Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak spać, żeby się wysypiać?

Jak spać, żeby się wysypiać?

Różnice każdy poczuje po przebudzeniu

Materac

fot. Canva

Przespana noc jest fundamentem udanego dnia. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak jak spać, żeby się wysypiać zamiast z frustracją liczyć owce? Kluczem do realizacji marzenia o przespanych nocach może być odpowiednio dobrany materac. Dlaczego jest taki ważny i jak wybrać ten odpowiedni. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem

 

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym zdrowiu i ogólnym samopoczuciu. Jakościowy sen może wpłynąć na wiele aspektów życia, w tym na naszą produktywność, zdolność koncentracji, a nawet na stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednym z kluczowych czynników wpływających na jakość snu jest materac, na którym śpimy. Wybór odpowiedniego materaca może mieć istotny wpływ na nasze codzienne doświadczenia związane ze snem.

Dlaczego materac ma znaczenie?

Materac pełni nie tylko rolę podparcia dla naszego ciała podczas snu, ale również wpływa na naszą postawę, krążenie krwi i komfort. Źle dobrany materac może prowadzić do nieprzyjemnych skutków, takich jak bóle pleców, szyi czy nadgarstków. Z drugiej strony, odpowiednio dobrany materac może zapewnić optymalne wsparcie dla naszego ciała, co przekłada się na głęboki i kojący sen.

Jak dobrze dobrany materac poprawia sen?

Poprawa postawy ciała: Odpowiednio dobrany materac dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając równomierną dystrybucję ciężaru. W rezultacie, nasza postawa podczas snu jest bardziej ergonomiczna, co zmniejsza ryzyko bólu pleców i innych dolegliwości. Redukcja napięcia mięśniowego: Właściwy materac może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego poprzez zapewnienie odpowiedniego podparcia dla punktów nacisku, takich jak ramiona, biodra i kręgosłup. To z kolei sprzyja głębszemu i bardziej relaksującemu snu.

 

Regulacja temperatury: Materace w zależności od zastosowanych komponentów posiadają właściwości termoregulacyjne, które pomagają utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas snu. Pianka visco daje delikatne poczucie ciepła, a lateks przyjemne uczucie chłodzenia.

W Matinee posiadamy wiele modeli dwustronnych, które można stosować w trybie wiosna-lato. Strona z pianką lateksową świetnie sprawdzi się w upalne lato, a ta z warstwą pianki visco będzie idealna na zimę

‒ opowiada Krzysztof z Matinee.pl

 

Redukcja ruchów partnera: W przypadku materacy z pianką pamięciową tzw. visco, ruchy partnera podczas snu są znacznie tłumione. Dzięki temu, nawet jeśli partner się przewraca, nie zakłóca to snu drugiej osoby.

fot. Canva

Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybór odpowiedniego materaca zależy od indywidualnych preferencji snu, preferowanego poziomu twardości oraz ewentualnych problemów zdrowotnych.

 

W Matinee oferujemy 45 nocy bezpłatnego testowania materaca, dzięki nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. W przypadku kiedy materac okaże się niewygodny odbierzemy go na nasz koszt

‒ zapewniają eksperci ze sklepu Matinee.pl

 

Jakie są najpopularniejsze typy materacy?

• Piankowe: komfortowe, świetnie sprawdzają się w przypadku osób młodych aktywnych oraz dla par.

• Sprężynowe: zapewniające precyzyjne podparcie kręgosłupa i doskonałą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, co jest korzystne dla osób, które często się pocą podczas snu.

• Hybrydowe: łączące w sobie zalety materacy sprężynowych i piankowych, bardzo komfortowe w odczuciu. Zapewniające błogi odpoczynek.

 

Wybór odpowiedniego materaca może mieć znaczący wpływ na jakość naszego snu i ogólne samopoczucie. Poprawiając postawę, redukując napięcie mięśniowe, regulując temperaturę ciała i minimalizując zakłócenia ze strony partnera, odpowiedni materac może przyczynić się do bardziej kojącego i regenerującego snu. Dlatego warto poświęcić czas na dobranie odpowiedniego modelu, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ