra walizka powinna posiadać dodatkowo kółka, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu dziecku zdecydowanie łatwiej będzie pokonać nierówną drogę, ciągnąc za sobą walizkę. Dla jeszcze większej wygody warto postawić na dwupoziomową, teleskopową rączkę. A jako, że dzieci są zapominalskie i to bardzo, a często dodatkowo zapominają, jak wygląda ich walizka, należy do niej dołączyć identyfikator do bagażu. Skoro już wiecie, w co spakować dziecko, warto dowiedzieć się, co do niej  zapakować.

Odzież dla dziecka: nadmiar bielizny nie zaszkodzi

Niektórzy rodzice hołdują zasadzie, że zimowisko to dobry moment, by dziecko nauczyło się nieco samodzielności. Dlatego nie pakują mu bielizny na każdy dzień dwutygodniowego wyjazdu, aby ją prało. Ale bądźmy szczerzy, takie rozwiązanie jest obecnie uważane za zdecydowanie hardcore’owe, dlatego zdecydowanie lepiej spakować dziecku więcej sztuk bielizny, a także skarpetek, tym bardziej że takie wyposażenie nie zajmuje wcale dużo miejsca. Nie zapomnijcie także, że dzieci podczas zabawy na śniegu potrafią się zapominać i czasami też nie czują, że są mokre. Dlatego warto zaopatrzyć dziecko w dobrą bieliznę termoaktywną, tak na wszelki wypadek można spakować dwie sztuki. Gdy bielizna i skarpetki spakowane, można przejść do kolejnego etapu, czyli spakowania ubrań.

Jaką odzież dla dziecka spakować na zimowisko?

Wiadomo, że dzieci nie muszą przebierać się codziennie, w końcu nie idą na pokaz mody. Dlatego też jedna para spodni może służyć dziecku na dwa dni. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać, aby dodatkowo spakować grubsze rajstopy bądź też kalesony. Jeżeli dziecko na feriach będzie korzystać z aktywności takich jak jazda na nartach czy sankach, to oczywiście należy również spakować spodnie narciarskie dla dzieci. Dobre spodnie to takie, które są wygodne, nieprzemakalne i oczywiście nie krępują dzieciom ruchów. Ponadto warto pamiętać, że spodnie narciarskie dla dzieci powinny mieć szersze lub rozpinane u dołu nogawki, aby nie było problemu z włożeniem butów narciarskich.

 

Teraz czas przejść do pozostałej odzieży i tutaj na myśli mamy bluzki oraz bluzy. Aby dzieci się nie przegrzały nie ma sensu pakowania im samych grubych swetrów. Zdecydowanie lepiej spakować bawełniane bluzki czy koszulki, a na to rozpinane swetry i bluzy. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie praktyczniejsze. Do tego trzeba jeszcze spakować kurtkę. W jednej kurtce dziecko pojedzie, natomiast druga, będzie w zapasie na wypadek uszkodzenia mechanicznego pierwszej. Dobra kurtka powinna być nieprzemakalna i bardzo ciepła. Na pewno powinna posiadać także kaptur, gdyż dzieci mają tendencję do gubienia czapek. A skoro o czapkach mowa, to nie zapomnijcie spakować kilku sztuk plus kilku par rękawiczek.

Drobne, a przydatne akcesoria

Zapewne Wasze dziecko posiada już swojego smartfona. Dlatego pamiętajcie, by spakować mu ładowarkę, ale przyda się jeszcze naładowany powerbank. Dodatkowo do walizki warto spakować jeszcze książkę, która może być świetną rozrywką wieczorami. Jeżeli to pierwszy wyjazd dziecka, to nie zapomnijcie spakować jego ulubionego pluszaka, który pozwoli mu łatwiej zasnąć. A na końcu spakujcie dziecku jeszcze szczoteczkę do zębów, pastę i szampon oraz krem nawilżający i żel pod prysznic.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ